Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tudtátok anyagilag...

Hogy tudtátok anyagilag függetleníteni magatokat?

Figyelt kérdés

Elsősorban fiatal felnőttekhez szól a kérdésem, kinek hogy sikerült megteremteni az anyagi függetlenséget? Hány éves vagy? Mivel foglalkozol? Ha nem túl indiszkrét kérdés mennyit keresel?

Köszönöm előre is. 23/N


2021. júl. 25. 00:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Én még nem próbáltam és jelenleg egyetem mellett lehetetlen lenne (csak óriási csúszásokkal), de barátnőm megtette kb 18 évesen már gimnázium alatt.


Rossz családi körülmények miatt csak elkezdett dolgozni, kivett egy szobát és független volt.


Jelenleg is egyetem mellett fő állásban dolgozik, ahol 250 ezer forintot keres nettóban.

(Azért tudja megtenni, mert egy nagyon könnyű szakon van, ahol konkrétan azért kapott mindenki 5öst egyik vizsgán, mert lusta volt a tanár kijavítani a dolgozatokat. Tehát ezt a szintet képzeld el.)

2021. júl. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%

12 éves koromtól apukámmal piacoztam minden hétvégén szünetekben meg hétköznap is, 1-2 év múlva már egyedül is vittem a standot, ő reggel kihozott kocsival, kipakoltunk, délután összepakoltunk és hazavitt, esetleg napközben hozott kaját/árút, 15-16 éves koromtól már mehettem diákmunkára is, elég sokat mentem, 18 évesen kezdtem el rendes munkahelyen dolgozni, és 20 évesen tudtam egy kis garzon lakást venni (némi hitellel de 1,5 év alatt kifizettem), akkor költöztem el otthonról. Egy uszodában dolgozok, akkor is ott dolgoztam, most is, nyáron meg másik strandokra is megyek állandóan beugrósnak, elég jól fizet, és mindig hívnak több helyre, azt mondják jó munkaerő vagyok, de szerintem nem igaz. Ilyenkor nyáron, szezonban, ha több helyen dolgozok heti 6-7 napokat 12 órában, össze lehet szedni havi 6-700e ftot, nyár előtt meg a szezon felkészítésekkel strand/medence takarításokkal lehet elég jól keresni. Érettségi után kezdtem el az uszodában dolgozni, idő közben felnőttképzésben lett 5 szakmám is, abból több a fürdőhöz kapcsolódó. Már 2 éve egy nagyobb lakásom van, a garzon eladtam és rá fizettem egy másikra, de gyűjtök mindig, vannak tervek.

30/F

2021. júl. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

34 vagyok,de mar legalább 11 éve van házam.Most lett kesz belul.Nagyon szep lett.Kívül lehet nem is javíttatom fel.

Mar lassan 16 éve ugyanott dolgozok.Olyan 120 ezret keresek csak.

2021. júl. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!