Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az iskolában miért nem kedveli...

Az iskolában miért nem kedveli a többi nem szép lány a szép lányt?

Figyelt kérdés

2021. júl. 26. 23:22
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
94%

Általános végén, középiskola elején, a nőiesedés kezdeténél, vonzerő próbálgatásánál szokott gyakoribb lenni, hogy a szép lányok felismerik az előnyeiket, de nem túl barátságos módon használják önbecsülésnövelésre és egyfajta falkavezér-státusz kialakítására. Ilyenkor a kommunikáció folyton arról szól, hogy "én szép vagyok, te meg nem".


"Ne hordj karikafülbevalót, neked nem áll jól, csak nekem."

"Sanyi (a jó pasi) tetszik? Ő inkább hozzám illik, neked Zoli (a bénább) való."


Ilyesmi beszólogatásokkal alakítják a hierarchiát, amellett előszeretettel kritizálják mások külsejét, és bántják meg a nem olyan jó csajokat. Bár ez inkább a népszerűség hozadéka, mint a tényleges szépségé. Ráadásul olyat is láttam, ahol a népszerű, legjobb csajnak ítélt lány közel sem esett egybe a legszebbel.

De ezeket a hülyeségeket a tizenéves kor második felében ki szokás nőni, utána már nem a "kiajócsaj" határozza meg egy közösség dinamikáját.


Az sem igaz, hogy minden szép lány nagyképű bunkó, és minden kevésbé szép lány jó és kedves. És minden csúnya sem irigy.

2021. júl. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Ez az adott nem szép lányok és az adott szép lány személyiségétől függ. Kérdés, hogy a nem szép lányok mennyire féltékenyek, és a szép lány nem beképzelt-e vagy bunkó.

Láttam olyan közösséget, ahol csak azért lett a lányok által kiközösítve a szép lány, mert belé volt szerelmes minden srác, és nekik nem udvaroltak. Olyat is láttam, ahol ezek a szerelmes srácok annyivel tetézték ezt az egészet, hogy nemhogy szerelmi vagy szexuális, de egyáltalán, semmilyen figyelmet nem adtak a nem szép lányoknak... pl. ha szavazásra bocsátott az ofő vmit az osztályban, a szép lány ötletére, kívánalmára szavaztak, akkor is, ha nem az volt objektíven a legjobb a közösségnek (pl. szalagavatón 2-3 szexicsaj kitalálta, hogy ő pántnélküli keringőruhát akar, mert az a divat, és a srácok megszavazták azután is, hogy pár nem annyira szép lány szólt, hogy basszus, közöttünk van, akinek lóg a mellette, nem állna jól a ruha, a pántos meg mindenkinek jól áll) - ilyenkor érthető amúgy a frusztráció, csak nem a jó emberen vezetik le mindig.


Meg olyan példa is van, amikor azért utálják a jó csajt, mert az mellette bunkó, beképzelt, kiröhögi a rondábbakat, direkt belemászik másnak a kapcsolatába, közönséges, aljas, játszmázós.

2021. júl. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!