Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megváltoztatható-e egy olyan...

Megváltoztatható-e egy olyan ember, akinek gyermekkorában semmiben sem kellett otthon segítenie, mert minden "női munka"?

Figyelt kérdés
2021. júl. 28. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem tud bejárónőt fizetni, akkor legkésőbb külön költözéskor kénytelen lesz magának takarítani, mosni, vasalni (gondolom ezek a "női munkák").
2021. júl. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg milyen "férfi" feladatokat lát el :D
2021. júl. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, párom az élő példa :)
2021. júl. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem igen, nincs mindenkinek pénze arra, hogy takarítónőt vagy bejárónőt tartson. Ha nincs körülötte másik személy aki megcsinálja neki, akkor rákényszerül.
2021. júl. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
10%
Engem is egy csomót szekáltak, hogy életképtelen vagyok meg minden, mert például mostak rám a szüleim. Aztán elköltöztem és körülbelül 5 másodpercbe telt megtalálnom a megfelelő gombot a mosógépen. Nem tudom miért kell ezeket a dolgokat úgy beállítani, mintha doktori kéne hozzájuk.
2021. júl. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A férjem így nőtt fel. Nagyon kedves nő az anyósom, de egy egy elég nagy tyúkanyó :) A férjemet ez például nagyon zavarta már tinikora óta, sőt a mai napig zavarja amikor otthon van és 5 percenként megkérdezi tőle az anyukája, hogy kér-e valamit, 5 percenként hoz valami nasit, azonnal elkapok utána, még a ruháit is összehajtogatta amikor nem figyelt oda.. Tényleg mindent a segge alá tesz, ő így fejezi ki a szeretetét. A férjem meg nem bírja a babusgatást, korán el is költözött és teljesen önállóan ellátta magát, mindent megtanult amit meg kellett. Az öccse viszont 30 éves és hiába lakik külön, minden nap anyóséknál vacsorázik, heti 3x ott alszik, még mindig alátesznek mindent - ő ugyanezt el is várja a barátnőjétől is, szóval szerintem soha senki nem fogja megváltoztatni. Ez így jó és kényelmes számára.

Személyfüggő, mindenkiből mást hoz elő ez a fajta nevelés, szerintem ha tesz érte és akarja, akkor bele fog jönni.

2021. júl. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ismerős, egyedül él, akkor mosogat, mos, amikor már elfogytak a tányérok, pólók a szekrényből.
2021. júl. 28. 17:45
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
Tehát akkor mosogat, amikor kell. Mi a gond?
2021. júl. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

- elég fontos vagy-e neki?

- milyen társasággal barátkozik?


Pl. öcsém annak ellenére, hogy a szüleim diplomás, értelmes ember létükre elég hímsoviniszta módon neveltek minket öcsémmel, és tőle nem vártak el semmit itthon, viszonylag házias lett, mert olyan baráti társaságba került, ahol a henyélés, magad kiszolgáltatása ciki volt.

2021. júl. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem lányként nem kellett csinálnom semmiféle házmunkát otthon, soha nem vontak be a szüleim, nem volt rám osztva semmi stb., ennek ellenére egyáltalán nem okozott problémát az, hogy gondoskodjak magamról és megcsináljam, amit kell. Semmi hátrányát nem éreztem.
2021. júl. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!