Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha kamasz fiú abban a tévhitbe...

Ha kamasz fiú abban a tévhitben van, hogy a háztartás és jarulékai női munka és neki nem kell semmit csinálni, hogyan lehet vele megértetni, hogy nem így van?

Figyelt kérdés

Igen, attól hallja, aki elsőre eszetekbe juthat.

Nincs együtt élés, de most is ez van erősítve benne.

Pld mesélte neki, hogy indulás előtt porszivózott, de leszúrta, hogy miért dolgozik helyettem....vagy mikor telefonált, nem vette fel, mikor visszahívta, mondta, hogy bocs, vizes volt a kezem, mert mosogattam... mire mondta neki, hogy a lusta anyád csak ne ossza rád a saját feladataid, máskor ne hagyd magad palira venni


Azóta se csinál semmit és azt mondja, hogy ez az én dolgom.


Nem hisz nekem, azt mondja, csak lusta vagyok és ő nem fog nekem ugrálni.


Ha nem csinálok meg valamit örökre úgy marad, mert tényleg ez a véleménye. ( 14 éves)


2021. jún. 28. 06:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%
Pl. ne mosd ki a cuccait, járjon csak koszosban-büdösben. Ha nyavalyog mutasd meg neki a mosógép használatát.
2021. jún. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%

Mesd el neki, hogy az apja is azért van egyedül, mert így gondolkodik.

Vagy kérdezd meg tőle, hogy mi lesz vele, ha egyedül fog élni, de ennek köszönhetően egy életképtelen senki lesz...

2021. jún. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%
Normális családokban a férfi ugyanúgy felporszívózik, kimos, elmosogat. Az apja meg uszítja ellened. Beszélni nem tudsz vele, hogy hagyja abba ezt, ha már hétvégi apuka legalább a hétköznapokba nem dumáljon bele.
2021. jún. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
98%
Add oda neki a diákmunka listát és közöld, hogy oké, a férfi dolga meg eltartani a családot úgyhogy mehet dolgozni, nincs haverozás meg bulika.
2021. jún. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
97%
Megmondanám, hogy ha nem tetszik itt a házimunka, akkor költözzön nyugodtan az apjához. Aztán ülhetnek ketten a koszos lakásban.
2021. jún. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
97%
Sztereotíp férfi és női szerepkör? Akkor: "Kisfiam! Te vagy a Férfi a családban, ugye? Na szóval: csöpög a csap, eldugult a WC, ja ki is kellene festeni. Hajrá! Kezdheted! Puszi, addig én megfőzöm a vacsorát!"
2021. jún. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
92%
Miből gondoljátok, hogy apuka a egyedül ül egy koszos lakásban? Gondolom talált egy nōt aki nem veszi észre, hogy a párja nem csinál otthon házimunkát.
2021. jún. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
96%

Jók az ötletek!

Tényleg bízz rá ferfimunkát, fúrjon fel egy képet vagy cipeltess vele valami nehezet. Rendezd át a lakást!

Az is jó, hogy nem mosol neki.

Amúgy ha próbálsz vele beszélgetni erről, mit mond?

Jó ervek, hogy majd mi lesz, ha egyesül kell laknia, meg hogy az apja is ezért van egyedül.

2021. jún. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Van új háziasszonya.

Én semmit nem tudtam jól megcsinálni....


Azt mondja, hogy ezek női munkák és nem fogja megcsinálni, csak mert én lusta vagyok rá.

2021. jún. 28. 07:58
 10/28 anonim ***** válasza:
86%
Nem vagyok a verés híve, de miért hagyod, hogy így beszéljen veled? Tessék megmutatni neki az ajtót. Ha így beszél, mehet amerre lát.
2021. jún. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!