Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi az a női munka akkor?

Mi az a női munka akkor?

Figyelt kérdés

Nagyon furát kérdezek, de mi az a női munka igazából? (Otthon, nem munkahelyi munkakörnyezetben.)


Nálunk otthon anya csinál mindent.( Kivéve a nagybevásárlásra fuvarozást 2-3 hetente, nyáron fűnyírást, télen hóseprést. Azt mondta apa, a háztartás női munka, anya dolga a nővéremmel, aki segített is anyának néha.

Viszont többször kaptam már meg volt barátnőktől, hogy maradi vagyok ezzel a felfogásommal vagy lusta. Nem értem, mert apa mondta,hogy ő aztán nem lesz papucs, hogy azt lássa a szomszéd, hogy ablakot pucol pld vagy majd vigyázzak a baratnőmmel, nehogy rám tolja pld a heti takarítást vagy a fürdőszoba sikálást a lakásban, míg ő barátnőzik. Viszont ezt barátnőm másképp látja, szerinte a férfi dolga is a háztartás. Ennyire megváltoztak a dolgok vagy az én barátnőim voltak igazából kicsit lusták és akartak leadni nekem pár feladatot, hogy ne csak az ő dolguk legyen?


2021. júl. 9. 07:33
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem is a nő dolga a háztartás, de a fűnyírás és a hólapátolás már nem! Elképzelni nem tudnám, hogy a férjem sikálja a fürdőszobát, illetve a férjem sem tudná elképzelni, hogy én lapátoljam a havat.

Nyilván vannak speciális ecetek, ha mondjuk a férj otthon van, feleség pedig dolgozik, akkor a férj végzi a házimunkát. De alap esetben kellenek női és férfi szerepel egy házasságban.

Erre a mai huszonéves kislányok alkalmatlanok!

2021. júl. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Anyukad dolgozik?mert ha nem, ez igy teljesen jol van. De ha o is ugyanugy dolgozik mint apukad, akkor ez igazsagtalan.
2021. júl. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy (hazas)parnak sajat dolguk hogy kettejuk kozott eldontsek ki mit csinal, lehet ez barmilyen megegyezes.

Ha egy ferfi fel attol hogy szomszed latja hogy ablakot takarit akkor ott aztan komoly onertekelesi problemak vannak, hogy igy akarja ferfinak erezni magat, az en szememben pont az nem ferfi aki amiatt nem csinal valamit mert jajj mivan ha latja a szomszed.

Mi felesegemmel megosztjuk kb 50-50 a hazimunkat, de probaljuk ugy felosztani hogy mindketten azt csinaljuk amit kevesbe utalunk.

Kicsit mas a helyzet ha a no nem dolgozik, akkor szerintem is elvarhato hogy nagyobb reszet vegye ki a hazimunkakbol, de ez se azt jelenti hogy a ferfi ne csinaljon semmit.


Ettol fuggetlenul ha neked fontos hogy ne csinalj semmit biztos fogsz tudni talalni olyan baratnot aki ezt elfogadja.

2021. júl. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Ritka gusztustalan egy embernek tűnik az apád, remélem, téged kivágnak majd a nők, ha az ő példáját követed.
2021. júl. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a feleségemé a konyhai dolgok, de sokszor besegítek (zöldségpucolás, burgonyaátnyomás, darálás pl. dió, mák, száraz kifli panírnak stb.). A mosógépet szinte mindig én kezelem, kiteregetek, leszedem, ha megszáradt. Van jogosítványa, de én vezetek. Bevásárlás mikor melyikünk. Nagy bevásárlás hetenként 1x, közösen. Műszaki dolgok, javítások az én dolgom. Megágyazás, az ágyak bevetése többnyire az enyém. Vendégváráskor én terítem meg az asztalt stb.

Hangsúlyozom, hogy ezeket nem elosztottuk egymás között, hanem így alakult, de egyik tevékenység sem kizárólagos dolog. Az teszi, akinek szembe ötlik. Kivéve a főzést, autóvezetést, javításokat. Nyugdíjasok vagyunk. A feleségem nagyon szeret kézimunkázni, varrni. Mindketten diplomások vagyunk.

2021. júl. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Egy kertes hazban jobban szetvalik a ferfi-noi munka,a no rendszerint a benti teendoket vegzi,a ferfi a kertet es az udvart tartja rendben.De egy berhazban jol is neznenk ki, ha minden a no dolga lenne,akkor a ferfiak mivel foglalnak le magukat?
2021. júl. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azert a kerti munkat, hoseprest, funyirast nem kell napi szinten csinalni. Fozni, mosni, vasarolni, takaritani stb. napi szinten kell.
2021. júl. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha együtt éltek egy háztartásban, mindketten dolgoztok, akkor az a normális ha megosztja a két ember a házimunkát. Mosno főzni takarítani mindennap kell szinte még a ház körüli teendőket kb. Havi szinten. Nem lusták a volt barátnőid, hanem nem szeretnének csicskák lenni.
2021. okt. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!