Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá magam a tanulásra?

Hogy vegyem rá magam a tanulásra?

Figyelt kérdés
Tanulnom kéne, de nem megy, elmegy a figyelmem mindenfele, nem tudok koncentrálni.
2021. júl. 30. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Ami nem megy, ne eröltesd! Ez neked igy jo és ennyi!
2021. júl. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Kitartást, hidd el, menni fog! Légy türelmes magadhoz, próbálj ki párat az alábbiak közül hátha valami be fog válni.


Próbáld megszüntetni a zavaró tényezőket, pl. nyugodt, csendes helyen tanulj, megfelelő fényben, széken/asztalnál, fotelben, ahogy neked jó. Ha meleged van, légkondizz/használj ventilátort. Igyál sokat,vizet. Tanuláshoz ne legyél éhes, de azért ne egyél annyit, hogy kiüssön a kajakóma.

Aludj eleget, néha mozogj, sétálj, sportolj a tanulási szünetekben.


Ha fizikailag adottak a feltételek, akkor tapasztald ki, mik a további zavaró tényezők. Például sokszor nézed a telefonod, a felugró értéseket? Vagy családtagok zavarnak, lakótársak meg? Ezek ellen is lehet tenni, például elteszed a telefonod másik szobában, vagy odaadod valakinek, megkéred, hogy ne adja vissza mondjuk 2 óráig.

Ha valakivel együtt élsz, jelezd neki, hogy tanulsz, kérd meg, tartsa tiszteletben, ne zavarjon.


Ismerd meg, mikor fog jobban az agyad. Valakinek délelőtt, valakinek délután, más meg este tud jobban tanulni.

Figyeld meg magad, mikor tanulsz jobban, mitől tanulsz rosszabbul. Például lehet, hogy a kávé rövid időre felpörget, de utána órákig lassulsz.


Tarts szüneteket, az agyad úgysem bír megállás nélkül tanulni.


Ha a tanulási típusodnak megfelel, készíts tervet, hány nap alatt kell megtanulnod mondjuk egy könyvet, oszd ne naponta. Vagy oszd be, hogy adott feladattípusból hányat oldasz meg naponta.


Jutalmazd magad, ha értél egy kis célt, de azért ne korlátok nélkül, ne egy fél nap sorozatnézés legyen a jutalom.


Tűzz ki a tanulás utánra is célokat, mit fogsz csinálni, ha levizsgáztál, elmész valahova stb.


Kitartást, ügyesen, ne add fel 😊

2021. júl. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Elvileg az emberi az nem bírja az ide-oda "ugrálást", ha állandóan eltereli valami a figyelmed és bele-bele kapsz valamibe. Az agy nem így működik, sok idő neki újra visszaállni a feladatra, újra 100% koncentrálni a teendőre.

Például tanulsz 10 percet, majd látod, hogy valaki írt üzenetet, válaszolsz neki, hiába 2 perc, elvesztetted a fókuszt. Megint tanulsz, de jaj csinálok egy kávét. Tanulás, el kell mosogatni... És ez így megy tovább.


Érdemes letudni a teendőket, ne zavarjon semmi, előtte szellőztess, mosogass, vidd le a kutyát, akármi, készítsd magad mellé a tankönyveket, vizet stb. Telefon ne legyen a közelben vagy némítds le az értéseket, fordítsd az asztalra a képernyőt, ne is lásd.


Állíts be valami időmérőt, emlékeztetőt azért, mondjuk tanulj először egy huzamban fél órát, kis szünet. Aztán kitolhatod 45 perc, 1 óra tanulásra.


A pihenés igenis kell közben, nem vagyunk robotok, ne várj magadtól el lehetetlent. Menni fog 😊

2021. júl. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Mit tanulsz ilyenkor nyáron? Nem lehet őszre halasztani? Ebben a hőségben képtelenség koncentrálni bármire.
2021. júl. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%

Pótvizsgázni mész augusztusban? Milyen tárgyat tanulsz?


Milyen iskolába jársz és hány éves vagy?

2021. júl. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Először is tedd félre a telefont, némítsd le, dobj rá egy párnát, fordulj el, és ne is gondolj arra, hogy van telefonod, vagy valaki írt neked, stb. Én is ezt csinálom, csak így tudok tanulni.

Aztán kapcsold ki a tv-t, legyen csend, nyugalom. Legyél kényelmes helyzetben, ne fájjon a hátad, lábad, kényelmesen legyél. Előtte egyél eleget. Vizet tegyél magad mellé. A csoki is sokat segít a tanulásban, de azt javaslom, hogy azt közben ne egyél, inkább tanulás előtt. Vagy szünetekben. 1-2 óránként tarts szünetet.

Nem tudom mennyi anyagot kell megtanulnod mennyi idő alatt, de csináld azt, hogy írj belőle jegyzetet, akár kézzel is (én kézzel írott dologból könnyebben tanulok). Aztán oszd fel az egészet, olvasd el az adott részt hangosan, és próbáld visszamondani, olvasd el megint, és ismét mondd fel, ezt addig amíg nem tudod a lényeget. Így menj sorba a tananyaggal. Kb három fejezetenként mondd fel mindhárom fejezetet, a legvégén pedig az egészet amit tudsz. Én így tanultam mindig. Nem mondom, hogy ez mindenkinek beválthat, de én mindig jó jegyeket szereztem ezekkel a módszerekkel.

2021. júl. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Emberek haló. Vannak ilyenkor okj tanfolyamok és jogosítvány vizsgák is. Nem mindenki gimis meg egyetemista ám itt...
2021. júl. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De jelen esetben én igen:P
2021. júl. 30. 22:59
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat<3
2021. júl. 30. 22:59
 10/12 anonim ***** válasza:
91%

Kedves 7-es válaszoló! :)


Igen, értettem a célzást. Azért kérdeztem, hogy hány éves lehet a kérdést kiíró illető...


5-ös válaszoló voltam.

2021. júl. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!