Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hány éves korig lehet újraépít...

Hány éves korig lehet újraépíteni a kapcsolati hálót?

Figyelt kérdés

Nekem most az a gondom, hogy tavaly költöztem a fővárosba és a baráti köröm nagyrésze otthon maradt. Sajnos a COVID miatt nagyon korlátozott mértékben sikerült új embereket megismernem, bár mióta most májustól megint lehet programokra járni azért javul a helyzet.

Régen eléggé zárkózott típus voltam (utólag visszagondolva nem is értem), de most ez az új élethelyzet rákényszerített arra, hogy nyissak mások felé és a kommunikációs képességeim is szerintem magamhoz képest sokat fejlődtek. Ha elmegyek valamilyen közösségi programra, általában sikerül megtalálni a közös hangot emberekkel tulajdonképpen korosztálytól függetlenül.

Mégis azt érzem, hogy nem csak kibővíteni kellene a kapcsolati hálóm, hanem el is mélyíteni, akikkel lehet, ehhez pedig nyilván idő kell és lehet az emberek már egy bizonyos kor után nem is vágynak annyira közelről megismerni másokat, mert annyira be van táblázva az idejük és megszilárdul a baráti körük.

Van erre valamilyen felső határ, amiután már tényleg nagyon nehéz lesz?



2021. aug. 2. 18:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igazán. Nyilván az idő előrehaladtával általában beszűkülnek a lehetőségek, de ez szimplán csak annyit jelent, hogy a legtöbb kortárs elfoglalt családos ember, kialakult hobbikkal, stb. De ettől még lehet találni új társaságot. Egyszerűen csak ne ragadj bent az otthon-munkahely között ingázva, hanem találj új elfoglaltságokat,ahol megismerkedhetsz új emberekkel. Lehet ez új hobbi, sport, tanfolyam, mellékállás, önkéntesség, bármi...
2021. aug. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!