Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt már veletek olyan, hogy...

Volt már veletek olyan, hogy gyermekkori álom munkátok érettségi letéte után is az maradt, azonban mikor elkezdtétek rájöttetek mégsem fekszik?

Figyelt kérdés

Tehát ugyebár sokan gyerekként eldöntik, hogy rendőr, tűzoltó, űrhajós, stb akar lenni. Viszont elég ritka az amikor ez hosszan kitart. Az pedig még ritkább, hogy meg is valósul.


Nektek volt már olyan, hogy ilyen hamar eldöntöttétek, kitartottatok érettségiig és meg is kezdtétek a képzést azonban mikor ez megtörtént teljesen kiölte belőletek a gyermekkori álmot amit több mint egy évtizedig hordoztatok magatokkal? Ha igen, mi volt az?



2021. aug. 2. 22:53
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Jelen! 8 éves korom óta orvos akartam lenni, volt olyan játékom is és én mindig doktornéniset játszottam. Először nem vettek fel egyetemre(én külföldön élek, itt komoly felvételi vizsga van) másodszorra sem, aztán harmadszorra sikerült. De nem bírtam annyit magolni, anyagilag sem, az érdeklődési köröm pedig nekem túl széles így nehéz volt csak arra koncentrálni amit tanulok, ráadásul a kollégiumban félholtra vert egy idegbeteg állat,ami nekem már az utolsó csepp volt, így másfél év után otthagytam. Utána depressziós lettem, öngyilkossági kísérletem is volt, gyomorfekélyem is lett a stressz miatt. Tudod én ebben a tudatban nőttem fel, hogy orvos leszek, mondhatni már az identitásom része volt. Egy ideig nagyon bántam hogy feladtam, de az utóbbi 5 évben már kibékültem a helyzettel, sőt örülök is. A korona ebben még jobban megerősített. Azóta már elvégeztem egy szakot, most egy másikat is tanulok. Egyébként érdekesség, hogy azelőtt bármilyen véres, műtéti dolgokat megnéztem, nagy véradó is voltam, sőt láttam is el nyakig véres embert (baleset volt) minden gond nélkül, mióta otthagytam egy kis csepp vértől rosszul vagyok.
2021. aug. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!