Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem mondja senki hogy...

Miért nem mondja senki hogy mennyit fogytam?

Figyelt kérdés

Januárban váltottam életmódot, és azóta rengeteget fogytam. Akkor még 2XL-es pólókat hordtam, most meg XL Slim-et vagy L-t. És még én is látom magamot, hogy csomót változtam. Viszont a környezetemben szinte alig mondta még pár ember. :(

Szombaton is találkoztam pár emberrel, akiket utoljára február környékén láttam, de ők se mondtak semmit.


2021. aug. 3. 20:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pld. mert van, akinek ez érzékeny téma, esetleg betegség is állhat mögötte.
2021. aug. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nehogy lelombozzon! Lehet, hogy látják, csak nem mondják, de teljesen mindegy is. A lényeg, hogy TE tudod és látod és jobban érzed magad a bőrödben! Én így ismeretlenül és látatlanban gratulálok :) én is most kezdtem, remélem nekem is sikerül.
2021. aug. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert azzal elismernék, hogy eddig kövér(ebb) voltál, és ez lehet kellemetlen nekik.
2021. aug. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

1. azt gondolják, hogy beteg vagy, nem merik felhozni.

2. nem érdekli őket.

3. úgy gondolják, nem az ő dolguk.

4. irigyek.

Én 60 kilót fogytam, van olyan kolléganőm, aki azt mondta, hogy "Jaaaaj, hát én nem nagyon látom rajtad...". Ja, persze.

Ne foglalkozz vele. Nem mások miatt élsz egészségesebben, hanem magad miatt.

2021. aug. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet tényleg ahogy az első is írta, érzékeny téma, betegség miatt esetleg, vagy lehet irigyek... De az is lehet, hogy tényleg veszik észre, mindenki annyira el van foglalva a saját kis gondjaival.


Én is gratulálok, ügyes vagy.

2021. aug. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég én is tettem fel kérdést, le lettem miatta nárcisztikusozva :D
2021. aug. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2021. aug. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Ha olyanok az ismerőseid, mint én, akkor szimplán nem veszik észre. Nem bunkóságból, hanem mert tényleg ennyire rossz a megfigyelőképességem. Én vagyok az, aki ha meghallja az egyik kollégától a másikra, hogy "tök jó lett a hajad!", akkor szükségem van néhány percre, hogy rájöjjek, konkrétan mi a változás. Még akkor is, ha eddig szőke volt, ma meg már vörös.
2021. aug. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Szerintem kifejezetten modortalan dolog valakinek az alakját kommentelni, így én pl nem is szoktam. Sosem tudhatom, hogy xy szándékosan fogyott-e vagy betegség miatt vagy akart-e egyáltalán fogyni/hízni, hogy érzi magát a fogyás/hízás miatt.

Én sem örülök, ha megjegyzik, hogy "fogytál/híztál". Én pl az utóbbi egy évben fogytam, volt, hogy megjegyezték, nem esett olyan jól, mintha megdícsértek volna h csinos vagyok, mert pl. nekem nem is volt célom fogyni, csak így alakult.

Sokkal jobban esik a "de jól nézel ki!" így én is inkább az aktuális állapotot dicsérem, minthogy a múlthoz hasonlítsak másokat.

2021. aug. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát egyrészt itt sok kérdés van, hogy a soványakat ugyanúgy bántják, mint a kövéreket. Azt megemlíteni, hogy valaki hízott, pofátlanság. Ezen logika alapján azt is, ha valaki fogyott.


Másrészt láttam instán grafikont erről, hogy mennyi fogyás után tűnik fel átlagban a környezetnek.


Harmadrészt pedig velem is az van, mint a 8-assal, én sztárokon sem szoktam észrevenni, ha fogynak, csak ha valami extrém sokat.


Remélem, nem ebből akartál önbizalmat, mert nem fognak így se körbeugrálni.

2021. aug. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!