Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az emberek nem veszik észre,...

Az emberek nem veszik észre, hogy mennyit fogytam. Ez hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

Hozzászoktam, hogy az emberek annyi minden nagy vagy apró változást észrevesznek, megjegyeznek a másikon. Új hajszín, frizura, új ruha, aktuális jó vagy rosszkedvem. Viszont azt észre sem vették, hogy lement rólam 15 kiló és ez furcsa. Igazából nem abban mérem a sikereimet, hogy mit gondolnak mások, de őszinte leszek kicsit hiú vagyok, és kezd már bántani a dolog. Kicseréltem a ruhatáramat, mert lötyögtek rajtam a cuccaim, most már merészebb, feszesebb darabok is jól állnak rajtam. Mégis soha senki nem kérdez rá. Mintha nem is történt volna velem semmi. Múltkor egy ismerősömmel szóba került a diéta, és mondtam, hogy mennyit fogytam, azt mondta "ja, észre se vettem, tényleg?"

Nektek hány kiló minusznál kapcsolt a környezetetek?


2021. júl. 23. 14:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Semennyi. A bolti eladó szólt, hogy most már ne fogyjak tovább, -17kg. 48kg voltam, zörögtek a csontjaim..
2021. júl. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező, nem tudjuk, hogy honnan indultál és hogy most hol tartasz. Lehet, hogy azért nem veszik észre, mert nem látványos a fogyásod, vagy ennyire érdektelen vagy az emberek szemében, amiről szerintem egyedül csak te tehetsz.

Mi innen ennyi infóból nem tudjuk, hogy miért nem veszik észre a változásodat, vagy miért nem dicsérnek meg.


Esetleg, ha tudsz fej nélkül tudnál egy előtte utáni képet ide feltenni légyszi? Kíváncsi vagyok, hogy tényleg mi lehet a probléma.

2021. júl. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#2: Nem készítettem fotókat, utálom a fényképezőgépet :D Én magamon észreveszem a tükörben a változást. Egyébként 30 kg feleslegről indultam. Vagy ez a 15 kg ahhoz képest ennyire kevés lenne?
2021. júl. 23. 14:53
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Ne hidd azt hogy emberek vergődnek azzal hogy te mennyit fogytál,hidd el senkit nem érdekell. Az meg hogy hiú vagy az a te problémád,de ha elvárod mástól hogy aut mondják amit hallani akarsz akkor elég nárcisztikus vagy,ha azt hiszed hogy körülötted forog a világ.
2021. júl. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Szerintem nem vagyok rossz ember, de mégiscsak én ismerem magamat 32 éve, nem te :)

Sajnálom, hogy őszinte voltam. Bevallottam egy rossz tulajdonságomat és ki mertem mondani, ami bánt. Többet nem teszem. Azért köszi a választ!

2021. júl. 23. 15:00
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

Tudod miért? Mert irigyek.

:)

Ugyanebben a cipőben voltam. Voltak akik direkt nem vették észre, mert nem bírják elviselni mas sikerét. Örülnének inkább annak, hogy kövéren, szenvedünk

Gratulálok. Így tovább


24/L, 23 kg fogyas 💗

2021. júl. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Lehet, hogy mivel még a fele, azaz 15 kg zsírfelesleg rajtad van, ezért nem tűnik annyira látványosnak a fogyásod. Majd ha a másik 15-öt is leadod, akkor már nyilván többen is észre fogják venni. Itt nem feltétlen kell irigységre gondolni, szimplán még nem annyira feltűnő a fogyásod, hisz megszokták, hogy eddig is kövér voltál, és szinte még mindig testes vagy egy kicsikét, úgyhogy nagy változás még nem történt.


Legyen kitartásod a maradék 15 kg-t is leadni. :)

2021. júl. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#6 Nagyon ügyes vagy! Igazából nem irigységre gondolok elsősorban, hanem előbb gondolnék arra, hogy az emberek inkább nem tudják, hogyan jegyezzék meg az ilyesmit, vagy nem tudják, hogy egyáltalán meg illik-e jegyezni.
2021. júl. 23. 16:00
 9/12 anonim válasza:
100%

A súlyproblémát nem árt néha óvatosan megközelíteni, nehogy megbántsuk a másikat. Lehet, hogy csak nem akarják, hogy ha megdicsérnek, milyen sokat fogytál, azt úgy vedd, hogy "jó kövér voltál, hallod-e". Szóval ha valaki érzékeny az ilyesmire (nem tudom, hogy te az vagy-e), akkor könnyen a visszájára fordulhat egy pozitívnak szánt megjegyzés is.

De mondjuk szerintem egy "de jól nézel ki"-vel nem lehet melléfogni.

2021. júl. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet hogy aki mindennap lát az nem veszi úgy észre mint aki ritkábban lát. Nálam is senki nem jegyezte meg hogy mennyit fogytam de amikor olyan ismerősömmel találkoztam akit már rég láttam ő egyből észrevette
2021. júl. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!