Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme az életnek ha majd...

Mi értelme az életnek ha majd úgyis meghalunk?

Figyelt kérdés
Nyilván az a értelme hogy élvezzük stb. De! Minden jónak vége lesz, egyre több olyan dolog jön ami ront az életünkön. Én például sokkal szebbnek láttam az életet gyermekkoromban. 20 éves korom körül sokat harcoltam hogy minél jobbá tegyem az életem. Történtek bár jó dolgok is ennek köszönhetően de közel sem volt olyan jó minden mint gyermekkoromban. Most 25 éves vagyok és valahogy nem látom értelmét hogy annak idején jobb életem volt mert most csak tengődök és nem teszem már jobbá az életem. Úgy vagyok vele egyszer úgyis jön a halál és az eltöröl mindent. Ezért sem éri meg harcolni mert a halál mindent eltöröl, lehet akármilyen jó életed. Miközben halvány fogalmunk sincs hogy kerültünk ebbe az életbe... Én már sokat olvasgattam arról hogy jön létre az emberi test a női testben, tudományos dolgokat. Nos, a kérdéseimre így se kaptam válaszokat. Mindenki azzal foglalkozik hogy iskolába jár majd gyereket vállal. Mintha előírás lenne.

2021. aug. 15. 16:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Valamiért csak megszületünk és élünk. Ha élni értelmetlen dolog lenne, akkor nem is lennének emberek. Amúgy meg számtalan embernek vannak olyan évei, időszakai, amikor úgy érzi nincs értelme semminek. De pont ezért kell keresni értelmet, belefogni valamibe, barátkozni, kapcsolatokat építeni, idővel családot vállalni, hasznos dolgokat csinálni, legyen az munka, segítő szándék, bármi. És máris van értelme.
2021. aug. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Nincs értelme. Csak ha ebbe mélyebben belegondolsz, akkor - ha olyan a személyiséged -, belezuhansz egy nihilisztikus életfelfogásba, és soha többé nem fogsz tudni semmit úgy csinálni, hogy ne az lebegjen a szemed előtt, hogy úgysem számít, mit teszel, gondolsz és érzel, egyszer vége lesz mindennek, és senki sem fog emlékezni rád, sem mindarra, amit tettél, alkottál stb. Innen pedig már jöhetnek is elő az öngyilkossági gondolatok.

Ezért figyelemelterelésként csinálni "kell" dolgokat, hogy ne legyen időd ezen gondolkodni.

Vannak olyanok is, akik szerencsések, és sosem jönnek rá, hogy az egész élet és az elvárt forgatókönyve (iskola, munka, család, (hitel,) lakásvásárlás, stb.) egy "ördögi kör", amiből egyszer minden semmivé lesz, miközben az életünket kötelességek teljesítésével és a pénz hajszolásával töltjük. Irigylem azokat, akik bele tudják magukat ringatni abba, hogy ez egy értelmes élet.

Persze van, akit pont az a tudat szabadít fel, hogy értelmetlen a létezésünk, tehát minden el lesz törölve egyszer.

(Biológiai értelemben amúgy a fajfenntartás az értelme, de a kérdés nem ez volt.)

2021. aug. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Nem a végcél a lényeg, hanem az odavezető út.

Gyerekként még nincs felelősség, sokkal kevesebb dologgal kell foglalkozni, az ember másnak látja a világot, mondjuk sok függ, milyen környezetben, milyen szülőkkel nő fel.

2021. aug. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
71%

Az értelme az lenne,.. a tetteid, gondolataid, amit magad után hagysz!

Amivel jobbá teszed a világot..az utódainknak.

Amit felépítesz.

Bár ezekre csak az emberek kisebb hányada képes….sajnos.

2021. aug. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
Na pont ez az izgalmas.
2021. aug. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
pont az, hogy megtöltheted azzal, amivel te akarod. mint egy üres füzet ami rád vár,hogy telefirkáld. Készíthetsz benne mesterműveket, meg értelmetlen firkákat is.
2021. aug. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Metionin ***** válasza:
83%
Valójában semmi. Nincs elrendelt célja magának az életnek.
2021. aug. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Sose fektesd az életed olyanba, amit a halál elvesz tőled a végén! Ahogy értelmetlen az élet, ha az a célja, hogy gyereked szülessen, akinek majd gyereke szülessen..., úgy az is értelmetlen, hogy arra szánd az életed, hogy minél jobban élvezd azt. Az élet értelme megismerni Istent és elnyerni az örök életet. Szívesen segítek ebben, ha szeretnéd, csak írj privátban!
2021. aug. 16. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Babits - Esti kérdés


https://www.youtube.com/watch?v=yFyN60R1FRE


"(...)csupa szépség közt és gyönyörben járván

mégis csak arra fogsz gondolni gyáván:

ez a sok szépség mind mire való?

mégis csak arra fogsz gondolni árván:

minek a selymes víz, a tarka márvány?

minek az est, e szárnyas takaró?

miért a dombok és miért a lombok

s a tenger, melybe nem vet magvető?

minek az árok, minek az apályok

s a felhők, e bús Danaida-lányok

s a nap, ez égő szizifuszi kő?

miért az emlékek, miért a multak?

miért a lámpák és miért a holdak?

miért a végét nem lelő idő?

vagy vedd példának a piciny füszálat:

miért nő a fü, hogyha majd leszárad?

miért szárad le, hogyha újra nő?"

2021. aug. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
Az élet értelme : AZ ÉLET.
2021. aug. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!