Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jártam egy pszichológushoz...

Jártam egy pszichológushoz másfél évig, de nem érzem, hogy bármit használt volna. Aki hasonló helyzetben volt, hogyan oldotta meg ezt? Mi volt a megoldás?

Figyelt kérdés

2021. aug. 17. 00:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%
Az volt a megoldás, hogy pszichológust váltottam.
2021. aug. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
29%

Higgy magadban, hogy képes vagy irányítani az érzelmeidet. A te döntésed, hogy hagyod-e, hogy elhatalmasodjanak feletted vagy ne. Megélheted őket egy rövid ideig, de aztán tudnod kell elengedni őket, és újra jól érezni magad.


A hit egyébként is egy nagyon erős dolog. Mindegy miben hiszel. Hihetsz Istenben, a karmában, önmagadban, bármiben. A lényeg, hogy higgy valamiben, és a hit erőt fog adni neked. :)


Ha nem is vagy vallásos, a következő link pár sora akkor is elgondolkodtató szerintem:


[link]

2021. aug. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom , de kettőhöz már nem is megyek , mert rosszúl indúlt a dolog
2021. aug. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Elsőnek: köszi! Már eléggé bizalmatlan lettem a pszichológusok felé. Az én pszichológusom állandóan azt hajtogatta, hogy haladunk. Én másfél év után sem érzem, hogy bárhová jutottunk volna. A végén meg már néha-néha mentem, mert úgy láttam, hogy nem tud mit kezdeni. 3 hónapja mondta, hogy már nem ad új időpontot, majd keressem én. Azóta nem hívtam fel, mert így nincs sok értelme, pénzkidobásnak érzem.


Másodiknak: Neked is köszi! A vallás mindig is érdekelt, de abban hiszek, hogy nincs semmi

2021. aug. 17. 00:56
 5/24 A kérdező kommentje:
Harmadik: miért indult rosszul?
2021. aug. 17. 00:58
 6/24 anonim ***** válasza:
70%
Az egyik aki szimpatikus volt a telefonba az mondta h hívjam szeptember elején mert szabadságon van , pedig elmondtam h rám nőtt a problémám , a másik , de ez éreztem előre , arról érdeklődött a megbesz végén , tudom e majd fizetni a ktsgeket , ez megalázó volt , nem vagyok egy igénytelen ember , csak lelkileg elég megviselt vagyok.
2021. aug. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 October15 ***** válasza:
75%
6.: Milyen összefüggés van aközött, hogy nem vagy igénytelen és aközött, hogy mondjuk hetente 20k fölösleged van-e? :D Megalázó? Mégis hogy? Mármint ketten voltatok és szupervízión kívül, ön és közveszélyesség, konkrét bűncselekmény bevallásán kívül nem nagyon van opciója arra, hogy beszéljen bárkinek is arról amit hallott.
2021. aug. 17. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
11%
Hát én is egy darabig jártam egy pszichológushoz, de semmit nem használt nekem a hobbi segített bár igaz most, hogy nincs időm a hobbimra általában csak iszok a problémáimra és köttök hozzá valami szórakozást pld: Operát hallgatok, Játszok vagy olvasok. Bár igaz, ha komoly a probléma akkor ezt te ne csináld mert az alkoholizmus nem játék! De én azt mondom próbálj ki lépni a komfort zónádból az általában segít én is így találtam barátokat. :)
2021. aug. 17. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%

Nem neki kell a problémát megoldani, hanem "nekem".

Ha én ellenállok mindennek, akkor ő is fölösleges...

2021. aug. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
35%

Mikor anno összejöttem egy sráccal, már jártam egy ideje pszichológushoz. Semmit nem használt, gyakran úgy éreztem, nem is rólam van szó a foglalkozásokon.. megjegyzem, ha tovább hallgattam volna a pszichológus hülyeségeit, bele is haltam volna, annyira sz@r állapotban voltam már fizikailag is. És ezt ő is jól tudta, hogy ő a választópont a kórház\hullaház és a normál élet között, de mintha egyáltalán nem érdekelte volna..


A srác akivel akkor kezdtem randizni pedig azért fontos a történetben, mert a pszichológustól megválva, ő gyógyított ki végül.

Nem teljesen, de nem döglöttem bele, és ez már nagy szó. 2-3 év kellett a teljes sikerhez.

Nem értett a pszichológiához, de tudott normálisan beszélni és nem volt lenéző, lekezelő. 2-3 hónapja jártunk még csak mire fel mertem vállalni, hogy van egy kis defektem.

Erre ő nem szakított velem, hanem megpróbált segíteni.

A szüleim elbújhatnak mellette, mert sokkal többet foglalkozott velem, mint ők a betegségem alatti években. És ami a szüleimnek, családnak, pszichológusnak nem sikerült évek alatt, az sikerült a tök laikus, de kitartó pasimnak.


Most nem azt akarom ezzel üzenni, hogy ha van palid\csajod, akkor azzal minden jobb és minden rendbe jön, mert ez nem igaz.

Meg kell találni azt a valakit, aki VALÓBAN segíteni akar és aki TÉNYLEG megért, vagy igyekszik megérteni. Ez tényleg bárki lehet; másik pszichológus, egy tanárod, egy jóbarát, testvér, szülő, egyéb rokon, a szomszédod, vagy bárki...


Nyilván kell a terápia is, hogy működjön a dolog, ezt aláírom. Megértésből és meghallgatásból egy komoly mentális beteg még nem gyógyult ki szerintem.

De kezdésnek tökéletes ha találsz egy olyan személyt, mint amilyent fent írtam.

2021. aug. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!