Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az öngyógyít...

Mi a véleményetek az öngyógyításról? Lehetséges? Vagy a pszichológus jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Szeretném ha jobb lenne az életem, ha nem lennék ennyire zárkózott és lenne önbizalmam..Tudom, hogy ezen lehetne változtatni.. Nem tudom mi lenne a jobb megoldás.. Egy jó pszichológushoz járni nem kevés pénzért (nem szívesen terhelném ezzel a szüleimet igazából) vagy magamat "gyógyítani" pl könyvekből.. Az utóbbi lehetséges egyáltalán?

Nagyon köszönöm a válaszokat:)



2018. febr. 10. 18:52
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
17/L ha ez lényeges
2018. febr. 10. 18:54
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Nekem nem ment könyvekből. Az önbizalom hiánynak oka van, nem valószínű, hogy rájössz magadtól, ha igen, a megoldásra is rá kellene.

Pszichológushoz lehet járni ingyen is. Kérsz időpontot tb-s rendelésre a pszichiáterhez, és ő javasolhatja neked az ingyenes pszichológiai terápiát.

2018. febr. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem sikerült, a környezetemtől kapott negatív ingerek okán esélytelenné vált számomra, hogy kikerüljek ebből a helyzetből. Ha naponta szembesülsz vele, könnyedén elszakadhat a cérna. Én úgy vélem ideiglenesen talán pozitív érzést nyerhetsz el általa, de hosszútávon nem tartom elegendőnek. Külső, kívülálló segítség is szükséges hozzá.
2018. febr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Sportolj! Hallgass Popper Pétert, Feldmár Andrást, Pál Feri atyát, Csernust, Almásy Kittit, Szendi Gábort....sokat lehet tanulni tőlük. Az előadásaikat megtalálod a neten ingyen. De a testmozgás sokat számít. Önbizalmat ad és jobb kedvet. Nem vagy beteg! Problémái mindenkinek vannak....majd megoldod ügyes vagy. ☺ hajrá!
2018. febr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
2. Nagyon jó ötlet. Csak lehet nem pszichológist javasol hanem valami dilibogyót amire pompásan rá lehet szokni és kiütni magad egy életre.
2018. febr. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is jártam pszichológusnál hasonló problémával,semmit sem ért,csak egy csomó pénzem ment rá.

Ingyen pszichológus meg általában olyan,mint a magyar állami szféra,melózgatunk,aztán várjuk a fizetésnapot.

Pszichiáter meg csak gyógyszereket ír fel,ami nem oldja meg a problémát,csak enyhíti a tüneteket,viszont jól rá lehet szokni.

Kell egy két jó baráti kapcsolat,klassz hobbi,sport,kirándulás,és tanácsot inkább idősebb,élettapasztalattal rendelkező rendes embertől kell kérni,nem pedig egy pénzéhes budai villalakó pszichológustól,aki ingajáratban járja a világot.

2018. febr. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Antidepresszánsra nem lehet rászokni, fokozatosan kell szedni, és így abba hagyni. Zacher Gábor IS mondta, nem csak pszichológus.

Jó a sport kiegészítésképpen.

2018. febr. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, de persze nem 100%, hogy sikerül, viszont a pszichológus is csak úgy tud segíteni ha te magad is energiát fektetsz a változásba (illetve tőled függ a nagyobb része).
2018. febr. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet. 100%.

Aki szerint nem, az nem ért semennyire sem ehhez, és csak dobálózik a szavakkal.


A pszichológus mit csinál? Átlátja a dolgaidat, hogy mi bánt téged, mi a fájdalom forrása.

Utána elmondja neked, és mondja hogyan érdemes hozzá állni a dolgokhoz. Ugyanezt magadtól simán megtudod csinálni, rengetegféle módon tudod magad gyógyítani.


Persze ez sok-sok gondolkodás, olvasás, odafigyeléssel megy.


"Külső, kívülálló segítség is szükséges hozzá."

Nem szükséges, de sokat tud segíteni, HA jó emberrel beszélsz. Ha olyan emberrel beszélsz aki fogyatékos, akkor mégjobban lehúz.


".. Nem tudom mi lenne a jobb megoldás.. "

Ahelyett hogy azon gondolkodsz melyiket választasz, belekezdhetnél mondjuk olvasásba, önismeretbe, pszichológiai leckék nézésébe amiből végtelen sok van yt-n, és majd ha sok-sok idő múlva semmire nem mentél utána pszichológus.

2018. febr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem 100%, hogy sikerül neki, mert függ a személyiségétől,a könyvtől, és hogy milyen ingerek érik úgy általában, szóval lehet, hogy nem merül fel benne a megfelelő kérdés, nem találja meg a megfelelő hozzáállást, míg egy másik ember kívülről, a helyzet ismeretében könnyebben rá tudja/tudná vezetni. De egyébként szerintem érdemes egyedül megpróbálni, ha sikerül akkor könnyebben oldja majd meg a hasonló jellegű, jövőbeni problémáit is.
2018. febr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!