Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 26 évesen öreg vagyok ahhoz...

26 évesen öreg vagyok ahhoz már hogy tanuljak?

Figyelt kérdés

2021. aug. 17. 11:26
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%
Nem. 25 vagyok, estis egyetemista, az évfolyamtársaim 80%-a idősebb nálam. Nappalira én már biztos nem mennék ennyi idősen (legfeljebb doktori képzésre), mert az meg árt a szakmai tapasztalatnak, ami fontos ebben a korban, de ezt leszámítva nem hiszem, hogy számít.
2021. aug. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
87%

#17 Ne legyél már ennyire szemellenzős. :D El kell keserítenem mindenkit, nem egy rohadt szakon fogsz megtanulni valamit. Ott csak belekóstolsz, begyakorolni nem ott fogod, rálátásod arra a szakterületre mélyebben nem ott lesz. Erre a célra pedig minden képzés alkalmas. Max annak számít, hogy milyen tagozat meg milyen flancos intézmény, aki az egyébként is bürokratikusságáról híres akadémiai területen akarja folytatni, az meg bocs, de nem 26 évesen fogja kezdeni.


Én pl abban a szakmában dolgozok, amiben most utólag szerzem a diplomámat. Magamtól tanultam meg a legtöbb dolgot angol nyelvű videókból és szakirodalomból. Nemcsak programozni, hanem a neurális hálókhoz szükséges matematikai és algoritmikus elméleti alapokat is. Nem ért semmit az az anyag, amit ezekután a nappali tagozatos ismerőseimtől elkértem annak reményében, hátha az egyetemen másképp tanítják. Nem volt még annyira sem részletes, mint amilyennek magamtól elsajátíottam. Erre igazán kár verni és igazán fölösleges kiemelni a nappali képzést a többi közül. Az azoknak való, akik nem tudnak boldogulni anélkül, hogy valaki ne rúgdossa őket és mástól várják, hogy szakmailag értékessé tegye a nullánál jobban. Attól még önerő nélkül semmit sem ér az egész ott sem. Nem a padban tanulsz meg programozni például, hanem az iparban. Onnantól, hogy bekerültél egy munkahelyre, sokkal jobban tudsz tanulni valós igényekre szabott megoldásokat, mint ami időt elcseszel nappali tagozaton.


Szóval kösz, de el tudjuk magunkat tartani és elég a "szar levelező" ahhoz, hogy a többit már tudjuk, hol és hogyan kell keresni, ha érteni is akarunk hozzá. Csak van időnk és lehetőségünk begyakorolni is. ;)

2021. aug. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Szülőkkel élek 5 évvel ezelőtt érettségiztem,elegem lett a gyári munkákból, ez lesz az első szakmám
2021. aug. 17. 15:26
 24/28 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Nem. 4 év múlva ígyis úgyis 30 leszel, ha tanulsz, akkor viszont 30 leszel egy plusz szakmával/tudással/képesítéssel/diplomával akármi.
2021. aug. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Sosem leszek 30 agyilag
2021. aug. 18. 08:56
 26/28 anonim ***** válasza:
Amikor az adószakértőit végeztem, volt ott egy csoporttársam, akkor volt 64 éves. Előtte való évben diplomázott.
2021. aug. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
26 évesen levelező alapképzésen az egyik legfiatalabb vagyok. Előtte esti okj-n a 20-ból 2-en voltak fiatalabbak nálam. Most kezdtem el a 3. OKJ-met, szintén a legfiatalabbak között vagyok. Ma már a kor semmit nem számít, főleg ebben a változó világban. Mindig abba gondolj bele, hogy mennyi időd van vissza a munkából, 40 évesen is van még vissza vagy 25 éved, azért bőven megéri 1-4 évet tanulni, hogy a maradék 21 évedet olyan helyen dolgozva töltsd el, ami neked tetszik.
2021. aug. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Lolo98 válasza:
Nem.
2021. aug. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!