Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy készítsem fel magam az...

Hogy készítsem fel magam az egyetemre ?

Figyelt kérdés
Nem tudok sokat tanulni, nem bírom kezelni a stresszt. És így nyilván egyetem nem jó ötlet nekem, de szeretnék tovább tanulni.
2021. aug. 17. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
4%
Hát, akkor úgy jársz mint én és az első félévben kibuksz. Én sem tudok egyhuzamban tanulni sokat, gyakorlatilag emiatt nem járok sehol sem az életben.
2021. aug. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Igyekezz megtalálni és elsajátítani a saját tanulási módszeredet.

Nem vagyunk egyformák, ez mindenkinek más.


Nem erre kell gyúrni, hogy hú de sok stressz ér majd... ha jól csinálod, életed legszebb évei jönnek.


Ha pedig nem vagy elég motivált és szorgalmas, vagy végképp nem megy, akkor meg el kell fogadni, hogy neked más az utad.

2021. aug. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
27%

Én elmesélem az én történetem. Én se tudtam sokat tanulni, ha sikerült is sokat, akkor nem maradt meg semmi a fejemben másnapra. Egyáltalán nem bírtam a stresszt. Nem voltam motivált, nem voltam szorgalmas soha, de gimiben 0 tanuláásal tartottam a négyes-ötös szintet, az érettségim kiváló lett.

Első félévet az első zh időszakig bírtam ki legálisan, majd mivel mindenből megbuktam kivétel nélkül, így átálltam a sötét oldalra, és onnantól kezdve A-tól Z-ig mindent csaltam ami csak létezik. Tudásom pontosan 0, de hé, utolsó előtti félévem jön és legalább lesz egy papírom, ami kb budipapírként fogom használni. Megérte továbbtanulni, nemde? :)

2021. aug. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem 3 napig maradnak meg a bemagolt dolgok a fejemben, így a vizsga előtti negyedik napra még korábban kidolgoztam a tételeket, és 3 nap alatt bemagoltam. Egyébként először azt hittem, ott az ELTE-n mindenki biztos okosabb nálam. Aztán rájöttem, hogy pont ellenkezőleg, viszont én szegény, ők meg jobb módú családokból származtak, ezért nekik nem kellett nappali mellett dolgozniuk.
2021. aug. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!