Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy készítsem fel magam...

Hogy készítsem fel magam testileg lelkileg ilyen helyzetekre?

Figyelt kérdés
Na most a helyzet az, hogy sajnos apám miatt cigányokkal (nem vagyok rasszista, de ezek a rosszabbik fajta cigányok voltak.) kellett üzletelnem autó ügyben. Egy szar Cordobát kellett nekik odaadnom, apám vette anno. 25-ről volt szó. Amikor apám hívott hogy jönnek érte, nem tudtam kikkel állok szembe. Apám persze nem volt ott mert a kocsi az én nevemen volt és mint kiderült leszarta hogy mi van. Namost gonsoltam ha már eljöttek valahogy lerendezem, erre kiderült hogy a kedves faterom feleannyi hibát mondott az illetőnek mint amennyi volr az autónak, úgyhogy mondta a csávó hovy lehúzzuk a benzinkútig mivel hogy nem lehetett beindítani, és megírjuk a papírokat. Na ott közölte velem hogy vagy otthagyjuk az autót vagy elviszi de nem fizet érte. Én végig be voltam sz...rva tőlük, az egyik egy kétajtós azekrény volt a másik az nem vokt vészes, de az én 60 kilómat valószínű lerendezték volna.. aztán hívott párom hogy mi van, elmondtam neki a dolgokat, erre mondta adjam át a telefont az egyiknek. Mondanom se kell úgy kiosztotta őket mint a szart, igaz csak 5000-ret adtak a kocsiért, de ha rajtam múlt volna lazán vitték volna.. Azóta ezen kattogok, hogy hogyan készítsem fel magam ilyen helyzetekre vagy épp ha belémkötnek vagy valami.. egyrészt nagyon vékony vagyok (58-60 kiló közt mozgok) másrészt mivel lelkileg sérült vagyok gyerekkoromtól kezdve, így nagyon könnyen tudnak befolyásolni mivel nem ismerem fel a helyzeteket és nem tudom kezembe venni az irányítást.. mondhatni egy balf...sz vagyok.. és baromi nagy szégyenérzetem van azután hogy párom nő létére 5 perc alatt lerendezte őket.. szerintetek hogyan fejleszhetném ki magam hogy egyrészt ne tudjanak befolyásolni, illetve ha már szorult helyzetbe kerülök legalább esélyem legyen kezembe venni az irányítást? A kommunikációs készségem alapból kb a béka sgge alatt van mivel lényegében egyedül barátok nélkül nőttem fel.. bocsánat hogy nem valami összeszedett a leírás de a lényeg szerintem benne van.. nem nagyon tudok most gondolkodni se mert tiszta ideg vagyok...
2018. febr. 19. 03:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy erőszakmentes kommunikáció tanfolyam, megnézhetnéd azt, vagy egy jó pszichológust felkereshetnél, aki rávezet ezekre (önismeret, stb).

Nekem is problémáim vannak ezzel egyébként. :-(

2018. febr. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Arra nagyon nehéz felkészülni, ha hülyét csinál belőled olyan akire nem számítasz (apád).

Általánosan csak annyit lehet mondani, hogy nyugodtnak kell maradni. Az ilyenek megérzik, hogy fogást találnak rajtad és elkezdenek sürgetni, hogy meggondolatlan lépést tegyél. A sürgetésnek kell ellenállni ilyenkor. Végig kell gondolni újra, hogy az új információk tükrében mi legyen.


Jelen esetben már ott meg kellett volna állni, hogy a kapun ki nem viszitek aláírt adásvételi nélkül. Ha nem megy bele akkor mehet isten hírével. Találsz más megoldást.

2018. febr. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: Köszönöm a tanácsot utánajárok.


Második: igen utólag átgondoltam és igen ott nagyot hibáztam, de megúszhattam volna az egészet, ha nem hagyom hogy apám zsaroljon, és megmondom neki hogy felejtős az üzlet, mert amúgyse volt hozzá lelkierőm..

2018. febr. 19. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!