Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Önéletrajzban lehet hazudni?...

Önéletrajzban lehet hazudni? Shop eladonak akarok jelentkezni, hazudhatom hogy van erettsegim? Kerni fogjak? 21L

Figyelt kérdés
2021. aug. 19. 21:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
99%
Igen, kérni fogják
2021. aug. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Nekem volt olyan munkám, ahová mielőtt felvettek felhívták az előző munkáltatókat, sőt az iskolákat is.
2021. aug. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Metionin ***** válasza:
97%
Igen, van ahol a fénymásolatát, van ahol a sorozatszámát kérik a végzettséget igazoló dokumentumnak.
2021. aug. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Valóban kérik a végzettségeket.

Sőt, ismerősöm beírta, hogy beszél spanyolul és angolul is.

Az interjún kérték tőle az angolt is.

Majd egyszer csörgött a telefonja és akkor még ránéztek a spanyoljára is, hogy nem-e kamu volt.

Minimálisan lehet hazudni, hogy pl miért érdekel a munka vagy valami. De végzettség és tudás téren nem célszerű.

2021. aug. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Tőlem minden alkalommal minden bizonyítványt bekértek.
2021. aug. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

A végzettségben ne hazudj, az hamar kiderül. De amúgy is, amit leírsz, abban max. szépíteni tudod a valóságot különböző technikákkal. Pl. ha mondjuk márc. 31-től dolgoztál valahol, de május 1-ig, de te szégyelled, hogy csak két hónapig voltál ott, akkor csak annyit írsz, hogy márciustól májusig ott voltál, és nem írsz napot, csak a hónapokat.

Szóban persze hazudhatsz olyan dolgokról, hogy te azért akarsz ott dolgozni, mert ez gyerekkori álmod, ez szinte el is várt hazugság. De konkrét, ellenőrizhető dolgokban inkább mondj igazat, mert ellenőrzik tényleg.

2021. aug. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

6-os jól írta, dátumokon szoktak hazudni az emberek inkább, de ott is keveset, meg max ha sok munkahelyed volt. Vagy volt, ahonnan túl gyorsan eljöttél és nem akarod valahol azzal kezdeni, hogy mekkora barom volt az előző főnököd (ami ugye sose jó kezdés egy új munkahelyen!), akkor inkább kihagyod az önéletrajzodból.

Nem garantált, hogy kérni fogják, de nagyon pórul járhatsz iylen hazugsággal, szóval semmiképp sem érdemes!

2021. aug. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
9%
Majd akkor ellenőrizgessenek, ha ők is korrektek lesznek. Becsületes munkahelyet én mlg nem láttam. Érdemes lenne ellenőrizni, megadják-e rendesen a szabadságot és kifizetnek-e mindent, amit kell, pontosan?!
2021. aug. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

#8:

Te meg is érdemled, hogy a híd alatt végezd.

2021. aug. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
38%

1.bolti eladósként sehol nem kérték eddig..:D

pedig nekem csak tanúsítványom van, tehát buktam egy tantárgyat ha van tapasztaltod azt nézik igazán ehhez nem igen kell érettségi..

2021. aug. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!