Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a helyzetről?

Mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm/barátom évekkel ezelőtt mesélt nekem arról, hogy milyen rossz gyerekkora volt, mivel éveken keresztül verte az idegbeteg (üldözési mániás) apja. Nos, én 15 éves fejemmel annyit láttam az egészből, hogy mekkora g@né az apja. Azóta egyébként kórházban is volt a férfi, és ha jól tudom, most otthon van, de gyógyszereken él.

A fiúból 16 éves korára egy érvágós, iszákos, drogos gyerek lett. Azóta már valamennyire kikupálódott.

Nem rég volt a fiú ballagása, és elmentem megnézni, ahol találkoztam az apjával, aki egy nagyon aranyos férfinek tűnt. És itt elgondolkodtam azon, hogy a betegsége nem az ő hibája, és amikor bántotta a gyerekeit, azt sem azért tette, mert nem szereti őket, hanem mert önmagán kívüli állapotban volt. Megsajnáltam, mert egyébként meg tényleg nem rossz ember, és nem tehet arról, amit tett. Legalábbis én így látom.

Az lenne a kérdésem, hogy a gyerek ebben a helyzetben hogyan látja a bántalmazó szülőt? Előbb megbocsát neki a tetteiért, lévén, hogy ezt egy betegség miatt tette, vagy ugyanúgy gyűlölettel fog nézni rá, mintha józan ésszel bántotta volna?

Mostanában elég jó a kapcsolatunk, de nem beszél az apjáról, én pedig nem merem kérdezni, nem hiszem, szívesen csevegne ilyesmikről. Ezért fordulok anonim emberekhez, hátha így könnyebb beszélni róla.


2021. aug. 21. 00:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Apám alkoholista volt 10 és 15 éves korom között. Az én irányomba csak verbális erőszak volt, anyám felé nem tudom volt-e más is. A szüleim azóta is együtt maradtak, apám olyan, mint egy random idegen a házban, nem igazán beszélünk.

Ő nem tett a jobb kapcsolatért, én nem erőlködök helyette. Őszintén nem bocsátottam meg attól, hogy abbahagyta. Egyszer nem kért bocsánatot. De nem utálom folyamatosan, pusztán semleges, olyan mint egy idegen ember. Néha lerészegedik, olyankor ugyanúgy utálom, mint régen. És az igazat megvallva lehet, hogy anyámat más okok miatt rossz szülőnek mondanám, de apámat az alkoholizmusa, majd nem törődömsége miatt nem mondom rossz szülőnek. Ő számomra nem egy szar szülő, mert képtelen lennék őt az apámnak nevezni. Rosszul vagyok, ha erre az alakra apámként kell hivatkozni.

De egyébként megértem, aki megbocsát. Én is megbocsátanék, ha tenne érte.

2021. aug. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!