Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak álom marad, ha félek?

Csak álom marad, ha félek?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta vonz a színészet. Gyerekként sok óvodai, iskolai "színdarabban" vettem részt, illetve jelen voltam minden szavaló versenyen. Elég jól ment a szövegtanulás és az előadás is. Többször díjaztak.

Emellett viszont mindig irdatlan nagy lámpaláz gyötört. Valahogy sosem tudtam magam eléggé elengedni. Igaz, ez egyszer sem okozott problémát. Egyszerűen csak rossz a fellépés előtti állapot. Illetve gyakran jár a fejemben, hogy nem lennék elég jó vagy, hogy én nem érdeklek senkit. Énekelni abszolút nem tudok, ettől is tartok, hogy ez a hiányosság majd teljesen értéktelenné tesz.

Mindezek ellenére mégis gyakran nézegetem a színi tanodákat. Mindig odatéved a keresésem és elfog a reménykedés, hogy talán egyszer.


2021. aug. 24. 07:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Jelentkezz. Mi tart vissza?
2021. aug. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom aktuális e még a téma, de semmit nem veszitesz azzal, ha megprobalod. Először a szinmuvesztit próbáld meg. Ha oda nem vesznek fel, akkor amíg mást tanulsz vagy dolgozol, addig eltudod végezni a színész I és színész II-t. Már van ilyen az új OKJ rendszerben. Nálunk is több énekkaros beiratkozott. Színházban dolgozom egyébként. Ami az enekhangot jelenti, az mindenkinél fejleszthető. De ha nagyon nem megy, meg az a vonal nem is érdekel annyira, akkor legyél prózai színész. Tehát simán színész. Az énekes színész az, aki operettekben és musicalekben játszik. Egyik sem jobb a másiknál, egyszerűen csak más. Színházakban mindkettőre szükség van. A szinmuveszetin pedig jelölj be több szakot. Nálunk is volt egy színész, aki papírjait tekintve bábszinesz, de a foiakolarol kilerulve mégis rendes színházba jelentkezett, mert ez csak arra kellett neki h meglegyen a színészi papírja. Ez ugyanis elengedhetetlen. Aki azt mondja h a papír nem ér semmit, az hazudik. Nálunk minden művésznek van diplomája. A színészeknek szinmeveszetis, az énekkar a valamilyen zenével kapcsolatos (oké, egyedül náluk vannak kivételek, mert ott tényleg nincs mindenkinek), a balettkarosoknak pedig tancmuveszetis.
2022. márc. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!