Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehetne túllendülni...

Hogy lehetne túllendülni azon, hogy szorongok, amikor szabadidőm van?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy túlvállalom magamat (extra munkák, szívességek, stb.). Elhatároztam, hogy ezentúl figyelni fogok, és kevesebb dolgot veszek a hátamra, hogy több szabadidőm legyen. Az az elkeserítő helyzet azonban, hogy amíg feladataim vannak, panaszkodhatok magamban, hogy "ó, már megint stresszes vagyok, nincs időm arra, hogy ezt meg ezt csináljam, pedig milyen jó lenne" (tehát külső okra hárítom a jelenséget), ám amikor nincsen feladatom, akkor meg lefagyok, hogy "most mit kezdjek az időmmel?" (tehát belső tanácstalanságról van szó).


Annyit sikerült megfejtenem, hogy azon szorongok, hogy ne vesztegessem el az időmet. Minden perc értékes, ezért nem mindegy, mivel töltöm ki őket. És itt a bökkenő: a rengeteg dolog közül, amit csinálni szeretnék, nem tudom, melyik a legjobb választás. Amíg munkám van, akkor nem szorongok ezen, hiszen amit bevállaltam, azt meg >>kell<< csinálnom. De szabadidőmben bármit is választok, úgy érzem, rosszul döntöttem. Ez az egész sokszor oda vezet, hogy egyáltalán nem jól használom a szabadidőmet... Csak kicsúszik a kezemből.


Segítetek, hogy hogy győzzem ezt le? Nálatok ez hogy működik? Szerintem nálam valahogy abból az irányból lehetne ezt megfogni, hogy nem kristályosak a céljaim, ezért nincs bennem olyan megnyugvás, hogy az időm x százalékában a biztos célom fele haladok, a maradék idő tehát nem élet-halál kérdés: haladhatok, vagy akár nyugizhatok is össze-vissza, amíg telik. Sajnos az egzisztenica-teremtésen is sokat szorongok, ez is valahogy a képlet része lehet.


Rólam annyit, hogy nem csak "lebegek" az életben, most kezdem a mestert jó szakon egyetemen, van munkám, TDK-zom, van párkapcsolatom. Még sincs bennem semmi magabiztosság a jövőt illetőleg. Kb. ahányfelé ágazhat a szakmám, annyiféleképpen el tudom képzelni a saját jövőmet, mi több, néha más szakmákkal is eljátszadozom gondolatban, külföldön is, itthon is. De elegem van már abból, hogy minden időm arra megy el, hogy a lehető legtöbb kaput nyitva hagyva "önfejlesztek" kényszeresen, világos cél nélkül.


Köszönök minden segítséget!



2021. aug. 25. 16:00
 1/3 sixthsense válasza:
100%

Szerintem nincs olyan, hogy valakinek nincs valamire ideje. Meglátásom szerint te nem vagy tisztában pontosan azzal, hogy mit is szeretnél. Ha az ember tudja, hogy mit akar, mit szeretne elérni az életben akkor arra igenis lesz ideje, mert az összes többi dolog eltörpül majd mellette.


Amint említetted: "Minden perc értékes.". Ha úgy érzed, hogy elpazarlod az idődet, próbáld meg úgy felfogni, hogy bármi amit abban a pillanatban csinálsz milyen JÓ hatással van a jelenlegi életedre. Ezalatt azt értem, hogy akár pihensz (feltöltődsz, hogy a legközelebbi teendőd a lehető legjobban elvégezhesd) akár szórakozol (elengeded kicsit magad egy stresszes nap után) vagy akár elkezdesz egy idegennyelvet tanulni (jövőre Olaszországba utazol a pároddal és szeretnél neki kicsit imponálni), ezekre mind tudsz hasznos időtöltésként gondolni.


A leírtak alapján hasonlítunk. Amit én tudnék neked tanácsolni az az, hogy kicsit tedd félre az egzisztencia-teremtésen alapuló merengésed és minden egyéb aggódásod és kezdj el azon töprengeni, hogy mi az igazi főcélod. Ha az megvan akkor minden mást aköré építs.


Az utolsó bekezdéshez pedig csak annyit fűznék hozzá, hogy nem vagy egyedül. Senki sem lehet 100%-ig magabiztos a jövőt illetően.

Nagyon sok minden a szerencsén múlik, vagy balszerencsén. Profi sofőrök is szenvedtek már halálos autóbalesetet.


Képezd magad, legyél nyitott és ami a legfontosabb, hogy ne kényszernek fogd fel az önfejlesztést.

Remélem segítettem. :)

2021. aug. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Röviden amit leírtal úgy hívják az önismeret hiánya.

Éltem az általad leirt helyzetben.

Semmire nem emlekszem jelen pillanatban a naaaaagy cselekedeteim közül viszont érezni érzem h jol erezhettem magam

Boldog vagy?

Arra tippelek hogy szeretnél valamit megkapni az élettől ami neked a boldogság és nem tudod a sok kis elágazás közül melyik visz leginkább arra

Elarulom neked semelyik de mindegyik vihet oda

A boldogság nem azon múlik hogy melyik elágazást választjuk hanem inkább azon h merünk e tenni azért hogy boldogok legyünk

Mert hiába van egy helyzet amit esetleg nem tökéletesnek itelsz meg a jövőben más örülne neki

Nem papolni akarok hanem ravilagitani hogy bár fontosak a döntéseink az elagazasoknal mégis a boldogság kulcsa bennünk van és lesz.remelem érted ezt.

Tovabbmegyek.

Választhatod ezt a céltalan sodrodast hogy kideruljon merre vinne az élet. Belemehetsz véletlenek által létrejövő lehetosegekbe amik felvillanyoznak és úgy érzed megszolitanak

Vagy csinalhatsz olyat is hogy a sarkadra állsz és szembemesz az egész világgal és vállalod a velemenyedet. Ekkor már van értelme az onfejlesztesnek.lehetsz te magad is egy termék egy márka a hitelességeddel az ertekeiddel, azzal hogy olyat teremtesz ami addig nem volt bármi is az ami által meg tudod magadat valósítani.

Vagy ezeknek a kombinációja.

Mindkét úton boldog lehetsz.

De ha csak sodrodsz és ezt azzal kombinalod hogy nem mered megelni a boldogsagot akkor nem lépsz ki a kalitkából

2021. szept. 29. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne haragudj a helyesírás miatt, mobilról vagyok és már picit almos is
2021. szept. 29. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!