Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem undorítóak a...

Csak szerintem undorítóak a többnyire okostelefonokkal készült, hányingert keltően túlszaturált, túlélesített és kontrasztozott képek?

Figyelt kérdés
Sony kamerák sajátos tulajdonságai is, ami a színeket illeti. Engem undorral tölt el. A valóságtól teljesen elrugaszkodott színű képek szennyezik az internetet és a laikusok ízlését illetve realitásérzékét. Jellemzően közösségi médiákban van felnyalva ez a fajta giccs, esetleg időképen is gyakran találkozik vele az ember. Tényleg nincs már az embereknek szépérzékük? Arról nem is beszélve, hogy az információs technológiákkal karöltve mekkora mértékben manipulálják az embereket.

2021. aug. 25. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudnál linkelni egy ilyen képet?
2021. aug. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
39%
Szerintem a Xiaominak meg Huaweinek undorító bal alsó sarokba az a felirat hogy mivel fotózta
2021. aug. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1# Időképen a képek 99%-a, friss képek szinte mind. Legalábbis ritka a kivétel.


2# A vízjeleket és a magatehetetlen felhasználókat, akik nem tudják kikapcsolni, inkább hagyjuk, mert csak még inkább felhúzom magam, de igen azok is bosszantóak.

2021. aug. 25. 21:16
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Én azokon a felülről fotózott képeken röhögök, amiken a csaj feje hatalmas, a teste meg kicsi. Aztán megnézel róla egy normál képet máshol, ahol valójában egy víziló. Az ilyen nagyítófejűek miatt kell webkamozni randi előtt, nehogy infarktust kapj, ha élőben meglátod.
2021. aug. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem valóban elég giccses, ezért sem nézegetek fotókat, inkább megnézem életben az ilyesmit.
2021. aug. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez van, ha minden ember kezébe fényképezőt adunk. A populáris oldalak nem művészfotókat fognak hirdetni, hanem.csak az egyszerű emberek igényeit elégítik ki. Ha művészfotókat akarsz nézni, akklr művészi körítésű oldalakat kell találnod.
2021. aug. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem művészfotókat szeretnék látni, azt is túlzásba lehet vinni az "öncélúskodással". Szín/kontraszt/élesség beállításait viszik túlzásba az algoritmusok, illetve néha az emberek is, ha utólagos szerkesztés eredménye. Biztos van rá valami tudományos magyarázat, hogy miért ezeket preferálják az emberek, csak én nem értem. Nekem a valóságot minél inkább tükröző képek tetszenek leginkább.
2021. aug. 25. 21:49
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

En is undorodom ezektol a kepektol, es az a poen, hogy jellemzoen eleve gyonyoru helyek, eleve szines kepek. Mintha meg meg akarna ragni es visszakopni a nezojenek.

Szerintem olyan emberek szeretik, mint akik a tul edes, tul cukros, aromaizu junk foodot, mert mondjuk a cigi kiolte az izlelesuket.

En addig modositom a kepeim, amig a valosagot nem kapom vissza, mert mondjuk az en fotom fakobb lett.

2021. aug. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%
First world problem...
2021. aug. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#2 simán le lehet venni a vizjelet. Mindenkinek egyéni döntése H tesz. De nem csak Xiaomi Hauwei telefonnál van vizjel csakh tudd
2021. aug. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!