Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért követik az emberek a...

Miért követik az emberek a divatot? Miért utánozzák a másik embert? Miért költenek drága okostelefonokra, tabletekre? Miért márkás ruhákban akarnak járni?

Figyelt kérdés
Én az emberek nagy részét inkább halakhoz tudnám hasonlítani akiknek bedobják a csalit a vízbe és ők ráharapnak.Aztán ha ráharaptak megszívják.Képesek több százezer forintot is kiadni okostelefonra,laptopra,csakhogy nehogy lenézze őket a többi ember.A telefongyártó cégek persze jól járnak,az ember pedig nélkülözik inkább csak nehogy megszólják hogy neki miért nincs okostelefonja.Igaz,Nekem is okostelefonom van,De én kb.2 évente veszek újat és akkor is 15-20 ezerért nem egy vagyonért és nem érdekel sem a márkája,sem az hogy hogy néz ki.Engem nem érdekel hogy éppen mi a menő.
2020. jan. 25. 21:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Te egy is különleges kis hópehely vagy :)
2020. jan. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
HA nemn érdekelne akkor most nem hisztiznél itt.
2020. jan. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Jo neked.
2020. jan. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%

Mindenki szeret menő lenni, ezért van ez.

A divatot illetően azért az nem feltétlenül igaz, hogy a másikat utánozzák, egyszerűen csak bemennek egy divatáruüzletbe, ott pedig úgyis csak divatos ruhákat találnak, tehát mondhatni nincs más választásuk, mint épp megvenni az aktuális divatot. Más választás ugyebár az lenne, ha turkálóban vásárolnának, hiszen ott mindenféle ruha van, divatos is persze, vagy ha kimondottan olyan boltba mennének, ami a nagyikat célozza meg, akkor nyilván ott sem találnának divatos cuccot.


Manapság vagy okostelefont veszel, vagy megveszed a legeslegegyszerűbb modellt, amin sms küldéséhez a c betűhöz 3-szor kell megnyomni a gombot. Ennek mi értelme? Nyilván, hogy mindenkinek okostelefonja van.

Az én telefonom 3 éve került 35 ezerbe, de be kell valljam már több, mint egy éve lassan működik sokszor. Másoknál mindig azt látom, hogy megy minden pikk-pakk, nem lassú a készülékük. Tehát kezdem belátni, hogy van értelme egy drágább telefont megvenni, csak én is úgy vagyok vele, hogy sajnálom rá a pénzt.

2020. jan. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Te is követed a divatot, az olcsóbbik divatot, mivel, ahogy írtad 2 évente cserélgeted a telefonodat. Na, őszintén, ennek mi értelme van? Miért nem lehet egy készüléket addig használni, míg az bedöglik?

Nem tök mindegy az neked, hogy ki hogyan éli az életét?


Ismered azt a fogalmat, hogy tömeggyártás? Ha bemész egy ruhaboltba, ugyanabból a felsőből hány darabot fogsz találni? Biztos nem egyet. Tehát nem az emberek utánozzák egymást, szimplán csak ezt tudják venni, mert ez a kínálat.

Persze, vannak divatb..zik, aláírom, de nem minden ember ilyen.

2020. jan. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%

4# Szerintem teljesen mindegy hogy 35000 vagy 120000 Ft telefont veszel, én a 120000 Ft telefont vettem,mikor már majdnem le járt a jótálás pont baja lett lassú volt,mikor le járt a jótálás pont akkor kaptam vissza kb 3 hónapig jó volt aztán újra el kezdett lassulni,ezekután 2,5 évesen el kezdett többször is ki kapcsolni, 3 évesen beépítet aksinak lassan annyi lett,100% ra fel töltöm aztán amikor úgy érzi ki kapcsol,vissza kapcsolom 1% stb...

Külső aksi töltőt kell hozzá használnom mert mindig a legjobb helyen hagy csendben.

Már majdnem mindent le töröltem és azt írja kevés szabad terület, pár rendszerfunkció működése nem biztos, nagyjából már csak a Youtubot tudom rajta használni új verzióban, Google Chrome például régi van, egyszerűen nincs rajta hely és nem tudom frissíteni sem.

Kb 3,3 évesen amikor úgy érzi egyszerűen nincs rajta hálózat egyszerű az is el megy, ki ki kell kapcsolni aztán akkor általában vissza jön de van hogy nem, van hogy ez miatt nem voltam már elérhető,valamikor nem reagál így meg kell kopogtatni néha így is vissza jön a hálózat.

Hamarosan 4 éves lesz a telefon, Sony egyébként.

Ismerősnek 35000 Ft telefonja van,3 éves,nem rég el kezdett neki lassabb lenni,már azt is írja hogy kevés a tárhely.

Másik ismerősömnek 2 éves telefonja simán be lassult ki be kapcsolt 30000 Ft volt.

Másik ismerősömnek 80000 Ft telefonja volt Sony ugyan úgy 2 éves kora vége felé lassult, 3 éves korától rossz aksi,cserés.

Itt teljesen mindegy milyen telefont veszel maximum annyi hogy jobb a képminőség,jobb aksi de kábé ugyan annyi ideig bárják,több embert kérdeztem, maximum az almás telefon ami több ideig bírja de az már horribilis összeg abból már jobb dolgot is tudok venni.

2020. jan. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szervízbe adtam a jótólás lejárta előtt.
2020. jan. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%

Azt el is felejtettem, hogy az én telefonom is kikapcsol néha! Ezt csak vagy két hónapja kezdte el. De már vagy 4-5-ször csak úgy kikapcsolt... És nem azért, mert lemerült az akksija. De mindig van nálam, (főleg azóta) powerbank, szóval ilyenkor csak hozzácsatlakoztatom, és máris be lehet kapcsolni. Utána már rendben van, nem kapcsol ki újra váratlanul. Legalábbis egy ideig.

Az enyém Motorola, 120 vagy 126 Gigabyte-ig bővíthető a memóriája, de én hülye csak 16 gigásat vettem bele, gondolván, hogy elég lesz az. :D Nem vagyok egy műszaki zseni.

Amúgy meg vagyok vele elégedve, az előző telóm is Motorola volt, lehet, hogy maradok ennél a márkánál, csak legközelebb talán kicsit drágábbat veszek.

2020. jan. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ezek az okostelefonok direkt így vannak kitalálva hogy évente,kétévente újat kelljen vennünk.Ha egy telefon 50 évig is kibírná nem tudnának annyi pénzt kaszálni a gyártók.
2020. jan. 25. 21:54
 10/14 A kérdező kommentje:
#5-ös azért cserélgetem 2 évente mert addig bírják ezek a telefonok aztán dobhatod el őket.A kommunizmusban ilyen gondunk nem volt mert még vezetékes telefon se volt.
2020. jan. 25. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!