Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kiadta nekem az albérletet a...

Kiadta nekem az albérletet a néni,aki pedagógus volt, mondtam hogy nekem is ezt ajánlották ismerősök de mondtam hogy sajnos alulfizetett szakma.Ezzel most rossz pontot szerezhettem?

Figyelt kérdés

2021. szept. 3. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Mivel, azzal, hogy közöltél egy mindenki számára egyértelmű, de szomorú igazságot? Erősen kétlem, kicsit túlaggódod.
2021. szept. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
Pedagógusnak lenni nemcsak hogy alulfizetett, de az értelmiség legalja. Egy tanári végzettség, sosem lesz azonos egy műszaki, gazdasági vagy orvosi diplomával, s ez a fizetéseken is meglátszik. Csak hát a tanárképzőkre kell a legkevesebb pontszám, s aki más felsőoktatásba nem alkalmas, vagy nem kerül be, az megy oda.
2021. szept. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

#2 [Csóré Béla]

Lenézed azokat, akik megtanítottak téged is írni, olvasni?

.

A kérdésre:

A tanító/tanár mindig a "nemzet napszámosa" volt, pedig rajtuk sok múlik, hogy milyen lesz a következő nemzedék.

Az elsős tanítónéni/tanítóbácsi nélkül egyetlen műszaki végzettségű szaki sem lenne, mert írni/olvasni/számolni nekik fokozottan szükséges.

.

Kérdező, jól teszed, ha nem lesz belőled tanár, mert ahhoz, hogy az lehess, ELHIVATOTTSÁG szükséges.

2021. szept. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Rossz pontot? Azzal szereznél rossz pontot, ha nem fizetnél rendesen, vagy ha összemocskolnád a lakást.
2021. szept. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fölösleges dolgokat beszélni.
2021. szept. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát egy udvarias csevegés keretei közt nem pont ilyen megjegyzéseket tennék, de valószínűleg nem mondtál neki újat.
2021. szept. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Bélának annyiból igaza van, hogy én is emlékszem, hogy amikor felvételiztem majd' 20 éve, akkor valóban a tanári szakokra nagyon alacsony pontszámmal be lehetett kerülni, a tanítói szakokra pedig gyakorlatilag szín 2-essel is. Akkoriban a 120 pontos rendszer volt, még osztatlan képzésben, és ezek olyan 70-80 körül. BME villamosmérnök, amire akkor jelentkeztem, az 114 volt. Valóban voltak, akik rossz tanulók voltak, és azért mentek oda, mert oda tudtak bejutni.


Hogy ez helyes vagy nem, mennyire tendencia vagy mennyire az ezredforduló időszakára jellemző, azon lehet filozofálni, hogy így volt akkor, az fix tény.

2021. szept. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%

Fix tény, hogy 2006-ban 120 ponttal jutottam be alapképzésre, ami után még elvégeztem a mesterképzést, hogy taníthassak. Akkor 144 pont volt a maximum, amit össze lehetett szedni a felvételi eljárásban.


Mégis, mit bizonyít ez? Őszintén kérdezem.

Hányan buknak ki tanárképzőről is, hányan buknak ki mérnökképzésből? Mit jelent egy felvételi pontszám, mit determinál?

2021. szept. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!