Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a legnagyobb lelki fajdalom...

Mi a legnagyobb lelki fajdalom amit egy ember érezhet?

Figyelt kérdés

2021. szept. 9. 17:48
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
98%
Mindenki számára más a legnagyobb lelki fájdalom, mert különbözőek az emberek. Számomra mindig is az volt a legborzasztóbb egész életemben, hogy gyermekkoromban rendszeresen vertek a szüleim és mentálisan beteg vagyok. A többség ezen meg fog botránkozni, de a kérdésre válaszolva azt is leírom, hogy számomra a gyász vagy egy szakítás egyáltalán nem lenne fájdalmas. Nem tehetek róla, de én képtelen vagyok kötődni az emberekhez. Valószínűleg egyáltalán nem lennék szomorú, ha meghalna valakim. Ez is csak azt bizonyítja, hogy mindenki számára más dolog okozza a legnagyobb szenvedést. Sokaknak a gyász, de nekem például nem az.
2021. szept. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem objektív és abszolút értelemben a háborúk, munkatáborok, deportálások lehetnek talán a legfájdalmasabbak, mert hatalmas sokként éri az embereket (az otthon maradókat is), eközben folyamatosan félnek.

Utána én azt nevezném meg, ha a szülő elveszíti a gyerekét bármely életkorban, de főleg ha fiatal még a gyereke.


Amúgy főleg egyénileg változik.


Én is Aspergeres vagyok, tehát mentálisan nem beteg, de rendellenességem van.


Azért mesélnék, nem akarom összehasonlítani a bajomat senkiével, mert más jellegű és más ember éli át, de őszintén jól esik ventillálni.



Szóval.


Ápoltam rákos Nagymamámat, aki nevelt, tehát érzelmileg az anyukám volt. Az utolsó 2-3 hónapban kegyetlen rosszul volt.

Elhunyt.

Fel sem dolgoztam az egészet, a gyászfolyamat épphogy elindult amikor munkába kellett állnom (pont egyetem után ápoltam őt), mellette tanultam OKJ-n, fogászatra jártam, vezetni tanultam.


2019 végén, amikor negyedik éve dolgoztam elszakadt a cérna.

Azt tapasztaltam, hiába tanulok (először a korábbi szakomat kiegészítő OKJ-ket, aztán IT-ra nyergeltem át), a pénzem fogy a kevés kereset és a pénzes sulik miatt, folyamatosan rosszul döntök, a vezetés sem jött be, főleg a manuális váltóssal, és maradnak a betanított irodai droid munkák, merthogy sehova sem tudok váltani, ami jobb. Közben telnek a huszas éveim, nincs időm sportolni, a hobbijaimra, alig járok el és férfiakkal sem ismerkedem.


Széttéptem egy könyvet, beletéptem egy növénybe, szétvertem egy dohányzóasztal üvegét, egy rattan ülőkét, egy rattan újságtartót, a telefonomat többször földhöz vágtam abban az időszakban. Öngyilkos gondolataim is voltak és konstans halálvágyam. Sajnos utcán kiabálás is fordult elő, amikor én voltam az ügyeletes őrült. Azért ne percekig gondoljátok, hanem fél mondatnyi valami.


2020 elején elhelyezkedtem szakmában, de két cég is átvert és totál kiégtem a tanulástól. A tavaszt végigsírtam, májusban majdnem öngyilkos lettem fagyálló és mérgező növények segítségével. Nem mertem, féltem, hogy nem 100%-os és csak egészségkárosodást okoz majd.


Jelenleg van normálisabb munkahelyem, végre ismerkedem férfiakkal és a sportra is szakítok időt, bár ez utóbbiban pont a COVID segített, mert home office és távoktatás mellett volt rá némi időm.


Az én szintemen a 2016-2020 közötti időszak nagyon fájdalmas volt.


Mindenkinek más, de mindenki számára vannak lelkileg fájdalmas időszakok. Mármint nagyon fájdalmasok.

2021. szept. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
89%

Ki az a debil aki lepontozott azért, mert a gyerekem halála után nem volt ép az elmém?


Az ilyen lepontozó felfogja éssze, hogy milyen amikor meghal akit akartál, vártál, megszültél és nevelted???????

2021. szept. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
9%

16:17

Azok a balfasz ösztönlények voltak, akik szerint egy kisgyereknek nem az imádott anyja halálát végignézni majd egész életében nélküle élni a legnagyobb lelki fájdalom.Pontosan, aki akart, várt, imádott, a gyerekkel akart lenni, de mégis el kellett mennie tragikus hirtelenséggel, nagyon korán.Fel sem fogják idióta barmok, hogy ez mit jelent, sosem lesz benne részük.Míg egy házastárs akár pár hónap alatt pótolható.Nevetségesek.

2021. szept. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

9 és egyben 10

Nagyon bunkó stílusban beszélsz, szén kicsit változtathatnál. Ne cseszd le a másik embert, mert elmondta, hjgy mi fájt neki legjobban. Az, hogy végig kellett nézned az anyukád halálát, nem az előtted szóló hibája. Mindenkinek más fáj a legjobban. Neki a pár elvesztése volt az, neked anyukád elveszítése, nekem az érzelmileg való teljes tönkretétel és a normális család hiánya, van olyan, akinek az egyszeri, vagy akár több alkalommal is megtörtént szexuális erőszak, és van olyan is, akinek az évekig tartó fogság, és szexrabszolgának való használás. Ez személy függő. A 10. Válaszban írt hozzászólásod pedig egy az egyben nem igaz. Tudod rengeteg ember él anya nélkül, valakik saját akaratukból, és valakik más akaratából, esetleg mert meghalt. Ösztönlénynek titulálni valakit, akinek más a véleménye, nem jó hozzáállás.

2022. jan. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
18 Nem értek veled egyet. Vannak olyan emberek, akik tenykeg nem csináltak sose semmi rosszat, és mégis megvetik őt. Könnyebb valakit gyűlölni, mint hosszú idő alatt megszeretni.
2022. jan. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

34


Persze, a világon csak a te lelki fájdalmad létezik...nem vagy képes megérteni a másikét. Tudod mit? Elmondom. Én is elvesztettem az igazi szüleimet nagyon pici koromban, 5 éves korom körül szexuálisan zaklattak, műtöttek ötször, 2szer majdnem meghaltam, önbizalmam nincs, mert éveken át tiportak át rajtam, akit legjobb barátomnak hittem elárult, amíg táborban voltam, hirtelen meghalt az egyetlen hozzám közel álló ember, akivel nem foglalkoztam eleget amíg lehetett, és ezért a mai napig ostorozom magam. DE! én még ezek után sem vagyok olyan, mint te, és nem nézem le a fájdalmadat, holott én több rosszat éltem át. Ezt kéne megtanulni neked is.

2022. jan. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
64%
A gyereked halálánák nem létezhet nagyobb lelki fájdalom. Természetesen a szülő elvesztése is elmondhatatlanul borzalmas érzés főleg ha jó kapcsolat és szoros kötődés volt közöttük de az élet rendje hogy a szülők hamarabb meghalnak mint a gyerekeik. Ha elveszíteném a lányomat nem biztos hogy túlélném, nem biztos hogy túl akarnám élni
2022. máj. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!