Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondolsz egy olyan anyukár...

Mit gondolsz egy olyan anyukáról, aki magyar, de a gyerekével a boltban és az utcán spanyolul beszél?

Figyelt kérdés

2021. szept. 11. 12:18
A kérdező szavazást indított:
Nagyon helyes, hogy megtanít neki egy világnyelvet.
Ezt nem illik, ha tud magyarul.
Az ők dolguk, nem törődöm vele.
Egyéb, éspedig:
53 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Hogy miből gondolja, hogy ő beszél annyira spanyolul (helyesen), hogy a gyerek ne hibásan tanuljon meg egypár dolgot?
2021. szept. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Arra gondolok, hogy anyuka spanyol anyanyelvű.
2021. szept. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Hallottam ehhez hasonló anyukát, a gyerekével angolul beszélt. Fájt hallgatni.
2021. szept. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Arra gondolok, hogy az apuka spanyol, biztos az ő nyelvét tanítanák meg a picinek. Az én párom anyanyelvei az angol és olasz, mivel én is jól beszélem mindkettőt, ezért a gyerekünkkel is ezeket használjuk. Magyart szinte sose hall.
2021. szept. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Az ő dolguk, így semmit nem gondolnék róluk.


Bár ha mélyebben belegondolsz nem feltétlenül alaptalanul teszi ezt. Valószínűleg ha a gyerekek elérnek egy bizonyos kort akkor ki akarnak költözni majd Spanyolországba és az anya csak azt szeretné megakadályozni, hogy nehézségei legyenek a nyelvtudással kapcsolatban amely nagyon fontos a beilleszkedéshez.

2021. szept. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

Az uncsitesóm apja magyar, anyja német, és felesben tanítják őt a két nyelvre.

Irígylem hogy két nyelvel kezdheti az életét.

2021. szept. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyuka szépen beszéli a nyelvet, teljesen jó dolog. Lehet, hogy apuka spanyol, vagy ki akarnak költözni. Vagy csak szeretnék, hogy a gyerek beszéljen nyelveket.
2021. szept. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
Az egyetlen, ami gond lehet, ha az anyuka nem jól beszéli a nyelvet, akkor nem feltétlen tesz jót a gyereknek,ha tudja helyesen használni, akkor kifejezetten okos ötlet.
2021. szept. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Egyáltalán nem gond, hogyha az anyuka nem beszéli jól a nyelvet. Inkább tanulja meg helytelenül a nyelvet a gyerek, amit még később ki tud javítani felnőttkorában, minthogy ne tanulja meg sehogy. A magyarokat sem zavarja, ha egy külföldi magyarul beszélve nem tökéletes kiejtéssel beszél vagy keveri a ragokat. Örülünk neki, hogy egyáltalán meg akarja tanulni bárki a mi nyelvünket. Ugyanígy a spanyolokat sem fogja zavarni, ha valaki nem perfekt spanyolból.
2021. szept. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nos,ha kint élnének Spanyolországban, és az anyuka nem beszélné helyesen a nyelvet, a gyerek akkor is vele beszélgetne a legtöbbet. Majd az iskolában korrigálják. Itt is hasonló a helyzet, majd elmegy egy nyelvtanfolyamra, vagy elkezd spanyol tévét nézni, és ráragad a helyes.

Én is szoktam beszélni angolul a gyerekemmel, ugyanis ő kétnyelvű, angolul kicsit jobban is beszél, mint magyarul, és néha angolul akar velem beszélgetni, máskor meg magyarul. Magasról teszek rá, hogy aki hall minket, mit gondol.

2021. szept. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!