Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki egyetemi dolgokat csalt...

Aki egyetemi dolgokat csalt el, az miért mondja el?

Figyelt kérdés

A régi munkahelyemen volt egy kollégám, aki egyszer eldicsekedte,hogy ő elcsalta a szakdolgozatot.

Fogott egyet egy nyilvános archívumból és átfogalmazta, meg pár forrást kicserélt és akkor nem plágium.Át is ment.


Ráadásul elég jó pozícióban dolgozik most is.


2021. szept. 14. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Mert büszke rá gondolom.


Az, hogy csalt, nem jelenti azt, hogy nem értene a munkájához. Én is rengeteg tárgyból puskáztam, bár azt is mindenki tudja hogy puskázni csak azt tud jól, aki tanult is. Pályakezdő korom óta vezető pozícióba vagyok

2021. szept. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Hát munka és szakdolgozat teljesen más.
2021. szept. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Én is puskáztam, vizsgadrukkos vagyok, akármennyit tanulok, vizsgahelyzetben gyengébben teljesítek a valódi tudásomhoz képest. Nem szégyellem, mert nincs mit, a puskakészítéssel pedig tanultam is.
2021. szept. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Én azért szoktam elmondani, hogy szemléltessem, ennyire hihető dolog az, mikor valaki arra próbál támaszkodni, hogy xy biztos különb, mert a mittoménmilyen egyetemen végzett.


Nem, nem az. Én is kb 2 tárgycsoportot tanultam meg igazán, a többiből csak jól helyezkedtem és szemfüles voltam. Nem kell hasraesni attól, hogy valaki diplomás, főleg attól nem, ha adott egyetemen végzett. A tudást kell nézni, semmi mást.

2021. szept. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Egyetemen nem szégyen a puskázás, a tárgyak többsége teljesen értelmetlen, haszontalan és borzalmasan nehéz mellé, én is mai napig büszkén vállalom hogy a gazdmatek 1. közgázon csak úgy lett meg nekem hogy megcsináltam a próbasort és beleraktam a telóba, és amíg elöl a személyiket ellenőrizték addig kimásoltam a sorból azokat a feladatokat amik benne voltak a dogában (mindig ugyanazokat keringették, a számokon se változtattak szerencsére), pont elég lett a ketteshez. Integrálás, deriválás... a büdös jó életben sehol sem használod, cserébe megtanulhatatlan szar. Ilyennél nem gáz a puskázás.
2021. szept. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Integrálás, deriválás megtanulhatatlan? És sehol senki nem használja? Egyetemen aki reál vagy gazdasági szakon van annak elég alapnak kéne lennie.
2021. szept. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
#5 Nagyon jól mondja. + még ott van egy rakás tölteléktárgy, ami csak a kredikótek miatt "jó". A valódi munkádhoz, foglalkozásodhoz szükséges tudásanyagot kb 20%-ban szerzed csak meg az első 3-4 félévben. A lényeges dolgok az után jönnek, de annak a nagy része is értelmetlen, és inkább csak annak érdemes megtanulnia teljesen, aki később mesteren, vagy doktorin ezzel akar foglalkozni... Ha nem tanulod meg kiszűrni, hogy mi lényegtelen tárgy/információ, hanem bevágsz mindent, belebolondulsz. Az egyetemnek pedig nem ez a lényege. Ott van egy tonna tudásanyag, amit ha kell ha nem leadnak, és abból annyit tanulj meg minimum, hogy a pipa legyen bent a neptunban, attól többet csak akkor, ha a foglalkozásodhoz szükséges. Különben teljesen értelmetlen a gürizés...
2021. szept. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%
Ez egy általános magyarságra jellemző tulajdonság, hogy a kemény munka, kitartás nem becsülendő, csak az, hogy megoldjuk okosba. Ezért tart itt az ország ahol. Az a becsülendő, hogy csalunk, lopunk, nem fizetünk adót, elintézzük.
2021. szept. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó: gondolom te ilyen magolós oktondi voltál mindog is, aki nem tudja felmérni mire lesz szüksége, illetve mire nem soha az életben :D
2021. szept. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!