Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Huszonévesek, ti nem érzitek...

Huszonévesek, ti nem érzitek reménytelennek az életetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez a kérdés elsősorban kb. velem egykorú huszonéveseknek szól, de más is nyugodtan írhat választ. A reménytelenséget több dologra is értem.


1. Anyagi/ függetlenedési reménytelenség. Én személy szerint semmi esélyt nem látok arra, hogy normálisan el tudjak költözni a szüleimtől. Nincsen örökségem, szóval már meglévő házba/lakásba nem tudnék költözni, a szüleim sem tudnak anyagilag támogatni ebben. Hitelt sem hiszem, hogy egyhamar feltudnék venni egy normális lakásra, mivel nincsen párom, így a mindenféle más CSOK stb. juttatásoktól is elesek. Maximum egy albérletet tudnék bérelni azt is egyedül, viszont amilyen albérlet árak vannak (Budapesti vagyok), fogalmam sincs hogyan tudnám kifizetni.


2.Komoly párkapcsolat/ saját család alapítását is reménytelennek látom jelenleg. Lehet régimódi vagyok, de én a monogámiát támogatom a saját életemben. Viszont ahogy látom egyre inkább teret nyert magának a nyitott párkapcsolat stb. felállás ami nekem borzasztóan idegen. Ami még ennél is rosszabb az a megcsalás. Én tényleg szeretnék egy párt akivel nem csak szerelmesek, de barátok is vagyunk. Akivel kölcsönösen tiszteljük és szeretjük egymást. Akivel biztosíthatjuk egymásnak a szerető, békés és biztonságos otthont. Mivel nekem nem volt valami jó családom és a szüleim is csalták egymást, sosem éreztem magam biztonságban, ezért nagyon vágyok rá, hogy legalább én alapíthassak magamnak egy valódi szerető összetartó családot. A környezetemben viszont mégis azt látom, hogy mindenki megcsalja a másikat, vállnak, sok fiú/férfi csak kihasználja a fiúkat/férfiakat és sok lány/nő is csak fiúk/férfiak pénzére hajt. Olyan mintha eltűnnének a valódi értékek a világból. Mindenki úgy dobja el a kapcsolatait mint valami régi telefont és cseréli le újra. Olyan mintha senki nem akarna felnőni és senki nem akarna elköteleződni.


3. Munka/ karrier. Én gimnáziumban rengeteget tanultam, végig ötös átlagom volt, viszont érettségi után szembesültem azzal, hogy valójában semmit nem ér az ottani tudásom, baromira nem jó dolgokra összpontosítottam. Felvettek egyetemre viszont az akkora csalódás volt, hogy otthagytam. Ezután elkezdtem egy képzést, amit viszont derékba tört a covid miatti online oktatás, ezért még nem merek vele elhelyezkedni. Most elmegyek újból egy rövidebb tovább képzésre, amivel már lehet elfogok tudni helyezkedni. Viszont nem tudom, hogy mennyire fog ez a munka boldoggá tenni, mivel eléggé versenyszférás szakma. Mostanában tudatosult bennem, hogy mennyire vágyok a biztonsága és a békés életre. Már azon is gondolkodtam, hogy ha ez nem jön össze lehet inkább elmegyek egy cukrász képzésre. Viszont ott sem tudom, hogy melyik képzés lenne jó, ahol tanítanak is. Kb. mindenhol azt hallom, hogy nem tanítanak semmit. Nem csak cukrászoknál, de programozó, fodrász stb. tanuló barátaim is erről számolnak be, hogy elképesztő magas tandíj mellett sem tanítanak megfelelően, mindenki a youtuberól tanul alapvető dolgokat is.


Más is van így aki reménytelennek érzi az élete főbb dolgait? Mintha nem tudna építkezni.

20/L



2021. szept. 15. 12:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

De igen, mindhárom pontban. Nem sokkal voltam idősebb nálad, amikor elkezdtem egyre rosszabbul érezni magamat ezek miatt és azóta is tart. Néha vannak jobb pillanataim, de alapjában nem élvezem az életet.

Én két egyetemet hagytam ott, két szakmát sikeresen letettem, de így is el vagyok veszve. Anyagilag az erőfeszítéseimhez mérten aránytalanul keveset jutottam előre 6 év alatt. Saját lakás esélytelen, bár a mostani lakhatásomra nem panaszkodhatom, de ez a lehetőség már csak 2-3 évig áll rendelkezésemre.

Volt egy együttélős párkapcsolatom, ami nagyon csúnya véget ért. Nem is vagyok már olyan, mint régen. E téren is elveszett vagyok. Fogalmam sincs, merre kéne elindulnom.

2021. szept. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%

Tanulj, tanulj, tanulj!

Illetve keresd a gyakornoki munkalehetőséget!


Előző félévben két mesterszakot csinaltam párhuzamosan + jogsi + teljes allasbann irodabol dolgozom.


Ne adj fel mindent, ha valamit elkezdesz, fejezd be!

2021. szept. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%

Hát elsőnek szerintem probáld megtalálni a párod akire számíthatsz mind lelkileg mind exisztencálisan.

Ha ez megvan, 2 fizuból már könnyebben lehet appelálni egy albérletre. Hát a CSOK meg ami viszonylag jobb hitel, tényleg gyerekhez kötött. (nekem is ez a bajom).

Kívánom hogy megtaláld a számításaid. 27F

2021. szept. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
#3-as, áprilisban 7 millio forint hitelt vettünk fel a CIB banknal, kedvezőbb feltételekkel, mint a CSOK, arrol nem beszélve, hogy nem kell a hitel miatt szülnöm..
2021. szept. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem szabad csak azért belemenni egy párkapcsolatba, hogy javuljon az anyagi helyzeted. Így kerül függésbe valaki egy rossz párkapcsolatban. Van végzettséged, el kell helyezkedni a szakmában. Otthon maradva tudsz gyűjteni és később már jobb feltételekkel tudsz elköltözni otthonról. Nem kell sietni ezzel, most a gyűjtögetés a cél. A párkapcsolat ráér.
2021. szept. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
De nagyon, főleg mostanában, eléggé kicsúszott a lábam alol a talaj.
2021. szept. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

Szia! Én is 20 éves lány vagyok és egyáltalán nem érzem ezt.


3. Munka/karrier:

Én is kitűnő voltam kb egy nagyon jó gimiben. Az egyetem meglepően könnyű volt eleinte, mostmár azért van kihívás. Nem hagytam ott, imádom a szakomat. Már munkám is van ezzel kapcsolatban, ami mindenhogy nagyon szuper. Piacképes tudásom lesz, sok tapasztalatom, mikor kijövök mesterről. Plusz már egész sok nyelvvizsgák is van. Nem aggódom ezzel a ponttal kapcsolatban.


1. Anyagi függetlenség:

Ez a 3-as pontból következik: emiatt sem aggódom. Most koliban lakom, elég olcsón, így félre tudok tenni. Később albérletbe mennék, de egyedül biztosan nem, szívesen lakom plusz 2-4 emberrel is akár.


2. Kapcsolat:

Emiatt sem aggódom általában, (persze néha rámtör, de nem gyakori) mivel tapasztaltam már olyat, hogy rövid idő alatt kialakult olyan viszony, ami egy jó kapcsolat alapja lehet. Így van remény, hogy "bármikor rám talál a szerelem". Emiatt sem aggódom, van időm, gyakran találkozom emberekkel, többnyire kedvelnek is, sok barátom van stb.



Amit javasolni tudok: tanulj! De ne csak egy intézménytől várd a megoldást, az számít, hogy mi az, amit hozzáadsz. Gyakornokság, versenyzés, specializálódás stb.

2021. szept. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

A szüleimtől én is csak akkor fogok tudni eljönni ha hitelt veszek fel, ez van. Nem csak CSOK létezik a világon, vannak személyi kölcsönök is. Sajnos iylen világot élünk, muszáj meglépni sok mindenkinek.

Párkapcsolatról annyit, hogy még nem találtad meg a megfelelőt. Eddig ahány kapcsolatom volt sosem jött képbe a megcsalás és hosszú távú volt mind, egyéb dolgok miatt ment félre. A jelenlegi 5 éve tart és az esküvőre készülünk, szeretem és egyben a legjobb barátom is ő.

A mnkahelyektől pedig nem kell félni szerintem. A mai világban csak az nem dolgozik aki nem akar, max lejjebb kell venni az igényeket és várni míg jön egy jobb. Addig bármi megfelel, amiből jön be pénz. 20 évesen még nem késő semmihez sem.

Nekem másfél év alatt 3 munkahelyem volt, most vagyok a legjobb helyen, ne félj kiszállni ha nem tetszik valamelyik. Húsz évesen még semmi más tnem akartam csak inni meg bulizni az egyetemen. Aztán valahogy 23 éves koromra megkomolyodtam és minden szépen rendbejött magától.

Találd meg azt ami tényleg érdekel is, aztán képezd magad.

26L

2021. szept. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A legfontosabb az lenne először, hogy olyan szakmát, ismeretet szerezz, amivel olyan munkát tudsz végezni, amit élvezel és meg is tudsz élni belőle önállóan, 20 évesen bőven van időd még erre, főleg, ha legalább ellakhatsz a szüleidnél (így később még félretenni is tudsz könnyebben, amíg el nem tudsz költözni otthonról).

Sokan kinevettek már ezért, de utólag, akiben van elég gerinc, becsület, az általában bocsánatot is kért és elismerte, hogy van benne valami; azt szoktam tanácsolni a fiatal értelmes, tenni, dolgozni, élni vágyó fiataloknak (mondom ezt 29 évesen :P ), hogy gondolkodjanak el azon, hogy vidékre költöznek, ha párjuk van, akkor még akár faluba, vagy kisvárosba is, mert akinek sikerül jó munkahelyet találnia (legyen itt szó diplomásról, nem diplomásról) annak időben és pénzben is jobban megéri mondjuk egy rendezett kis faluba költözni, ahonnan mondjuk bejár a közeli, vagy nem túl közeli (én speciel napi majd 100 km-t utazok oda-vissza) munkahelyére, ahol még ha nem is kapja meg pont azt a bért, mint mondjuk a fővárosban, de ingatlanhoz könnyebben jut, egzisztenciáját könnyebben felépíti, Budapesten belül is simán utazik fél-egy órát az ember munkába, majd ugyanennyit haza, ha nem sokkal többet. Így összességében előrébb jár az ember, mintha Budapesten, vagy az agglomerációban próbálna meg boldogulni abban a helyzetben, mint amilyenben te is, meg több ezer más fiatal van.

Ahogy már írtam is, 20 évesen bőven van időd mindenre, tanulni, szerelmet keresni, megtalálni azt, ami a hivatásod lehet, vagy legalább egy olyan munka, amit szívesen csinálsz hosszú távon is. Szóval csak fel a fejjel, előre kell tekinteni, hogy már hamarabb, messziről észrevedd a lehetőségeidet, vágyaid elérésének módjait.

2021. szept. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
Az első kettő szerencsére nekem megvan, a 3. viszont borzasztóan aggaszt. Egyetemre járok, de nem tudom mit fogok kezdeni utána, ezen a területen nagyon nehéz elhelyezkedni. Ha meg ne ezzel foglalkozzak, akkor mi mással?
2021. szept. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!