Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha vki nem a diplomájában...

Ha vki nem a diplomájában helyezkedik el akkor mit tehet? Megy a gyártósorra?

Figyelt kérdés
Közgazdász végzettség. Sajnos nagyon megutáltam ezt az irányt. Ugyanakkor gyártósorra is elég ciki lenne menni, pláne, hogy a családban mindenki diplomás. Nagyon rossz helyzet, másik egyetemre nincs pénzem.
2021. szept. 16. 16:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Hát figyelj, mikor a gyárba voltam volt pár diplomás, de rokonom pl nyugdíj előtt 2 évet a köszinél sepregetett, előtte meg szállodaigazgató volt.
2021. szept. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Nyugi a Filozófus is max filozófia tanár lesz, vagy író.
2021. szept. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

De miért a gyártósor a realitás? Én is multinál dolgozom, és teljesen hétköznapi, nem szakmabeli emberek is dolgoznak pénzügyön, kontrollingon, műszaki osztályokon, HR-en, adminisztrációs területeken, vezető asszisztensi pozíciókban,stb.


Közgazdász végzettséggel + nyelvvizsgával azért csak eltudod magad adni egy interjún.

2021. szept. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%
Nos, innen megint látszik, hogy a pappőr nem sok dolog mutatója valójában. Esetleg ha elkezdenél gondolkodni. Adok egy kis segítséget. Mivel tudsz szolgálni? Mihez értesz, mi érdekel? Azzal kezdj valamit. Persze nem valószínű ezen kérdés után, hogy menni fog, de hátha elegendő volt ez a figyelemfelhívás hozzá.
2021. szept. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Semmihez.
2021. szept. 16. 17:11
 6/12 anonim ***** válasza:
Posztgraduális képzés?
2021. szept. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Végső soron (évek-évtizedek után) teljesen mindegy, hogy milyen az ember végzettsége, az kezdeti évek lehetnek nehezebbek. Először meg kell találnia azt a helyet, ahol a tudását (általában, ami van neki) egyben a saját örömére is használhatja. Én előbb vasas szakmát tanultam (pénzkeresetként soha nem gyakoroltam), utána természettudományi téren szereztem tanári diplomát, de soha nem tanítottam. Elsősorban a gyógyszergyártással kapcsolatos területeken dolgoztam és nem az orvos, gyógyszerész vagy mérnök képzettségű kollégáimnak volt szabadalma és több gyártási újítása, hanem nekem. Mellesleg autodidakta módon kitanultam a perzsaszőnyeg készítést és a festmény restaurálást is.
2021. szept. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nincs facem, ezt bebuktad.
2021. szept. 16. 17:24
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

Végig kell kérdezni az összes ismerőst, hogy tud-e valaki valami munkát. A kapcsolati tőke sokkal fontosabb, mint hogy milyen végzettséged van. Én számviteli osztályon dolgozok jelenleg, de az itteni dolgozóknak talán a harmadának van csak ilyen irányú végzettsége, a többi teljesen más: töritanár, virágkötő, gyógymasszőr, bolti eladó és egyéb végzettségűek. Mindenki úgy került ide, hogy valakit ismer, aki már itt dolgozott előtte, és ő beajánlotta a főnöknél. Szóval gyakorlatilag majdnem mindenki valakinek az ismerőse vagy rokona nálunk. De nem csak nálunk van ez így, a rokoni körben is mindenki úgy szerezte az állását, hogy valamelyik ismerős vagy rokon beajánlotta egy cégnél és így vették fel.

Ha nincs egy ismerősöd sem, aki be tudna ajánlani valahova, és nincs más munka, akkor tényleg érdemes elmenni ideiglenesen egy gyárba dolgozni. A gyárakban is sok egyetemi végzettségű ember dolgozik, ott talán találsz majd valakit, aki a későbbiekben tud neked máshol munkát szerezni. Egy ideig én is dolgoztam gyárban, az ottani egyik munkatársam még nekem is keresett munkát, amikor ő onnan eljött, hogy én is el tudjak jönni. :) Szóval a kapcsolati tőke építésére tökéletes lehet a gyár is, na meg legalább keresel egy kis pénzt, nem otthon ülsz egész nap! Nem muszáj ott maradnod egy életre, de kezdetnek jó.

2021. szept. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Okj esetleg?
2021. szept. 16. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!