Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen nehéz ez az élet...

Miért ilyen nehéz ez az élet a számomra?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, de ilyen kis közmunkákon kivül nem volt még egy normális munkám. Szociális gondozói végzettségem van, de olyan állást sosem hirdetnek meg azon a környéken ahol élek. Jelentkeztem egy eladói állásra, de nem gondolnám, hogy a sok jelentkező közül pont engem vennének fel.

Egész életemben szerencsétlen voltam mindenféle téren. Úgy gondolom egyedül csak én nem vagyok jó semmire.


2021. szept. 16. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne mond ezt! Légy pozitív, félig telin nézd a poharat! Biztos jó vagy sok dologban! Ne add fel!
2021. szept. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Valahogy nem hiszem hogy számomra sok remény van. A felnőtt élet folyton csak kudarcokat okoz nekem. Mások már ilyen korban házasok, gyereket nevrlnek, én meg még mindig kénytelen vagyok a szüleimmel élni. Másoknak minden olyan könnyen megy.
2021. szept. 16. 18:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt vagyok én, nekem is nehezen megy. Igazából nem is megy. Eladói végzettségem van de abszolút nem nekem való munka, baromi szarul beleválasztottam. Még a te végzettséged is szimpatikusabb számomra mint az enyém... neked meg most jól jönne a kereskedőim 😁 csere? 😀

Szóval az hogy másoknak könnyen megy... nem mindenkinek, bár én is úgy látom hogy sokaknak igen. De nekem sem. 😞

2021. szept. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Legyen egy elképzelésed, hogy mit szeretnél csinálni, és tegyél meg mindent annak az érdekében, hogy megvalósítsd. Ettől lesz inspirációd. Ha olyan dolgot teszel nap mint nap, amit utálsz, és nem dolgozol azon, hogy egyszer jobb legyen, akkor sajnos sosem fogod megtalálni a kiutat, mert magától ez sajnálatos módon nem gyakran mutatkozik meg.
2021. szept. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
"Másoknak minden olyan könnyen megy". Igen, vannak ilyen emberek. Olyanok is vannak, nem is kevesen akiknek az ölükbe hullik egy, két, három pesti lakás is öröklés útján. Száz+ milliós vagyonról beszélünk. Én százszor annyit gürcöltem mint sokan ezek közül és bár a teljes csóróságból sikerült kijönnöm de akkor is csak egy vidéki panelre futná ha hazaköltöznék(arra legalább hitel nélkül) . Nehéz az élet ez igaz, viszont te csak a töredékét tapasztaltad meg azoknak a nehézségeknek amiket tartogat még a számodra. Tudod hogy a nulláról milyen összeszedni csak egy húsz millió forintot is? Ez ma már szinte nem is pénz, én leszoptam érte magam külföldön. Az iskolában tanítanak minden hülyeséget épp csak arra nem készítik fel az embert hogy hogyan boldoguljon az életben. Ha nincs aki irányt mutasson(pl. sikeres szülők, nagy élettapasztalattal) akkor mindent a saját károdon fogsz megtanulni. Ez rengeteg időbe és pénzbe fog kerülni, kőkemény tanulópénzeket kell fizetni mindenért. Figyelj, én otthagytam a helyet ahol felnőttem, ahová kötődöm, ahová visszahúznak az emlékek, otthagytam barátokat, mindent amit szerettem az életben mert nem volt más választásom. Jött egy lehetőség, német meló. Nem szórtam a lóvét márkás cuccokra, minimálköltségvetésen éltem, nagyon kis lábon odakint is. Volt egy célom, szerettem volna egy normális életet megalapozni odahaza. Amíg három milliót félretettem addigra ötmillióval drágultak a lakások. Ez milyen érzés szerinted, hogy a belemet kihajtom, fél háromkor kelek, tíz órás műszakokat nyomok, heti hat napot dolgozok és egyre csak távolabb kerülök a célomtól?? Mindez hosszú éveken át,egy munkásszállón megrohadva,egy-két napokra hazalátogatva néha. Hidd el mesélhetnék még bőven de talán ennyi is elég hogy rájöjj arra hogy nem csak neked nehéz az élet hanem nagyon sokaknak. Sokaknak, sokféleképpen nehéz. Vannak akik problémái mellett az én gondjaim törpülnek el, mert az élet elég durva sztorikat is tud írni. 27 éves vagy, tehát fiatal, előtted az élet, ezernyi út, lehetőség van amerre elindulhatsz. Csak az hogy egészséges vagy az már egy hatalmas előny a boldoguláshoz. Az csak rajtad áll hogy eldöntsd hogy bevállalod-e azokat a nehézségeket amik a boldoguláshoz kellenek.
2021. szept. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
gyere költözz ki hozzám németbe jó lesz :)
2021. szept. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én is hasonló képpen élek F/28

szerencsétlen vagyok, balfasz semmihez se értek sikertelen vagyok

annyi h van fix munkám ami nem jó de nem is vészes

csak létezek és szenvedek kb egyre csak távolodok el a társadalomtól és a magányom erődjében egyre csak veszetm el az emberségemet

ami nem feltétlen rossz, hiszen a mai valósvilágban élő emberektől a hidegkiráz és hányhatnékom van rengeteg soktol

vannak kivételek de sajnos töredék mennyiségben, de őket is szépen lassan tönkreteszik a többiek ahogy engem is tönkre tettek

szomorú h más is átél hasonlókat, nem mondom h örülök neki h más is ilyen szerencsétlen de azért valahol megnyugtat h nem csak én vagyok ilyen és h lehet van még ebben a világban olyan aki akárcsak egy kicsit is megérthet

2021. szept. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!