Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan találjam ki, hogy mit...

Hogyan találjam ki, hogy mit szeretnék az élettől?

Figyelt kérdés

28/F vagyok.


Jelenleg egy mindenes rendszergazda jellegű pozícióban dolgozom vidéken. Az utóbbi két évben, mióta itt dolgozom a munkahelyemen romlottak a körülmények, az is benne van, hogy megszűnik az informatikai részleg. Sokszor olyan dolgokat is el kell végeznem, amit nem szeretnék, vagy nem vagyok teljesen kompetens hozzá. Sajnos a munkahelyen az IT csak a szükséges rossz, és így is állnak az itteni informatikusokhoz. Itt a lakóhelyem közelében, nem felétlenül csak a saját tudásom hiányossaágai miatt, hanem a kevés álláslehetőség miatt nem igazán találnék állást a szakmámmal. És nem gondolnám, hogy sormunkás, vagy irodai adminisztrátor szeretnék lenni egy informatikai BSC diplomával a kezemben.


Perspektívákat jelenthetne számomra Budapest, ott szakamailag is tudnék fejlődni kicsit kitisztulhatna a profilom. Talán egy két irány van, amiben kaphatnék junior állásokat. Viszont sose éltem még máshol a szülői házon kívül, így lehet, hogy megterhelne az elköltözés, és a magány az albérletben. Sosem volt még párom, és tudom, hogy nem én vagyok a legjobb parti, tehát hiába van Pesten több ismerkedési lehetőség, nem gondolnám, hogy pár hét, vagy hónap alatt feltétlenül megtalálnám életem szerelmét. Tehát attól tartok, hogy egy örök magányos életszakasz kezdődne el azzal, hogy elköltözök otthonról. Ugyan a reménység megvan bennem, de nagyon valószínűtlennek tartom, hogy új hely, új élet, új kapcsolat.


Ami a szakma válaaztásomat illeti, egy régi plátói szerelem is hozzájátszott, hogy szülővárosomban kezdtem el tanulni. Nem mondom, hogy sose érdekelt az informatika, de lehet, hogy bölcsészeti vonalon jobban el tudnm magam képzelni. Ez is magyarázatot adhat arra, hogy miért nem sikerült jelentősebb eredményeket elérnem a szakmán belül. Illetve az a kérdés is felmerül bennem, hogy boldogabbá tenne-e, ha valahol, egy sok szempontból hajtósabb informatikai munkát kellene végeznem, mint, amit most végzek. A jelenlegi helyem mellett pozitívum a környezet, hogy valamelyest kötődök a munkahelyhez, illetve a kollégák nagy részével jól megvagyok. Viszont jóval stresszesebb lett az elmúlt időben a hely, vannak bizonytalanságok az állásom körül, nem biztos, hogy erre egy életet fel mernék építeni.


Küzdök azzal a régi plátói szerelemmel, ami valamelyest összefügg a szakválasztásommal. Azzal, hogy szeretném valahol biztonságban is tudni magam, amit a szülői ház valamelyest megad még, és a bizonytalanság ellenére valamelyest a munkahelyem is. Viszont vágyok arra is, hogy ne csak vegetáljak, többet lássak a világból, éljek valamennyit, megtaláljam önmagam, és a másik felem is. Úgy érzem itt kicsit befásultam már.


Bocsi hosszú lett, de most ezek fogalkoztatnak. Ha van kérdés igyekszem válaszolni.



2021. szept. 24. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Akkor most te azt akarod az élettől hogy megtudd hogy mit akarsz az élettől?!
2021. szept. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát lehet, hogy kb. ezt szeretném.

Jelenleg akár jól is meglennék, de látom, hogy futhat nagyon vakvágányra az életem. Így, hogy Anya is velem egy háztartásban él (Apa két három éve elhunyt) tudok spórolni akár új lakásra is. Akár fel tudnék venni itt egy hitelt lakásra, de nem vagyok telejsen biztos benne, hogyha én maradni is szeretnék a munkahelyen, nem veszítem el azt. Illetve nem jön-e olyan pont, hogy valamilyen munkakör, vagy egy bunkó munkatárs beteszi nálam a biztosítékot, és azt mondom, hogy kalap kabát (voltam már a közelében eddig). És itt helyben nem jók a munkaerőpiaci kilátásaim. Azzal a reménységgel költöznék el Pestre, hogy ott magamból áradó önbizalmat tudnék építeni, és nem azon rettegnék, hogy azok a körülmények, amik itt körbevesznek engem meddig lesznek stabilak, és mikor siklik ki minden.


Több testvérem van, így az öröklés nem játszik. Viszont annyira fel kell magam tudni építenem, hogy a lakhatásom mindig megoldott legyen, és ezen felül minden lehet grátisz.

2021. szept. 24. 11:00
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Mit akarsz az élettől?

Szerintem többet mint elvegetálni.

Persze annak is vannak előnyei de szerintem lényegtelen.

Higyj magadban!!!

Gondolom 20-40 éves vagy ebben a korban már összetud az ember szedni egy nőt ha akar.

A plátói szerelem is biztos jó valamire de lényegtelen.

Menni fog!

A csajt dobd ki a fejedből .

2021. szept. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja írtad hogy 28 vagy:D
2021. szept. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
83%

"És nem gondolnám, hogy sormunkás, vagy irodai adminisztrátor szeretnék lenni egy informatikai BSC diplomával a kezemben."

Pedig lehet, hogy jobban járnál, ha kipróbálnál egy-két fizikai munkát. Nekünk férfiaknak szükségünk van kézzelfogható alkotásra, sikerekre is. Hiba lenne az ego oltárán feláldozni a boldogságodat. Én azért lettem alkesz, mert nem találtam a helyemet a világban. Remek menedzser voltam, csak éppen engem ez nem tett boldoggá. 33 évesen tettem le a poharat, és vettem egy darab földet, hogy elvonjam a figyelmemet. Ott vettem észre, hogy nekem milyen földöntúli boldogságot tud okozni a frissen levágott fű illata, vagy a nyers fa érintése. És hiába tettem le az agrármérnökit is, az sem segített, amíg ki nem szabadultam a szabadba. 40 évesen vidékre költöztem, ahol a házhoz tartozott egy kis akácos, egy kis fenyves, kis tó, kert, legelő. Ennek 22 éve, és csak azt sajnálom, hogy nem korábban léptem meg.

A minap beszélgettünk a feleségemmel, és akkor vettem számba, hány olyan ismeretem, urambocsá' papírom van, aminek a büdös életben nem fogom hasznát venni. Na és? Most menjek vissza az eü-be? Menjek el gázmesternek? Frászt! Itt vagyok boldog, ez az én közegem.

2021. szept. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A természetet én is szeretem, azzal nincs semmi gondom. És egy természetközelibb lelassultabb élettel én is egyetértenék. Nem vagyok egy nagy barkács alkat, így nem hiszem, hogy két kézzel bármi jelentőset tudnék alkotni, vagy abban találnám meg magam.


Viszont se szellemi, se fizikai betanított munkás nem szeretnék lenni, ahol a lényemből semmit se tehetek bele a munkámba, illetve, ha felmondok, kirúgnak, két nap alatt ugyanazzal a minőséggel el tudná látni bárki a munkám, akinek a nyolc általános, vagy irodai munka esetén a gimnáziumi érettségi megvan.

2021. szept. 25. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!