Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan oldhatnám meg az életem?

Hogyan oldhatnám meg az életem?

Figyelt kérdés

17 éves korom óta szüleimtől külön élek, a párommal és az ő családjánál. Ez idő alatt tanultam, leérettségiztem. Egyetemre felvettek de nem mentem, mert dolgozni kellett.

Sajnos, rossz pénzügyi döntéseket hoztam 19 évesen és hiteltartozást csináltam magamnak.


A szüleim elváltak, nincs hová hazamennem mert anyámék is rokonoknál laknak. A párom nem dolgozik, csak elvárja a dolgokat...így vele semmiképpen nem szeretnék tovább együtt maradni. Most lenne lehetőségem külföldön dolgozni, kifizetni a tartozásaim és utána újra kezdeni. De ti mit tennétek a jövőben?


Invesztáljak be egy közös projektbe anyámmal,hogy legyen saját lakásunk vagy most megint kár hitelbe verni magam ha visszajöttem? Inkább béreljek saját magamnak albit és tanuljak,dolgozzak? Hogyan álljak talpra?


Ha már adott a lehetőség, hogy jól jöjjek ki ebből...nem akarok naiv remények miatt rossz döntéseket hozni. Ezért kell a külső nézőpont.


Köszönöm!


21/L



2021. szept. 28. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem torekedj önállóságra! Ha visszajössz, inkább berelj, és takarékoskodj, később ha lesz rendes párod együtt vesztek lakast magatoknak!

Anyudnak is segíthetsz majd ha tudsz de nem a te feladatod hogy megteremtsd az ő boldogulását. Főleg nem úgy hogy hitelt veszel fel. Persze ha örökké vele szeretnél maradni akkor más a helyzet.

2021. szept. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj külföldre szerintem, próba szerencs, max nem jön be de utánna még mindig lakhatsz anyuddal.
2021. szept. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyádnak volt elég ideje, hogy megteremtse a saját egzisztenciáját, ne verd miatta hitelbe magadat. Nem is vele éltél, tehát még köszönni se sokat tudsz neki.


Menj ki, keress pénzt, takarékoskodj és amikor hazajössz, akkor célzottan képezd ki magadat. Én az egyetemi foszkot ajánlom, jobb mint egy okj, de nem igényel annyi időt levelezőn se, mint egy alapképzés és egészen piacképesek.

2021. szept. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi de ha 17 évesen kiskorúként kidobtak akkor te miért is tartozol felelősséggel az anyádért? Fontos lenne tudni, hogy ki vetette föl veled a kölcsönt és milyen fedezetre ha nincs semmid?


A helyedben kimennék, igen. De csak biztonságos helyre menj,ahol tuti nem adnak el prostinak! Legyél óvatos.


A helyedben, ha megtehetném, vennék lakást MAGAMNAK, max azt mondanám a toxikus rokonoknak, hogy albérletben lakom, ha egyaltalán még szóba állnék velük.

Ha 2 szobásat veszel, egyiket kiadod egy diáknak, tanulsz es dolgozol, és fel tudsz építeni egy normális jövőt.

Anyukád meg vegyen magának lakást, ne az elhanyagolt gyerekével tartassa el magát.

2021. szept. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A hely biztonságos ahová mennék. Egyébként nem dobtak ki, én jöttem el otthonról mert folyamatosan ölték egymást.


Van egy kishugom aki anyummal él, miatta gondoltam hogy jobb lenne ha lenne egy biztos pont,lakás.


De végülis igen, egyedül sokkal jobb lenne.

2021. szept. 28. 15:28
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos pont egy jó munkahely vagy szakma vagy a kettő együtt.
2021. szept. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A húgodat kimentheted, ha úgy érzed nem lenne terhedre. Vagy segíts neki is kijutni, ha odakerül.
2021. szept. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor tiszta sor hogy a húgodat mentds ne az anyádat.
2021. szept. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!