Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik külföldön élnek, nálatok...

Akik külföldön élnek, nálatok munkahelyen/iskolában/lakóhelyen mennyire jellemző az áskálódás, egymás kibeszélése/hátbaszúrása?

Figyelt kérdés

2021. szept. 30. 12:15
 1/3 anonim ***** válasza:
59%

Munkahelyen ugyanúgy jelen volt az,ami itthon is megy.

Lengyel munkatársak, egyébként jó társaság és normális munkamorál,nem az a lógós brigád.

De amikor kiderült,hogy költségtérítés címén többet kaptam,akkor azért volt háborgás.

Amivel valahol egyet értek.A módja viszont nem tetszett. Azért,mert ha valaki a teljesítménye vagy a talpraesettsége jogán kiharcol magának egy előnyt, azért nem gondolom,hogy hibás lenne.

A főnök fukarsága és a kollégák beletörődése az adott helyzetbe okozta a feszültséget.

Örökösen visszatérő téma volt köztük.

Ami azért zavart,mert akár külön, akár együtt is elérhettek volna változást,de meg sem próbálták.

Igazából nem velem éreztették ezt,de munka közben,egy légtérben dolgozva nekik természetes volt,hogy az anyanyelvükön kommunikálnak egymással.

Annak ellenére hogy volt köztünk magyar, litván, holland is.

Nem azt mondom hogy ez tragédia,de amikor nem beszélve a lengyelt is már rájössz,hogy megint rólad szól a beszélgetés az frusztráló egy idő után.

Ennek ellenére köztünk ez soha nem okozott érezhető konfliktust, jó viszonyban voltam mindenkivel. Soha nem éreztem,hogy fúrnának a hátam mögött.

Épp ezért nem neheztelek rájuk.

2021. szept. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Itthon sem volt soha jellemzo a kornyezetemben.
2021. szept. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Magyarban sokszor kipiszkáltak, de másokat is kibeszélték, aki éppen nem volt ott. Itt sokféle náció van, ahol dolgozok, ritka a piszkálódás, ahhoz tényleg kibírhatatlan kell legyen az az illető, ha előfordul. Ezért maradtam kint végül. Dolgozni többet kell és nehezebbé, de feledteti az, hogy nyugalom van, ha valamit elrontunk, a főnök figyelmeztet, de többnyire építő jellegű javaslattal, hogy hatékonyabb legyen a munka. Fizetésben itt is van, aki jobban keres, néha éppen én, mert család nélkül ráérek túlórázni hétvégente, de azt sem bántják, aki nem vállalja be és elfogadják, hogy az többet kapjon, aki igen.
2021. szept. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!