Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Máshol is megy a munkahelyen...

Máshol is megy a munkahelyen az áskálódás? Egymás alá tevés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Csak nőkkel dolgozom,két női főnököm is van.Egyik rosszabb,mint a másik.Egyszerűen hányinger. Kolléganők egymás háta mögött szervezkednek,hogy készítsenek ki egy valakit mindig,aki általában fel is mond. Sikerült bekerülnöm az ő körükbe,de a többiekkel is jóba vagyok,valahogy én vagyok egyedül,aki szót ért mindenkivel..ez viszont nem mindig előny,mert az egyik klikk utál,ha a másikkal szóba állok..és mindig megy a szervezkedés. A főnökünk bosszúálló típus,mind kettő. Nem rég kaptam fizetés emelést,majd rám bízták plusz melót,ami túlórával jár,de azt mondta nem fizet ki,mert jól keresek...és munkáltatói utasításra köteles vagyok ellátni a kijelölt plusz feladatot is.

Kezdek ezekbe az erőviszonyokba,rossz akarókba belefáradni. Lassan szeretnénk gyereket is.Egészségügyi okok miatt javasolta a nődokim,hogy mielőbb vállaljunk,mert később nem biztos,hogy már össze jön (lehet kipakolnak pár éven belül). Amint ezt megtudták a kolléganők még jobban próbálnak stresszben tartani,hogy ne jöjjön össze,mert helyettem nem akarnak dolgozni.

Felmondáson gondolkodnék,de ebben a helyzetben most (covid) amúgy se egyszerű munkát találni.Magát a munkámat meg szeretem,amit csinálok :( máshol lenne üres állás,de távolabb van és felmerült,hogy mi van,ha ott se jobb,ha nőkkel vagyok össze zárva?

32/N


2020. jún. 5. 11:33
 1/9 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Megy hát :D

De meg kell tanuld, hogy ez egy meló, melóhely, nem barátkozni jársz.

Én a helyedbe szépen lexarnék mindent, és belevágnék a babaprojektbe. Aztán évek mire visszamennél, vagy ha nem tetszik, visszamennél, kilépnél.

Nem vagyok benne a témába, sosem szeretnék gyereket, de azt hiszem a melóhelyednek köze van ahhoz, hogy ugye kapsz otthon ülős nőként zsetont, illetve azért nem rúghatnak ki, mert terhes lettél.

A magad életével és céljaival foglalkozz, totál fölösen ne menj bele ilyen játékokba, mert megeszik az életed.

2020. jún. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A párom a Bkv-nál dolgozik, ott mindennapos az, hogy egymásnak direkt keresztbe tesznek, pletykálkodnak, rossz színben tűntetik fel a másikat. Még akkor is, ha a szemedbe jópofiznak.
2020. jún. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Már több munkahelyet is megjártam, de mindenhol ment a szarkavarás. Csak volt, ahol diszkrétebben b@szogatták egymást és azért a többség jófej volt. De legalább egy tősgyökeres spicli mindenhol van. Összefoglalva: munkahelyen jobb, ha nem bízol senkiben és nem bratyizol. A beszélgetés korlátozódjon a főzésre és időjárásra, közlekedésre, semmiféle személyes jellegű infokat véletlenül sem szabad mondani magadról. Az, hogy férfiak, vagy nők vannak a munkatáborban többen, az lényegtelen. A férfiak pont ugyan olyan pletykások és sz@rkeverők tudnak lenni, csak ők máshogy csinálják.

Egészségügyi állapotodról sem értem, miért kellett beszámolni. Most láthatod, annak is csak kára van.

Munkahelyeknél nyomorultabb intézmény a világon nincs.

2020. jún. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Hála a jó égnek, rajtam kívül nincs több nő az irodában, így szerencsére nem. Az előző munkahelyemen két pitsa volt, akik mindig arra gyúrtak, hogy körül legyenek nyalva. Nyilván újként egyből ment is ellenem az uszítás meg a lepcsespofájú szarkavarás... Kaptak is belőlem egy adagot, mielőtt felmondtam. Úgy hagytam ott őket, hogy ők se maradjanak sokáig. :D
2020. jún. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
A gyerekvallalas nem munkahelyi tema.sajat magad nyujtasz tamadasi felületet
2020. jún. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy megy. Szerintem mindenhol, max más-más szinteken. Aki azt mondja náluk nincs ilyen, ott is van, csak max nem tud róla.

A mérték nem mindegy és hogy mennyire tudod függetleníteni magad ezektől. Nem kell klikkekhez tartozni, bemész, elvégzed a munkád, sablonos viszonyt tartasz fenn mindenkivel, aztán hazamész és éled az életed.

2020. jún. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak kavarnak, a HÁTAM MÖGÖTT, amúgy meg sablonos viszonyunk lenne, nekem az lenne a mennyország már. Sajnos az utóbbi helyeken inkább csak olyan banyákba futottam bele akik full primkó módon folyton nekemtámadtak minden h_lyeséggel.
2020. jún. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a mai társadalom színvonala. Sokaknak ez tetszik, nagyon, mert nem akarnak rajta változtatni.
2020. jún. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is megy a szarkavarás. Bárki bármit mond rögtön felhasználják ellene. Nagyon rosszindulatúak a kollégáim, teljesen elegem van belőlük, csak sajnos még nincs lehetőségem váltani :/


Vágjatok bele a babaprojektbe, az biztos jövedelem és te is kiesel legalább 2 évre a munkából. Jót fog tenni :)

2020. jún. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!