Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy kezeljem a kolléganőm...

Hogy kezeljem a kolléganőm aki indok nélkül utál? Rosszindulatú és irigy

Figyelt kérdés
Gyakorlatom voltam egy évig egy intézményben, vizsga után két hónappal fel is vettek oda dolgozni és ez idő alatt jött arra a részlegre egy csaj aki ki nem állhat. Nem beszélt VELEM összesen fél órát de megölne. 3 gyerekes anya. Tőlem 10 évvel idősebb. Én 23 vagyok. Ápoló vagyok, olyanokat mondott nekem, hogy én nem vagyok ápolónak való, nem nézi ki belőlem, hogy a székletet takarítom, piperkőc vagyok miért nem modellnek mentem stb. Ez volt az első kommunikáció köztünk. Döntsem már el én mi akarok lenni. Aztán utána második műszakban megint flegma volt velem és megkérdeztem mi baja van miért nem kedvel, jajj neki semmi csak fáradt, meg van egy ismerőse akit gyűlöl és ugyanolyan a hangom lehet ez. Mondom miért ítélkezel rólam ismeretlenül? Ah ő nem, a férjének is mondta itthon meg mutatta facen a képem, hogy milyen csaj jött ide dolgozni stb. Ma megint vele voltam egész nap durcázott mert rajta kívül mindenkivel jól ki jövök akkor a többiekhez se szólt. Utána megkértem ebéd osztásnál egy másik kolléganőm adjon már egy kenyeret be dumált, hogy lehet tőle is nyugodtan segítséget kérni. Már vissza sem szóltam neki. Folyton pofáz a hátam mögött, hogy én magassarkú szandálba megyek dolgozni ez nem divatbemutató. Miért kellene 23 évesen nem csinosan járnom? Már mindenki észrevette, hogy viselkedik. Mások szerint irigy rám. Én nem szeretnék ezen a szinten megragadni, meg szóban ellenkezni. Olyanokat mond direkt előttünk, hogy ő régen mennyi nőnek neki ment meg, hogy ügyvédet fizet mert őt senki sem sértegetheti, nem százas a csaj. Egy nyugdíj előtt álló kolléganőm 2 hónap alatt felmondott miatta mert nem bírta tovább el viselni. Én nem szeretnék innen elmenni főleg addig nem amíg a fősulit nem fejezem be az pedig nem egy év. Szeretném felnőttként kezelni a helyzetet, vagy át nézni rajta. A munkám tudom, hogy kifogástalanul végzem el. Panasz nem lehet rá. A facebookról is ki törölt, pedig ő jelölt be. Na most az ilyennel mit kezdjek? Én nem fogok le állni kötekedni belé, nem az én szintem.

2019. aug. 27. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:
12%
Dugd meg!
2019. aug. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Én is dolgoztam ilyen emberrel, egy idős nőről volt szó, és azzal kezdte nekem minden kollèganőm, hogy bunkó lesz velem biztos, de mindenkivel az, nem kell vele foglalkozni.

Az első kb 2 órában megàllàs nélkül oltogatott engem, de aztán észrevette, hogy leszarom őt és csak dolgozom pihenés nélkül. Végül odajött hozzám és megkèrdezte miért haragszom rá, mondtam, hogy nem haragszom. Aztán mondta, hogy nagyon jól dolgozom, még ilyen dolgozniakaró fiatal lányt nem látott még itt, és nyugodtan pihenjek.

Kollègàk azt mondtàk, hogy ilyet nem szokott tenni, mert minden fiatal kollègàval/kolleginàval bunkó.

Tanácsolom neked is ezt. Ne törődj vele, csak csináld a munkád, aztán majd megunja, biztos nincs megdugva, vagy otthon nem élheti ki magát.

2019. aug. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%
A legnehezebb út a legjobb megoldás: ignoráld őt, ahogy a többiek írták. Tudom, mennyire mérgező ez, én is ápoló vagyok, itt csapatmunka van, fizikálisan és mentálisan is megterhelő, a hátad közepére nem hiányzik egy ilyen kolléga. Ha véletlen egy műszakban vagy vele, akkor csak annyit beszélj vele, amennyi a munkához elengedhetetlenül szükséges, amúgy nézz keresztül rajta, ő számodra nem létezik. Ha jóban vagy (vagy leszel) a főnővérrel, aki a beosztásodat csinálja, esetleg próbálj vele beszélni, hogy olyan konfliktusok vannak köztetek, ami nehezíti a munkát, és ha lehet, ne osszon titeket egy műszakba. Amúgy valószínűleg irigy rád, mert b.ssza a csőrét, hogy fiatal és csinos vagy, ráadásul erősen nárcisztikus és pszichopata jellemvonásai vannak, ha tényleg olyanokat hangoztat, mint írtad. Kerüld el. Tudom, hogy marha nehéz, kitartás.
2019. aug. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ugyanez, szintén ápoló vagyok. nem tudsz vele semmit kezdeni
2019. aug. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!