Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit érdemes csinálni hogy ne...

Mit érdemes csinálni hogy ne támadjanak meg az utcán? Illetve ha megtámadnak hogyan érdemes reagálni?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok szóval ehhez képest, tehát nem valami 120 kilós férfi akivel nem lehet könnyen elbánni. Hétvégente gyakran járunk bulizni, kikapcsolódni és gyakran van hogy sötétben megyek haza.


Például az biztonságosabb, ha ketten-hárman megyünk együtt? Akkor kisebb az esélye hogy belénk kössenek? Vagy ha mégis ránk támadna valaki többen le tudnánk verni?

Ha megtámadnak mit érdemes tenni? Jobb megadni magunkat vagy ellen kell állni mindenféle módon? Ha sikerül lenyomni a támadót mit érdemes csinálni? Mindenképp hívni a rendőröket vagy felesleges? Illetve ha maszk van rajta levenni hogy tudjunk róla személyleírást adni?


Hasonló korú lányok vagy nők, veletek fordult már elő esti támadás? Hogyan reagáltatok, mi lett a vége? Tettetek feljelentést?



2021. okt. 1. 08:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
25%
Te buli után tényleg egyedül szoktál hazajárni? A szüleid nem mondták, hogy ezt ne csináld? Milyen önvédelmi sportot űzöl magas szinten, hogy ennyire bátor vagy?
2021. okt. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
45%
Tökön rúgás mindig beválik. Nekem van paprika spray-m is.
2021. okt. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
32%
Öltözz igénytelenül, legyél büdös és slampos, szakadt mint egy csöves, sminkelj magadra fekélyeket.
2021. okt. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%
Megnézem, ahogy előveszed a paprika sprayt a táskádból, miután megtámadtak. Tökön is csak akkor tudod rúgni, ha van rá lehetőséged. Ha le akarnak teperni, akkor egy magányos támadó hátulról fog támadni, mire észreveszed, hogy baj van, már a földön fekszel. Ha pedig többen vannak, megint esélytelen a védekezés.
2021. okt. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

#2 Hát nem is tudom, tud annyira fájni az hogy ne támadjon ismét rám?

Spary-n én is gondolkoztam.

2021. okt. 1. 09:06
 6/24 anonim ***** válasza:
76%

Iratkozz be kromaga edzésre, illetve olyan helyen közlekedj ahol vannak emberek utcán.


Ilyen helyzetbe mindenképp hívni kell a rendőrséget, ha többen vagytok lányok, az sem garancia, hogy meg tudjátok védeni magatokat, ha nem tudjátok hogyan, de előny ha többen vagytok és míg a többi a leszereléssel próbálkozik, addig egy hívni tudja a rendőröket.

2021. okt. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
48%

De ugye az sem mindegy mennyien támadnak rátok.


Ha többen ott csak max. ha ostobák, kromaga edzésre jártál, van állóképességed, és lehetne sorolni mik kellenek ahhoz hogy sikerüljön, de ezek között van az is, hogy szerencsédre jönnek járókelők, és lehetne sorolni. Vannak már ilyen telefonos szolgáltatók akik telefonon hazakísérnek és ha bármi van akkor egyből segítséget hívnak rendőrség és stb.


Csak a szerencse és az önvédelmi tudas, amivel padlóra tudod kényszeríteni a támadót.


Van akinek egy kézmozdulat és már padlóra is dobta a támadót.

2021. okt. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
27%
4. Nem a táskában tartom te sügér, a kezemben fogom és figyelek magam mögé is meg mindenfelé. Nem ábrándozva sétálgatok hogy észre se vegyem ha valaki követ.
2021. okt. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%

#6:

Mégis hogyan hívják a zsarukat?


1. Előveszi a telót.

2. Bepötyögi a 3 jegyű számot majd megnyomja a hívás gombot (abban a helyzetbeli idegállapotban ez valószínűleg nem is fog túlzottan gyorsan menni)

3. Meg kell várni, amíg kapcsolják a diszpécsert.

4. A diszpécsernek pontos adatokat/helyszínt kell megadni, ezt szintén próbálja meg valaki ilyen helyzetben higgadtan közölni, főleg miközben ütik/verik.

5. Mindez idő alatt legalább 5x agyonverik, szóval ez a támadás közben hívjunk rendőrt kb. mese babbal.

2021. okt. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok nő, de ha megtámadnak azonnal futás, még ha többen is vagytok ha elővesz egy vascsövet, vagy egy sodronyos biciklizárat, úgy közétek tud bacni bárki hogy nem keltek fel.


Mellesleg az önvédelmi harc csak addig működik míg 1 közel azonos súlycsoportban vagytok 2 nincs pörgető drog hatása alatt az illető (pl speed) 3 nincs nála fegyver.


Én voltam ilyen önvédelmi képzésen mint "ellenfél" mit ne mondjak, ha nem hagyom magam levinni akkor ilyen 50-60 kilós emberek (nem csak nők) nem tudnak levinni/sakkban tartani. Ezek a kicsavarjuk a támadó karját, és akkor nem szabadul is csak addig működik ameddig a támadó nem mindenáron akar lerázni magáról.


Önvédelmi cuccnak ami hat az a paprikaspray, kicsi, hatékony, könnyű használni, bár ha be van drogozva az illető ez se igen hat.


Az meg hogy többen leverni valakit hááát max ha 2 erősebb fiú van veled, akik nem is fosnak be, ilyen támadásnál sokan leblokkolnak, vagy csak arrébb mennek....


Szal 3 dolgot tudok javasolni, részegen ne csatangolj, sötétbe ne csatangolj, olyan hejen ne csatangolj.


De ha megtörténik a baj, futás.

2021. okt. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!