Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit érdemes csinálni hogy ne...

Mit érdemes csinálni hogy ne támadjanak meg az utcán? Illetve ha megtámadnak hogyan érdemes reagálni?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok szóval ehhez képest, tehát nem valami 120 kilós férfi akivel nem lehet könnyen elbánni. Hétvégente gyakran járunk bulizni, kikapcsolódni és gyakran van hogy sötétben megyek haza.


Például az biztonságosabb, ha ketten-hárman megyünk együtt? Akkor kisebb az esélye hogy belénk kössenek? Vagy ha mégis ránk támadna valaki többen le tudnánk verni?

Ha megtámadnak mit érdemes tenni? Jobb megadni magunkat vagy ellen kell állni mindenféle módon? Ha sikerül lenyomni a támadót mit érdemes csinálni? Mindenképp hívni a rendőröket vagy felesleges? Illetve ha maszk van rajta levenni hogy tudjunk róla személyleírást adni?


Hasonló korú lányok vagy nők, veletek fordult már elő esti támadás? Hogyan reagáltatok, mi lett a vége? Tettetek feljelentést?



2021. okt. 1. 08:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
60%

Láttam ilyen műsort is ahol katonák tanítottak önvédelmet nőknek, de nem csak a nőknek, hanem több introvertált srácnak sem ártana ilyen önvédelmi képzés. Mentális képzés is. Pl. nem csak ez ellen kell tudni védekezni, hanem a bántó szó ellen is, lsd. 16 éves srác esete az iskolában.


Nem ártana amúgy ezzel komolyabban foglalkozniuk. A kezdeményezés és az ötlet jó.

2021. okt. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
28%

9-es úgy, ha egy támadta őket, akkor ők öten rávetik magukat, addig a 6-os tudja hívni a rendőröket.


Foggal, körömmel, ahogy csak tudják.


Egyébként aki tanult önvédelmet, van az a súlypont aminél ki tudja billenteni még egy 100 kilos kigyurt kopasz fószert is nemcsak fizikálisan,mentálisan is. Csak tudni kell hogy.

2021. okt. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
48%
De közlekedjen olyan helyen ahol vannak emberek. A reakció adott helyzettől is függ. Ha olyan helyen közlekedsz, akkor a körülötted lévő emberek fognak reagálni, valaki a segítségedre siet és lesz aki a rendőrséget hívja.
2021. okt. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
74%

Az első és leghatásosabb megoldás, ha futsz, amilyen gyorsan csak tudsz. Lehetőleg ne egy sikátor felé, hanem a tömegbe, ahol tudsz segítséget kérni.


A spray akkor hatásos ha a zsebedben hordod, ugyanis mire kibányászod a táskádból már 20x összevertek.


1 ember ellen még talán lehet esélyed, de ha ketten vannak akkor semmi. Szóval én a futást tanácsolom.


Illetve van az a hazakísérő telefon, az sem hülyeség.

2021. okt. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
26%

10-es ez sem teljesen igaz, dráma pedagógián nekünk tanítottak egyensúlyi pontokat. A kis nádszál diáklány simán felemelte a tőle nehezebb tanárát.


Igazából ha nem beteg az illető, akkor nagyobb esélye van,e gy beteg embernek kevésbé, de lehet szerencséje.

2021. okt. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
54%
14-es ha tud futni.
2021. okt. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
59%

És csak akkor ha nincs a támadónál olyan támadó eszköz ami távolra is elér. Mert akkor futas kozben azt is kell kerulgetnie.


De a tanácsom, hogy iratkozz be kromaga edzésre, és vegyétek igénybe a telefonos szolgáltató segítségét,vagy a szüleitek segítségét telefonon, bármi van akkor ők egyből tudnak segítséget hívni.

Egy lány tartsa a kapcsolatot mindig telefonon hazasétálásnál a szüleivel, egy otthon maradt rokonnak, baráttal.

2021. okt. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
52%
Sőt az sem mindegy milyen napszak van, az éjjeli(sötét) támadásnál mássabb a jogi helyzet mint nappal.
2021. okt. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
59%

Mindenképp érdemes többen együtt mennetek. Ha már legalább egy vagy két barátnő melletted van, kisebb eséllyel támadnak meg, mint ha egyedül mész. Én is ajánlanám a krav maga edzést, ahol akár az első néhány alkalom után megtanulsz olyan technikákat, amivel átmenetileg ártalmatlanná tudod tenni a támadót, és el tudsz menekülni.

Paprika sprayt vagy hasonló önvédelmi fegyvert csak akkor tarts magadnál, ha tudod magabiztosan és gyorsan használni, különben a támadó ellened fordíthatja.

Lehet kapni olyan kis riasztós kulcstartókat, amiket a táskádra akaszthatsz, és szükség esetén egy pöcök meghúzására intenzív riasztó hangot adnak. Egy kihalt utcán éjjel nem biztos, hogy lesz aki ettől a segítségedre siet, de az intenzív sziréna elriaszthatja a támadót még ebben az esetben is.

Egy buliba egy fiatal lány csinosan öltözve megy, de ha megoldható, vihetsz magaddal olyan váltás ruhát, vagy legalább egy kabátot, amivel az utcán már nem keltesz feltűnést. Sajnos egy szexi miniszoknyában nagyobb eséllyel támadnak meg, mint ha ruházat alapján el sem lehet dönteni messziről, hogy fiú vagy vagy lány. Feltűzheted a hajadat is hazafelé menet.

Tedd meg azokat az elővigyázatossági dolgokat, amiket meg tudsz tenni, de az is fontos, hogy ne rettegj egy esetleges támadástól, mert azzal inkább bevonzod, ráadásul elrontod az egész bulizás élményét. Tehát légy óvatos, elővigyázatos, de ne aggódj!

2021. okt. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig megkértem a fiú ismerőseimet, hogy kísérjenek haza. Ha neked is vannak ilyen haverok, akkor mindig kérd meg őket, soha nem gáz. Illetve ha nagyon messze kell hazamenni és olyan helyeken, amik nagyon kihaltak, én inkább taxiztam, minthogy én ott egyedül sétáljak. Persze erre nem tud, hogy neked van-e keret.
2021. okt. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!