Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lesz valaha belőlem bárki?

Lesz valaha belőlem bárki?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta nem vagyok megelégedve magammal(talán soha nem is voltam). Félek semmire nem fogom vinni. 24 éves vagyok még mindig egyetemista, 4 éve kezdtem (2 évet kihagytam, nagyon megviselt lelkileg, csoporttársakkal sem jöttem ki). Az idén folytattam az egyetemet, még másfél év lenne, de nem érzem magamban az erőt, úgy érzem kín az egész, sokszor fel szeretném adni, de akkor tudom, hogy nagyon magamba zuhannák. Újra itthon, a teljes reménytelenségben, még egy ilyet nem bírnák ki(egyszer már megtörtént). Állandó gyomoridegem van órákon, a csoporttársaim nem igazán vesznek figyelmebe, néha fárasztó, hogy nincs kibe kapaszkodjak, mindig én kell legyek erős, a családom sem nagyon támogat, főleg nem lelki téren. Félek ettől a másfél évtől, rettegek. Félek, hogy nem lesz belőlem semmi és itt maradok a szüleim nyakán (nem felhőtlen a viszonyunk, apám sokszor bántalmazott/bántalmaz verbálisan). Még 24 évesen is félek megszólalni, nem merem felvállalni a véleményem, sokszor nem hallanak meg, nagyon rosszul tud esni. Néha (egyre gyakrabban) eszembe jut, hogy milyen könnyű lenne itthagyni mindent, nem kellene gürcöljek és megalázkodjak annyit. Érzem, hogy nem sokáig bírom. Másfél éve volt egy komolyabb depresszióm, akkor sikerült kb az összes barátommal megszakítsam a kapcsolatot, azért is vádolom magam. Nincs kedvem élni, és elegem van már az állandó nehézségekből, fáradt vagyok. Nem tudok erőt venni magamon. Soha nem lesz belőlem normális felnőtt emberi lény?

2021. okt. 10. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Bárki nem csak Márki :D
2021. okt. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Pszichológushoz kellene eljárni, hogy helyükre kerüljenek a dolgok benned.
2021. okt. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért az egyetem ennyire nem nehéz. Az önálló felnőtt élet, a család eltartása ezerszer xarabb lesz. Mondom ezt úgy, hogy voltam egy pár évet egyetemista mérnöki szakokon.

Neked inkább orvos kellene.

2021. okt. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem!
2021. okt. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A 3-as jól mondja, az egyetemi évek móka, kacagás a munkás élet mellett.
2021. okt. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Te döntöd el, hogy változtatsz-e. Lehet, hogy változtatsz, az is lehet, hogy holnaptól vége mindennek. A döntés a te kezedben van.
2021. okt. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Pszichológus segít, nem szégyen segítséget kérni! Erősnek kell lenned az egyetemet csináld végig! Legyen képesítésed mert anélkül leszel igazán kilátástalan! Még másfél év magad megemberelve utána az életben munka mellett bárhogy alakulhat. Az alapján amit leírtál neked abszolut nem lenne szerencsés végzettség nélkül gyártósorra kerülni.

Próbálj nyitni az emberek felé, találj hobbit ami leköt, pszichológus és időbeosztás! Ezek segíthetnek, illetve a motivációt magadnak kell megtalálnod.


Kitartás és sok sikert!

2021. okt. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!