Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet belőlem valaha jó...

Lehet belőlem valaha jó világháborús?

Figyelt kérdés
Mármint a világháborús olyan értelemben, hogy a világháborúhoz mint történelmi témához értő személy. 14 éves lány vagyok, a világháborúk 9 hónapja kezdtek el érdekelni. Szoktam is vele foglalkozni, volt olyan időszakom is, amikor mindennap tanultam. (Az első és a második világháború is érdekel.) Egyszerűen szerelmes vagyok ebbe a témába (csak a témába). Viszont nagyon sokszor érzem, hogy nem megy, nem értem, nem tudom, és sokszor arra gondolok, hogy inkompetens vagyok a világháborúhoz, és nem leszek soha jó belőle. Pedig később is ezzel akarok foglalkozni. Egyébként mivel külön is foglalkozom vele, többet tudok, mint ami a könyvben van, de ezt is kevesellem, meg ha valaki ír valamit a háborúról, abból se értek mindent. Lehetek én még jó ebben a témában? (Igazából a legjobbak között akarok lenni.)
2016. nov. 13. 08:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Kilenc hónap elég egy gyerek megszületéséhez, de a történelmet sokan évtizedekig tanulják, kutatják. Kitartás kell hozzá.
2016. nov. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi nem megy?

Szoktál múzeumba járni?

2016. nov. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mi nem megy? Hát a világháború. Néha szoktam, voltam már a Nemzeti Múzeumban, ott is volt a két világháború, meg a Hadtörténetiben voltam az első világháborús kiállításon.
2016. nov. 13. 09:07
 4/10 anonim ***** válasza:
De melyik része nem megy? Mit nem értesz?
2016. nov. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mikor hogy. A háború jellegét se mindig értem, a hadműveletek menetét se, a technikai részt se. Ja, és még azt se, hogy hogy jönnek sorban a rendfokozatok, meg a különböző egységek hogy épülnek egymásra, és melyik egységben hányan harcolnak. Tehát szinte semmit. :"D
2016. nov. 13. 09:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez információ hiány. Nem értés probléma. Bármikor utána nézhetsz:)
2016. nov. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De most is volt olyan, hogy kiírtam valamit világháborúval kapcsolatban, és nem értettem a választ. :((
2016. nov. 13. 09:33
 8/10 anonim ***** válasza:

Minden tudományra igaz, hogy komplex ismeretek birtokában lehet csak szakosodni. Ma már tisztában vagyunk azzal, hogy szinte semmit nem tudunk a világból. Ugyanakkor az a semmi olyan sok, hogy nincs olyan ember, aki mindenhez értene, még egy részterületen belül sem.

Ha te csak a két nagy világégéssel foglalkozol, soha nem fogod érteni. Onnantól kezdve, hogy amikor az ősember először vágta fejbe embertársát a mamut helyet, a mai napig mindennel kell foglalkozni.

Ha nem ismered a Római Birodalom történetét, ha nem tudod, mi volt a Boldog Arábia, ha fogalmad sincs Dózsa parasztfelkelésről, akkor nem fogod érteni az elmúlt évszázadot sem.

Mi az életcélod? Ha történész akarsz lenni, akkor a fentieket mindenképpen fontold meg.

Ha csak hobbi, akkor nem kell jónak lenni. Olvass sokat a neked örömet okozó dolgokról. Nem baj, ha nem mindent értesz. Azok sem értenek mindent, akik professzorságig vitték, s ez a szakterületük.

Általánosságokat írsz, arra nehéz felelni. Amikor elakadsz valahol, de izgat a dolog, akkor a google jó barátod, de szakirányú fórumokon is kérdezhetsz róla.

A gyakorira azért se számítsz, mert itt egzakt dolgokról is eszement marhaságokat tudnak írni emberek, s magasra értékelt a válasz. Vagy két válasz teljesen ellent mond egymásnak. Kevés látogató van itt, aki tanult történész, s meg is találja a kérdésedet, s segíteni tud.

2016. nov. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Uramisten... ennyire értelmes választ keveset látok. Nagyon köszönöm. Nagyjából van fogalmam a történelemről, de az ötödikes-hatodikos anyagot kezdem már elfelejteni, éppen ezért van az a tervem a nyárra, hogy négyévnyi törianyagot megtanulok. De ez annyira igaz..
2016. nov. 13. 10:14
 10/10 A kérdező kommentje:
Amúgy igen. Történész szeretnék lenni.
2016. nov. 13. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!