Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most tényleg ennyi kellett...

Most tényleg ennyi kellett hogy ne kérjék a személyit?

Figyelt kérdés
27 éves koromra szakállat növesztettem, mert már elég dús ahhoz, hogy ne legyen nevetséges. Mostanában nem kérik el a személyt, de tavasszal megborotválkoztam egyszer, akkor nekiálltak szívózni újra.
2021. okt. 26. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

27 éves létedre értelmesebb kérdést is feltehettél volna ez helyett...

De hogy válaszoljak is, ha fiatalos arcod van, akkor ennyi kell, mert szakáll nélkül 18 alattinak tűnsz egyesek szemében.

2021. okt. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

1: ehelyett

[link]

2021. okt. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%
#2 Véletlenül se a kérdésre válaszolj, hanem köss bele helyesírásomba, ráadásul úgy, hogy nyelvtanilag teljes mértékben helyesen írtam, persze használhattam volna más szót is. Grat! Büszke lehetsz magadra.
2021. okt. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

Tévedsz, 3-as, helytelenül írtad. Mássalhangzó-torlódás miatt: ez + helyett -> ehelyett

[link]

Ugyanígy: ez + mellett -> emellett, az + helyett -> ahelyett stb.

2021. okt. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Már boccs, de tévedsz. Szebben hangzik az ehelyett, de attól még úgy is helyes, ahogy írtam. Amit meg belinkelsz, legalább magyar oldal lenne, de nem az. Röhejes vagy. Ez van, fogadd el. De ennek, amúgy mi a franc köze van a kérdéshez????? Mert szerintem semmi! Ne te magyarázd el nekem, hogy mit hogyan kéne csinálnom, azt sem vagy képes értelmezni, ami a szabályzatban is le van írva...
2021. okt. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%

Elsőre magyar oldat linkeltem, de nem sikerült felfognod. Tessék, egy másik:

[link]

„Jelenleg a helyes alak: emiatt/amiatt — legalábbis az irodalmi nyelvváltozatban. Pl. Nem fogyaszt elég folyadékot, emiatt száraz a bőre. Vannak azonban, akik az ‘ez/az miatt’ alakot használják.

A Nyelvművelő kéziszótárnak ez a véleménye (2005: 163–164): Köznyelvi beszédben és írásban bántóan hibás alak.

Mássalhangzó előtt ui. a mutató névmás két tőváltozata közül a magánhangzósat kell alkalmaznunk: ez + mellett = e mellett, illetve határozószóvá összeforrva: emellett. Valamint: enélkül, emiatt. (BG)”


Na de hogy a témához is hozzászóljak: tőlem is kérték már el 27 éves koromban a személyit, mikor alkoholt vettem, sőt, jóval később is megkérdezték, hogy elmúltam-e már 18. Ha problémád van ezzel, kérdező, növeszd vissza a szakállad. :)

2021. okt. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!