Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyságrendileg hány %-ra...

Nagyságrendileg hány %-ra tennétek azon magyar háztartások számát, ahol a család szó szerint hónapról hónapra él, megtakarítások nélkül?

Figyelt kérdés
2021. okt. 27. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

Én csak az ismerőseimről tudok nyilatkozni. Azt mondanám, hogy egy erős 40% az, aki ebben a körben hónapról-hónapra él. És 10% az, aki azért, mert túlvállalta magát és képtelen beosztani a pénzét.


Az egyik haverunk pl. 400.000 nettót keres úgy, hogy az ételre nincs gondja, mert a cég állja. Saját lakásban lakik, tehát csak rezsit és telefonszámlát, meg a benzint kell fizetnie. Mégsincs soha pénze.

Mondjuk az ilyet nem is tudom sajnálni.

2021. okt. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40-50%-ot mondanék
2021. okt. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a koronavírus megjelenésekor hallottam egy ilyen infót az első hullám elején, hogy a magyar lakosság 1/3-ának egyáltalán nincs semmilyen megtakarítása, ők azok, akik hónapról hónapra élnek. A következő 1/3-nak kb. 2-3 hónapra elegendő megtakarítása van, és a harmadik harmad rendelkezik akkora megtakarítással, ami 6 hónapig vagy annál is tovább kitart. A legutóbbi kategóriában a legnagyobb a szórás, mert itt benne vannak azok is, akiknek 6-8 hónapnyi megtakarítása van (ők vannak többen), meg azok is, akiknek 600-800 évre elegendő. Viszont az első két csoportot vagy réteget össze lehet adni és így nagyjából kijelenthető, hogy a magyar társadalom kb. 2/3-ának egyáltalán nincs, vagy csak nagyon minimális a megtakarítása, ami maximum 3 hónapra lenne elegendő egy válság idején.

Az alábbi képen minél pirosabb a szín, annál szegényebb az adott ország/régió.

[link]

2021. okt. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha csak az alap dolgokat nézzük. Itt gondolok az élelmiszerekre és rezsinek a ki fizetésére, akkor is egy erős 40%-ot írnék.

Sajnos nagyon sokan költenek olyan dolgokra, ami nem létfontoságú pl... cigaretta, alkohol.

Az én ismeretségi körömnek a 20-25%-nak van akkora meg takarítása, hogy 6 hónapig is tudja fizetni az alap dolgokat.

Itt még nem írtam a különböző ki adásokról. pl.. albérlet, hitelek, üzemanyag, stb...

Sajnos nem állunk túl jól.

2021. nov. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!