Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne kezelni ezt a...

Hogyan lehetne kezelni ezt a szorongást?

Figyelt kérdés

Szóval kb. kicsivel több mint fél éve otthagytam az egyetemet (eü-s szak volt), mert rájöttem, hogy egyeltalán nem nekem való. Eleve nem saját akaratból jelentkeztem, hanem úgymond a család és az akkori tanáraim "tanácsára", egyfajta megfelelési kényszerből.


Amikor otthagytam az egyetemet, akkor már volt úgymond egy tervem, hogy hogyan tovább. Neki álltam nyelvet tanulni, elmentem nyári munkára és összeszedtem annyi pénzt, hogy jövőre ki tudjak költözni Ausztriába és ott kint tanuljak. Persze tudom, hogy ebbe rengeteg munkát kell beletenni és nem megy egyik napról a másikra. Illetve azt is tudom, hogy nem várhatok el a családtól semmmilyen támogatást, nem is kérném.

Délelőtt részmunkaidőben dolgozom, délután tanulok.


De valahogy azt érzem, hogy nem haladok, hogy egyszerűen felesleges amit csinálok, hogy kifolyik az idő a kezemből és nem fog sikerülni amit elterveztem.

Az a baj, hogy akármennyire i szeretném, nem tudom kikapcsolni az ilyen és ehhez hasonló gondolatokat. Van, hogy kb bűntudatot érzek mert eszem, ahelyett, hogy készülnék. (De nem csak az evésnél, más egyszerű cselekvéseknél is előjön)


Hogyan lehetne ettől megszabadulni?



2021. okt. 27. 18:02
 1/5 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok
2021. okt. 27. 18:04
 2/5 anonim válasza:
100%
Szia hát nehéz Ilyen helyzetben jó tanácsot adni, főleg ha azt egy ismeretlen mondja, de felesleges rástresszelni erre az egészre. igazából felesleges az egész életre rástresszelni mert valami úgyis lesz, valahogy úgyis alakulni fog az életed, olyan nincs hogy nem. nem fogsz örökké így lenni ahogy most vagy és egyszer befogod fejezni a tanulmányaidat is , egyszer elfog jönni az az idő hogy elég pénzt összeszedtél, ahogyan az is elfog jönni hogy egyszer kimész Ausztriába. Ha mindent jól csinálsz jelenleg, és szerintem igen, tanulsz eleget és dolgozol, sikerülni fog úgyis. Semmi nem lehetetlen csak kitartás akarat és kemény munka kell. Ez meg hogy nem tudod kikapcsolni a gondolataidat ezzel kapcsolatban, ez is csak azt jelzi hogy túlságosan rástresszelsz, Túl sokat tanulsz és túl sokat is dolgozol. Adj magadnak egy kis időt a pihenésre is , és ne akarj szaladni sehová mert így is eléggé rohan az élet :) hidd el Ausztria meg fog téged várni ahogy egyébként minden más 😊 nagyon fiatal vagy, előtted az élet, még bármit elérhetsz az életben😊😊😊❤️Sok sikert kívánok neked A céljaid eléréséhez és csak nyugi! 🥰❤️🍀🍀
2021. okt. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Na nem ilyen helyzetben vagyok,de a tünetek hasonlóak.

Na én tavaszi félévben éreztem ezt nagyon.Mindenapom ugyanaz volt.Egésznao tanultam,beadandóztam és folyamatba bűntudat és szorongás fogott el.Csak jött a zh,újra beadandó újra zh...Meg kicsi munka ha belefért.Elég durván 8.hèten ki is égtem.Szeretem a szakomat,de az nagyon sok volt.Az nyugtatott,hogy évfolyam társaim is kivoltak elégé.Én utólagos passziváltatásal oldottam meg,hogy ne bukjam az állami helyemet.Most is passzívon vagyok.Tanulok,hogy azok a tárgyak menjenek,amik ott okozták a szorongásomat.Dolgozok is,mert magántanárt fizetek mellette.Néha így is rámtör a kétségbe esés,pedig rengeteget haladtam.Veled szemben van is előnyöm,mert pl zh feladatokat,amik előtte nem mentek,azok mennek.Phszihológusal is beszélgetek erről.Az nagyon sokat segített és segít is.At egyik legnagyobb szorongási tényeződ az ismeretlentől való félelem.Én is szeretem eltervezni előre akár évekkel a dolgokat,de kb felesleges.Vagyis kell irány,de a többit hozza az élet.Én se biztos,hogy befejem ezt,pedig készülök rá.Ha tanulsz és csinálod,akkor menni fog.Viszont néha muszály pihenni.Mond azt magadnak,hogy most nem kell csinálnod semmit,mert eddig eljutottál és megengeded magadnak.Hiszen a tanulás/munkából is lehet eleged.Megszabadulni elég nehéz.Mert berögzült gondolatok.Lényegében a bűntudat ami ilyenkor jön.Az egyik legjobb megoldás az elterelés is.Relax,de ahhoz megkell tanulni kikapcsolni a gondolatokat.Kell hozzà idő.Viszont ha nagyon rossz,beszélj pszhohológusal,hogy ne ez legyen akadálya a dolgaidnak.Én sok szerencsét kívánok neked!Szerintem eddig jól csinálod!

2021. okt. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előnyt úgy értettem,hogy làttom a követelményeket és azokra készülök tárgyanként.Neked nehezebb,mert idegen országba menni nem kis dolog.
2021. okt. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

10 éve ugyanezt csináltam mint te - tavasszal otthagytam az egyetemet, elkezdtem dolgozni és augusztusra vettem egy repjegyet külföldre.


Annyit tudok mondani, hogy igazából a pénzgyűjtésen és a nyelvtanuláson kívül nem tudsz jelenleg többet tenni. A külföldi élet egy olyan dolog, aminek a kihívásait, problémáit igazán csak ott tapasztalod meg, így nem nagyon tudsz ezekre előzetesben készülni. A nyelvtudás és a pénzügyi tartalékok a legtöbb helyzetben valamennyit segítenek, szóval ezért is jó ha most ezekre fókuszálsz.


Talán az még segíthet, ha konkrét célokat tűzöl ki, pl egy konkrét összeg amit meg akarsz spórolni az indulásig és egy nyelvi szint amit el akarsz érni. Csinálhatsz utána egy tervet, hogy hogyan tervezed ezeket elérni, pl heti hány órát kell dolgoznod, melyik könyveket átvenned, stb. Ha bűntudatod van, hogy nem teszel eleget, emlékeztesd magad, hogy jó úton vagy a terved megvalósításához, teljesíted a saját magadnak kitűzött munkamennyiséget.

2021. nov. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!