Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyon durva munkahelyi...

Nagyon durva munkahelyi stresszt hogy lehet jól kezelni?

Figyelt kérdés
Holnap mennem kell, nemrég kezdtem ezen a helyen dolgozni, és nagyon rosszul érzem magam, nem marad bennem étel, teljesen összegombócosodott a gyomrom és a torkom, remegek, ver a víz, az összes ilyen buta szorongós, pánikolós tünet dobja fel az estém, nagyon félek. Nem azt mondom, hogy utálom a helyet, de azért majdnem. Biztosan közrejátszik, hogy még új, meg kell szoknom és bele kell tanulnom, de így nagyon rossz menni. A főnököm egy köcsög, a betanításom abból áll, hogy elvárja, hogy az általa pontosan elképzelt dolgokat tökéletesen úgy csináljam, ahogy akarja, csak épp elmondani/megmutatni nem igazán hajlandó, ha pedig szólok vagy segítséget kérek elég bunkón és idegesen sértő dolgokat mondogat. A munkatársaim nem veszik észre, hogy ott vagyok, pedig próbálkozom beszélgetni és kialakítani valami kellemes kommunikatív munkahelyi viszonyt legalább. Nem egy nehéz munkáról van szó, de iszonyatosan stresszes és mindvégig egy apró helyre vagyunk hatan összezárva (konyháról van szó egyébként). Nem akarom ott hagyni, nem akarok mindenkinek csalódást okozni azzal, hogy ilyen hamar feladom a stressz miatt, ráadásul a fizetést és a megközelítést tekintve nem hiszem, hogy tudnék jobbat találni, de így nagyon nagyon rossz ezt csinálni. Mondták már páran, hogy pár hónap és elmúlik, ahogy azt is, hogy a főnököm mellett rengetegen egy hét után elszaladtak, mert nem bírták, én pedig amúgy is egy irtózatosan stresszes, pánikbeteg szerencsétlenség vagyok és nem szeretném még hónapokig így érezni magam a munkám miatt. Biztos vagyok benne, hogy sokatok élte már ezt át, vagy hasonlót, nem tudnátok segíteni, ellátni néhány klassz kis tanáccsal, ötlettel, bármivel? Hálás lennék.

2018. nov. 28. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Munkahelyváltással. Ha van egy kis eszed.
2018. nov. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szupervízióval vagy coach segítségével.
2018. nov. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha szorongós vagy a MagneB6 vitamin segít. Magadat kell ellazítani, ha bunkón szól a főnök, nem kell magadra venni.
2018. nov. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

lol hasonló szituban vagyok...

Bő egy hete kezdtem, és olyan szinten stresszelek, hogy rémálmaim vannak azóta (most sem véletlen hogy fél2kor írok :D)

Nem nagyon tudsz mit csinálni, csak elképzelni, hogy mi a legrosszabb, ami történhet (pl alaposan elszúrod, és kirúgnak) és megkeresed a legrosszabb lehetőség pozitív oldalát (nem kell többé bemenned ebbe a környezetbe, és még csak rád sem foghatják, hogy feladtad). Vagy csak megbarátkozol vele, ha nem tudsz pozitívat mondani rá.

Ha ez megvan, onnantól -ha szerencsés vagy- egy kicsit könnyebb lesz.


Én személy szerint még csak nem is erőltetem a beszélgetést a kollégákkal különösebben, hiszen ha akarnak valamit, akkor szólnak, hanem helyette elképzelem, hogy pl az Urál hegység mellett pásztorkodom a szabad ég alatt, nincs körülöttem senki, és nyugi van, ami bár hülyén hangzik, de jól eltereli a figyelmed a stresszről. :D :D


Ha tényleg rühelled a helyet még hetek múlva is, akkor hagyd ott a francba, tökmindegy, hogy ki mit gondol.... Nem éri meg semmilyen fizetés, hogy pár év múlva belekopaszodj a stresszbe és gyógyszereket kelljen szedned.

2018. nov. 29. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó humorérzékkel
2018. nov. 29. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nekem ezek a valeriánás cuccok meg a naturland nyugtató teája egész jól beváltak.
2018. nov. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt megjegyzem, hogy aki ilyen érthetően és helyesen tud ennyit írni, az mit keres egy konyhán...(a kaján kívül :-) ) Sajnos sokaknak még az se nagyon megy.
2018. dec. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg találnál biztosan másik munkahelyet a közelben, csak nézz körül jobban, és ne nyugodj bele azokba, amiket leírtál!
2018. dec. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Járj szerintem naponta futni !
2018. dec. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Basszus, mintha saját magam olvastam volna vissza.... :D teljesen át tudom érezni a helyzetedet. Nem tudom olvasod-e még az oldalt.

Annyi a különbség, hogy velem a főnök még nem kiabált, de nagyon sokan mentek el azért... :D minden szart magamra veszek, estig azon rágódok, hogyha picit felemelte a hangját valaki... mit tettél végül?

2019. aug. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!