Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne kezelni a...

Hogyan lehetne kezelni a kényszergondolatokat/állandósult szorongást?

Figyelt kérdés
Már lassan 1.5 hónapja eluralkodott rajtam 1-2 gondolat, ami egyszerre bánt, és rémiszt meg. Nem tudok miatta a jövőben gondolkodni, és nem tudok ellazulni/jól érezni magam, mert amikor már kicsit jól vagyok, akkor beugrik hogy "hékás neked bajod van", és elkezdenek cikázni a fejemben a gondolatok. Az alvásnál is borzasztóan bezavar többet kelek fel éjszakánként, és nem érzem olyan "pihentetőnek" így az alvást. Jelenleg a Nervenpflege-t kúraszerűen használom olyan napi 3x3 3x4 adagban ez valamennyit segít továbbá a GAL magnéziumból 2x2-t szedek ami szintén érzem hogy segít, de amikor nagyon erős szorongásom jön, akkor ezek nem ütik ki sajnos. Pszichológushoz elmentem ő azt mondta ez átmeneti/gyógyszerkezelés nélkül is el fog múlni ebben biztos, de valahogy bevett hipochonderként én sokszor arra gondolok, hogy biztos nem is OCD ez hanem tényleg elmebeteg vagyok, vagy hogy nem fog elmúlni örökre így kell lennem stb... és borzasztó ez. Van itthon frontin, de nagyon könnnyű rászokni, és azt sem akarok, mert arról lejönni még borzasztóbb ennél. Gondolkoztam életmódváltáson (étkezés, mozgás) tekintetében, de félek hogy az éhség, és a fizikai kimerültség csak fokozná a szorongásom. Tanácsokat elfogadnék, mert borzasztó ramatyul érzem magam.

2021. szept. 2. 04:24
 1/1 anonim ***** válasza:
63%
"Van itthon frontin, de nagyon könnyű rászokni, és azt sem akarok, mert arról lejönni még borzasztóbb ennél." Az a baj, hogy gondolom te is olvastál egy pár rémtörténetet ezzel kapcsolatban, pedig nem ördögtől való gyógyszer ez. Egyébként nyugi, nem vagy elmebeteg, ebben az állapotban ez teljesen normális amit leírtál, segíthet akár rajta antidepresszáns is. Ha ennyire rosszul vagy ahogy elírtad akkor az sajnos gyógyszeres kezelés nélkül nem fog elmúlni szerintem, de ez csak az én véleményem.
2021. szept. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!