Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért sértődik meg, ha csak...

Miért sértődik meg, ha csak őszinte vagyok?

Figyelt kérdés

Nőként megkérdezi egy másik nő tőlem, hogy "Szerinted kövér vagyok?".

Igennel válaszolok, mert őszinte akarok lenni aztán mindenki betámad, hogy bunkó, beképzelt pics@ vagyok.

Amikor ilyen kérdés van miért kell hazudni?



2021. okt. 28. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Két dolog jut eszembe: Vagy rosszul értelmezted a helyzetet: Sokszor van hogy egy kérdésre nem az öszinte választ várják az emberek, hanem valamiféle megerösítést.


A másik lehetöség, ami meg fortdult a fejemben, hogy hogy te 40 kilós vagy, a másik nő pedig 45, de a te fejedben ez már kövérnek számít, viszont mások szerint nem az.

2021. okt. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Én arra gondolok, hogy ilyen kérdésnél szerintem nem az igazságot várja (amit persze ő is tud), hanem egy kis egó simogatást szeretne, hogy nem is kövér, ő így is szép, jól áll neki, stb.


De ez valóban idegesítő, hogy erre megy ki a kérdés.

2021. okt. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Most képzeld el, hogy ez a nő a párját is megkérdezi, a párja merészel őszinte lenni (ugyebár őszinteség a jó párkapcsolat alapja), és utána meg lesz rá sértődve a nő. :-)))))
2021. okt. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Hát nem tudom, a bunkó emberek sokszor simogatják meg a saját vállukat azzal, hogy ők csak őszinték, közben meg borzasztó stílusban kommunikálják le a véleményüket. Valószínűleg ennél támogatóbb válaszra várt. Amúgy a példához még annyit, hogy nekem azért furcsa ez így, mert a ténylegesen túlsúlyos emberek nem nagyon kérdezik meg mástól, hogy azok-e, mert pontosan tudják az igazságot, és éppen ezért nem akarnak kellemetlen szituációt teremteni egy ilyen kérdéssel. Felvetődik bennem a kérdés, hogy ténylegesen kövér-e az említett hölgy.
2021. okt. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Kövér vagyok?"


"Igen." Full semleges hangsúllyal.


Erős túlzásnak gondolom, hogy ez a bunkó kategóriába tartozna. Én 173cm vagyok 58kg-al és a nő másfél fejjel alacsonyabb, 2x szélesebb volt nálam.

2021. okt. 28. 15:22
 6/7 anonim ***** válasza:
41%
Negyedik válaszoló vagyok. Azt nem mondtam, hogy te kifejezetten bunkó vagy, az csak egy általános megállapítás volt, elnézést, ha magadra vetted. Amúgy szerintem itt az is fontos kérdés, hogy milyen viszonyban vagy azzal a nővel, mert egy távolabbi kapcsolatnál (pl munkatárs, akivel ritkán beszélsz, vagy távolabbi ismerős) szokatlanabb ilyen frontálisan válaszolni egy hasonló kérdésre. Ilyenkor az emberek többsége inkább szokott szépíteni az igazságon, mivel úgy vannak vele, hogy nem az ő dolguk. Lehet hogy itt is ez volt talán a gond, és ezért is lepődött meg annyira az őszinteségen. Vagy tényleg nem tudott arról, hogy kövér (ezt mondjuk nem tartom valószínűnek.)
2021. okt. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
41%
Jó tetted, hogy kimondtad a frankót.
2021. okt. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!