Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Friderikusz Sándor egy halott...

Friderikusz Sándor egy halott nő nevében szidja a saját nézőit?

Figyelt kérdés

Aki nem ismeri a sztorit: Friderikusz Sándor kb fél éve kezdett youtube csatornát működtetni, melyben podcast formátumú interjúkat tölt fel hetente egy vendéggel. A költséges produkció nem hozott sem jó nézettséget, sem anyagi sikereket. Fridinek úgy tűnik rá kellett jönnie, hogy a youtuben nem úgy mennek a dolgok mint a tv-ben. Pár napja e-mailben nyilatkozott a csatorna sajtósa, Csenterics Ágnes. Aki felháborító stílusban szidta a nézőket, amiért nem támogatják Fridit patreonon. Kiflitolvajokkal rakta őket egy szintre. Ezután ezt a hölgyet elnyelte a föld. Sem telefonon nem érik el, és a közösségi médiában sem találják. Azóta olyan hírek röppentek fel, hogy a hölgy már 10 hónapja nem él. A legújabb elméletek szerint maga Friderikusz írta ezt az e-mailt, mert nem bírja elviselni, hogy nem jönnek a milliók a youtubozásból, és nem küldenek neki pénzt a nézők, kvázi "ingyen" nézik az adásait.

Igaz lehet ez a sztori? Fridi teljesen megőrült? Egy ilyen gusztustalan húzást, ha rábizonyítanak, ez akár a karrierje végét is jelentheti.



2021. okt. 28. 20:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Buda Péter elemzőre gondoltam. Egy pdf-es életrajzon kívül semmit nem találtam róla.
2021. nov. 3. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
95%

Undorító stílusban és méginkább undorító módon (egy halott nevével visszaélve) csinálta. De ettől még eléggé félreértitek ezt a helyzetet és téves következtetéseket vontok le belőle.


Friderikusz nem a saját nézőinek panaszkodott, hogy mennyire nem megy a műsora és nem a saját nézőinek mondta, hogy ők kiflitolvajok, amiért fizetés nélkül nézik a műsorát. Azért nem nekik mondta, mert nem róluk és nem is nekik szólt az üzenet. Maga az üzenet csak egy ürügy volt, hogy valamiért az ő műsora megjelenjen MÁS MŰSOROKBAN.


Ez a nyilatkozat egy másik médiumban jelent meg. Azt hiszem, a Blikk volt eredetileg, ami mellesleg a legnagyobb példányszámú magyar lap. Aminek más, az övénél lényegesen nagyobb közönsége van. Mivel sikerült annyira felháborítót mondania, hogy azzal mások is foglalkozzanak, így azóta lényegében a teljes magyar média foglalkozott az ő műsorával. Olyan felületeken, ahol az ő műsora nem volt soha látható - viszont így megjelent rajtuk, beszéltek róla, hogy van egy műsora, amire nagyon sok pénzt költött. Ezek miatt a megjelenések miatt most már azokhoz a nézőkhöz és olvasókhoz is eljutott a műsorának a híre, akik talán soha előtte nem néztek semmilyen hasonló műsort.

Panaszkodott rá, hogy kevés a bevétel, mert nincsenek szponzorok. De az újságokat olvassák olyan cégek vezetői is, akik szponzorálhatják. Lehet, hogy pont ezen a panaszkodáson múlt, hogy elgondolkozzanak, talán támogatni kéne, hogy ne tűnjön el ez a műsor.

Lehet persze, hogy a kiflitolvajozás miatt akár tömegesen is elpártolnak tőle a nézők (én leiratkoztam a csatornájáról miatta). De lehet, hogy sokkal többen nézték meg, hogy mégis mi ez a műsor. És ha tetszett nekik, lehet, hogy ők ott maradnak, akár még elő is fizetnek rá.


Attól, hogy sajnáltatja magát, mert nem tudja kitermelni a befektetett pénzét, még egyáltalán nem biztos, hogy igaz is, amit mond. A kevés nézőre egyébként soha nem panaszkodott. Nagyon is sokan nézik/hallgatják a műsorát. Szinte azonnal az indulása után messze megelőzte a többi magyar podcast zömét. Már induláskor és azóta is voltak szponzorált tartalmak a videóiban és támogatásokat is kapott. Ráadásul az induló költségeiről elhangzottak is gyanúsan magas számok, így esélyes, hogy messze nem kerül annyiba, mint amit mond róla. Szóval lenézni egyáltalán nem érdemes miatta, hogy ne lenne olyan sikeres, amit csinál, mint hitte. Nagyon is sikeres és bevételt is termel. Jó eséllyel nagyságrendekkel többet, mint más hasonlóan fiatal podcastok, de akár még a saját valós terveiknél is termelhet többet. De ha panaszkodsz, könnyebben akarnak még többet adni neked, mintha azzal dicsekszel, hogy neked milyen jól megy.


Azokkal sem értek egyet, akik azt mondják, hogy egy milliárdosnak nem adnak pénzt. Egyrészt rengeteg milliárdos zsebébe tömködtök szinte számolatlanul pénzt nap mint nap. Amikor elmentek magyar nagyvállalatok, vagy akár globális multik boltjaiba mindenféle termékeket venni, vagy amikor milliárdos cégek szoftvereit, weboldalait, szolgáltatásait használjátok, könyveiket, újságait olvassátok, filmjeiket, sorozataikat nézitek.

Az is butaság, hogy azért nem adnál valakinek pénzt, mert neki már van. Mindenki azért csinál mindent, hogy több pénze legyen. A filmstúdiók sem jószívűségből gyártanak filmeket, az autógyárak se szeretetből csinálják az autókat. A gazdagok befektetik a pénzüket, azért csinálnak valamit, hogy amit csináltak, az megtérüljön és a pénz, amit beletettek megtérüljön. Semmi baj nincs Friderikusznak azzal a szándékával, hogy megtérülést vár a munkájától. Azzal sem baj, ha valaki esetleg extrém komoly megtérülést vár a munkájától. Ha össze tudja hozni, fizetnek annyit a termékéért, amennyit kér érte, akkor jól csinálja, megérdemli. Friderikusznál csak a közönség sértegetése és stílusa gáz.

Egyébként a tartalomban valahol még igaza is van, mert a legtöbb jó blog, vlog, podcast, de még könyv sorozatok, filmek, tévé sorozatok is pont azért szűnnek meg, mert nincs elég nagy érdeklődés iránta, vagy ha van, akkor sem térül meg eléggé, hogy érdemes legyen tovább gyártani. El lehet várni, hogy minden ingyen legyen az Interneten. Lesznek is olyanok, akik ingyen gyártják a tartalmat - csak nem biztos, hogy a színvonala lesz annyira jó. Sok olyan blogot, vlogot, podcastet ismerek, amik szerintem simán felveszik a versenyt, akár jobbak is Friderikuszénál. Viszont mivel nem tudnak értelmes bevételt csinálni belőle a készítők, kénytelenek mellette/helyette dolgozni, mással foglalkozni és vagy ritkán csinálják, vagy teljesen abbahagyják, mert már nem fér bele. És ez nem a készítők hibája, hanem a közönségé, akik nem támogatják a tartalom előállítását. De én névtelenül, arctalanul kimondhatom mások alkotásairól. Ha a sajátomról mondom (mint Friderikusz tette), azzal csak ártok annak, amit csinálok, mert tőlem fordulnak el az emberek - meg persze úgyis lepontozzátok a véleményem, mert az sokkal egyszerűbb, mint vitába szállni és érvelni...

2021. nov. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
63%
Október 26-án a közlemény megjelenésekor 136 ezer feliratkozója volt, most 140 ezer. Van még kérdés?
2021. nov. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Érdekesnek tartom, hogy valaki, aki jogsértően egy halott ember nevét lopta el, az nevez engem tolvajnak, holott én nem követtem el jogsértést.
2021. nov. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Kibuggyant belőle az utcasarki prosztó proli, aki mindig is volt egész életében. Csak a szánalmas ál-modoroskodásával jól tudta leplezni.
2021. nov. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
27%

Én nem értek itt sok embert, de rosszindulatúak vagytok!

Mi az, hogy pénzért kuncsorog?

Létrehoz valamit, embereket foglalkoztat ennek a műsornak a keretein belül, akik nyilván nem ingyen dolgoznak neki. Akkora prolik vagytok, tipik magyar mentalitás.

2023. ápr. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!