Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen jogon akarják más...

Milyen jogon akarják más emberek megmondani hogy mit tegyek a saját testemmel ?

Figyelt kérdés
Az oltásra célzok. Van nem egy ismerősöm akinek lett tőle baja, vagy csak teljesen más azóta, gyengébb stb. Nekem semmi gondom azzal hogy valaki oltat, de engem mi jogon utasítgat ? Vállalja a felelősséget ha lesz valami bajom ?
2021. okt. 30. 18:59
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
23%
Kérdező, a tb-t használd fel arra amiről nem tehetsz. Ha elkapd a Covidot az a te hibád lesz ne terheld az egészségügyet.
2021. okt. 31. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
52%

#21 És aki oltottan kapja el és lesz nagyon rosszul? Az is az ő hibája? Ő is inkább haljon meg otthon?


De tovább megyek, és ha az oltástól lesz nagyon beteg és szorul sürgősségi ellátásra, az kinek a hibája??

2021. okt. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Hagyd, 21-es valószínű az az alak, aki tegnap már halált kívánt nekem pusztán azért, mert azt írtam, én mindenkit elfogadok, döntsön bárhogy. (Ha mégsem ő vagy 21-es, akkor mea culpa.) Jah és azon is kiakadt, hogy akárhogy is nézzük, ezt a vírust az emberek abszolút többsége legyőzi (98-99%), hiába is kíván mindenkinek eszetlenül temetőt.
2021. okt. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

"ezt a vírust az emberek abszolút többsége legyőzi (98-99%)"

Ez azért ennél összetettebb dolog. Az alap mortalitási ráta kb 2%, de ez nagyjából ideális állapotokat feltételezve van így. Amikor mindenki időben diagnosztizálva van és megfelelő ellátást kap. Mert a legnagyobb gondot az jelenti, ha egyszerre túl sok a fertőzött, és akkor máris jóval többen halnak meg egyszerűen azért, mert nem jutott rájuk kapacitás.

Ráadásul nem is csak a covidosok között lesz a szokásosnál magasabb a halálozások száma, de az összes többi betegségben szenvedők között is. Hisz értelemszerűen ők is kevésbé, vagy jóval később juthatnak ellátáshoz.

Plusz azért azt se felejtsük el, hogy jóval nagyobb arányban ott vannak azok is, akik ugyan nem haltak bele, de azóta is küszködnek a hosszútávú szövődményekkel.

2021. okt. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Elismerem nyilván, bár azt se feledjük, hogy sokan meg benne sincsenek a statisztikában, mert annyira tünetmentesen esett át rajta, hogy nem is tesztelték le. Pontos számokat nem tud senki igazából. Az e.ü. meg covid előtt is nagy kaki volt, előtte se törték magukat az emberért, tudnék mit mesélni...
2021. okt. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!