Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Többen lettek a kéregetők?

Többen lettek a kéregetők?

Figyelt kérdés

A fővárosban közepén lakok egy csendesebb részen. Mostanában azt vettem észre, hogy megszaporodtak a kéregetők a környéken. Az itteni utcákba csak céllal, tudatosa jön az ember, annyira nincs semmi a környéken.


Kéregetnek ételre, kérnek bevásárlást, gyógyszerre pénzt, gyógyszer kiváltását, kérnek pénzt, és mondják, hogy megvárnak, míg felmegyek a lakásomba levinni nekik.


Közben pedig szomorúbbnál szomorúbb háttértörténeteket mesélnek. Egyszer álláskeresők, és interjúra készülnek, de ételre nincs pénzük, másodszor, szegény a családjuk, nincs pénzük a gyógyszerre, nem tudnak ételt venni, stb.


Mind teljesen hihető lenne, de egyszerűen inkább az az érzésem, hogy portyáznak errefelé. Ez egy családias, nyugodt, sétálós környék.


Mitől kezdtek el ide beszokni?


2021. okt. 31. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
attól, hogy a pénzünk minden nap kevesebbet ér, az árak meg minden nap emelkednek.
2021. okt. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt tapasztalom én is. De emellett meg az a gyanús, hogy családiasabb övezetek felé kezdenek el terjeszkedni, láthatóan nem helyi lakos, de nem is a maga alá vizelő kéregetők.
2021. okt. 31. 18:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Rengetegen vannak akik sokáig tartották magukat, volt munkájuk, van lakásuk,
2021. okt. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
A fidesz buszoztatja fel őket vidékről, hogy azt a látszatot keltsék, hogy a Karigeri alatt mennyivel rosszabb minden Budapesten.
2021. okt. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Nem adok nekik, de régebben adtam.

- Ha rokkantak - segélyt kapnak és addig takarózzanak, amíg a takaró ér.

- Ha nyugdíjasok és kevesellik, akkor miért nem dolgoztak jobb helyen (vezérigazgatóként), nagyobb fizetéssel?

- Világéletében csak kéregetett? Miért nem dolgozott? Kéregetés nem nyugdíjas foglalkozás.


Egyszer egy kétgyerekes anyuka kért pénzt a vonatra, mert elvesztette a pénztárcáját. Mondom neki: - Jöjjön velem, én is a vasúthoz megyek, megveszem". Ezek után szépen lemaradt tőlem.

- Ismerősöm mesélte, hogy egy kéregető élelemre kért tőle pénzt egy ABC előtt. Nem adott neki, de bement az üzletbe, vett neki kenyeret és hentesárut. Kilépve az üzletből, átnyújtotta neki. Morogva elfogadta, majd bedobta a legközelebbi kukába...

Többségüknek alkoholra kell a pénz és nem a megélhetéshez.

A környékünkön élt régebben egy hajléktalan. A házgondnokunk vett neki egy turista sátrat (ezt később tudtam meg a gondnoktól). A közeli üzlet határos volt egy parkkal. Épp arra volt sietős utam és látom, hogy az illető bajlódik a sátor vázával, fel akarta ütni a sátrat a fal mellett a parkban. Ismertük egymást. Megkért, hogy tudnék-e segíteni neki. Nekifogtunk, aztán azt mondta, hogy beugrik az üzletbe a kutyájának ennivalót vásárolni. Találkozott egy barátjával, akit odahívott. Összeállítottuk a sátrat. A fal mellől oda kellett volna vinni a matracot a sátorba (10 m), de engem sürgetett az idő, nem vállalkoztam rá (féltem a bolháktól is). Megkérte hát a barátját a segítségre, de sikertelenül. Végül 500 (ötszáz) forintot ígért neki ha segít a matrac átvivésében (segítségért). Tudjátok mit válaszolt? "Nem segítek, nem kell nekem a te rongyos ötszázasod. Ha kell, adok neked többet...". Elbúcsúztam és siettem a magam útjára.

Más alkalommal egy hibátlan esőköpenyt ajándékoztam egy hajléktalannak, aki az utcán lakott. Közeledett az őszi esős időszak, legalább ne ázzon meg. Soha nem láttam rajta. Alighanem eladta és vodkát vett rajta.


Ha valaki kéreget tőlem, akkor azt mondom neki, hogy ha én minden kéregetőnek adnék, akkor arra a sorsra jutnék, ahol ő is van, tehát kéregetnék, de az ő területéről biztosan elkergetne, talán meg is verne.


Vannak még eseteim, de ennyi is elég volt. Köszönöm, ha elolvastad.

2021. okt. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
A koldusok napi keresete 15 000 huf! Egy baratom ismer egy koldust es o meselte neki! Az illeto koldus arrol is meselt,hogy a csovesek egy reazenek van lakasa es csak penzkereseti forrasnak megy le az utcara keregetni.
2021. nov. 1. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bárki is mondja, hogy "naplopók az ilyenek", meg, hogy "érdemtelenek", az sajna nem tudja, mit jelent az, hogy egyedöliség, betegség, nélkülözés...
2021. nov. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"- Ha rokkantak - segélyt kapnak és addig takarózzanak, amíg a takaró ér."

Nekem 54700 forint a rokkantsági ellátásom. Ebből meddig "takarózzak" te nagyokos? :D

2021. nov. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7-nek

Sokan vannak egyedül, de eszükbe sem jut a kéregetés, mert az erre nem ok. Aki beteg az keresetének megfelelő táppénzt kap. Aki lusta volt dolgozni, vagy a felkínált utcaseprő munka helyett igazgató akart lenni, annak kisebb összegből jut a táppénzre.

A nélkülözés már kicsit nehezebb téma, de közülük sem kerül ki sok kéregető. Aki pedig ott felkszik a fal tövében, parki padon, buszmegállók padján, mellette meg az üres üveg - ő , ugyebár, nem nélkülöző. A valóban nélkülözőknek is (ha az önkormányzat arra érdemesnek tartja) juttatnak valamit.

2021. nov. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!