Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más egyetemista is van,...

Más egyetemista is van, akinek elege van ebből az egész jelenlegi cirkuszból?

Figyelt kérdés
Beoltattam magam, most már így utólag megbánva. Először kezdik azzal, hogy elég a maszk, aztán egy oltás, majd 2, majd 3. Oké, harmadjára is beoltattam magam, most meg elrendelik az egyetemen belül a kötelező maszkhasználatot megint. Nekem kicsit tele a hócipőm ezzel az egésszel, hogy úgy nézik az embert hülyének, ahogy akarják. Csak levelezős vagyok, így nem beszélgettem a társaimmal erről, nem is akarom ezt boncolgatni, de érdekel esetleg egy-két egyetemista véleménye itt, az anonim felületen. Negyedjére biztos nem fogom magam. 23/F
2021. nov. 2. 22:56
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
48%

Az oltás soha sem arról szolt, hogy emiatt megkülönböztetett leszel a társadalomban többlet jogokkal.


Plusz amúgy sem ér annyira sokat az oltás, mert hamar radikálisan lecsökken az a kevés antitest is amit nyújt. Tehát nem hatásos annyira és nem is tart sokáig.


Én is beoltattam magam, de csak azért, mert amikor covidos voltam rettenetes volt a betegség lefolyása, majdnem korhába kerültem 23 évesen. Azt reméltem, hogy a természetes védettségemet picit megerősíti és még kisebb eséllyel lesz a jövőben hasonlóan durva.


Plusz ezzel a körülöttem lévőket is minimálisan védem, mert igaz ugyan úgy elkaphatom, de van már jó pár kutatási eredmény ami azt mutatja hogy kevesebb ideig vagyok így fertőző és kevésbé agresszívan fertőzök ebben az időszakban is.


Szerintem ha valaki beoltatja magát, akkor hasonló elvárásokkal tegye ne olyan remélyekkel hogy neki emiatt többlet jogai lesznek.

2021. nov. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
80%

#10

Nem akartam eddig elsütni azt az "olcsó poént", hogy a 30+-os, sportoló rokonom is meghalt covid szövődményben (veseleállás, agyhártyagyulladás, tüdőembólia) az első hullámban.

Pedig így történt.

Senki zsebében nem lapul írásbeli garancia a kora miatt, hogy túléli.

Ezért mindent megteszünk, ami emberileg lehetséges, hogy ne legyünk egy statisztikai adat,...a többi már nem rajtunk múlik!

Szerintem gyenge formában én is átestem rajta 2x.

És mondjuk az sem közömbös, hogy hazavisszük az idősebb, vagy krónikus beteg szeretteinknek.

Rohadt idegesítő mindenkinek, de mit tudsz tenni?

Próbáld meg nem stresszelni az immunrendszered!

Hidd el, ez még sokkal rosszabb is lehet úgy, hogy még csak nem is fogunk róla tudni, hogy ne törjön ki a pánik. Lehet, hogy már most is ez van.

2021. nov. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
12. Nem tudom, ha sokan kinyomnák a tévét, lehet, hogy pozitív fordulatot venne ez az egész helyzet. Mellesleg az a baj, hogy az első hullám idején szüneteltették az ellátást, ágyfelszabadításokkal, stb. Egy vérvételre várnom kellett 2 hónapot akkor. Majd 2020. októberében közli Müller Cecília, hogy itthon, aki igazoltan bármikor is covidfertőzött volt, azt hozzászámolják a statisztikához, mindegy, hogy éppen balesetben halt meg az illető.
2021. nov. 3. 00:03
 14/31 A kérdező kommentje:
12. Garancia senki nem lapul, sajnos. Ez vonatkozik minden egyes veszélyes szitura, ami az ember életében sajnos bekövetkezhet. Mégse rettegünk átmenni a zebrán, beülni az autóba, pedig a baj ott is megtörténhet.
2021. nov. 3. 00:12
 15/31 A kérdező kommentje:
Garancia senki zsebében*** nem lapul, sajnos.
2021. nov. 3. 00:12
 16/31 A kérdező kommentje:

16. Azért nem ér annyit, hogy hatósági ügyed legyen.

Viszont ja, van egy határ, bár már az elején is nevetséges, vagy inkább szomorú volt, amikor a mainstream ijesztgette az embereket az 1 db fertőzöttel. Remélem jövőre bekerül a parlamentbe egy olyan párt, aki a sok disznó között valóban az emberek érdekeit fogja képviselni.

2021. nov. 3. 06:20
 17/31 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, nekünk nincs is bekötve a tv, így nem tudom kikapcsolni. :)

Ettől még természetesen az a helyes szerintem, ha próbáljuk visszaszorítani a vírust. Nekem igazából tökmindegy, én jókat kertészkedtem a lockdown idején és a munkám is megmaradt, de nem értem sokan miért akarják ennyire hogy újra otthon kelljen ülniük és tönkremenjen sok ember. :D

Ha nem akarják, akkor természetesen kellenek hasonló intézkedések. Levelezősként nem is értem miért okoz gondot.

2021. nov. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
26%

De miért oltattad be harmadjára magad 23 évesen? Az oltásokat két dózisra tesztelték, annak kell a harmadik, akinek nem váltott ki elég erős immunválaszt. Valószínűleg te nem tartozol ezek közé... Félig-meddig bevédem (pedig nyilván nem vagyok Fideszes) a békemenetet azzal, hogy szabad tér, a vadászkiállításon meg legyünk őszinték senki se volt...


Az, hogy maszk kell az nulla, az semmi, engem az zavarna, hogy én nem mehetek szórakozni, étterembe, moziba, koncertre, külföldre stb mert néhány ember fél a Bill Gatestől

2021. nov. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
20%
1, egy levelezos oke hogy nincs benn mindennap, mondjuk minden szombaton vagy penteken megy be, de EGESZ NAP benn ul. próbáljuk ki hogy egesz nap otthon maszkba ulsz AMI BIZONYÍTOTTAN SZART SE ER es majd megnézzük hogy te is pattogni fogsz e. Amugy kzrvara nevetséges, h lassan az embertől mar a tanulas jogát is elveszik, 1-2 olyan hulye miatt aki meg mindig hisz ebbe es be van szarva. Most maszkozgatnak meg osztják az eszt, de azert nyaron ok is strandoltak a 2000ember kozt, akkor nem zavarta oket mivan, csak most hirtelen. nevetséges
2021. nov. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
61%

#19

Dolgoztam már úgy több helyen is (még covid előtt), hogy heti 5 nap teljes nap maszkot kellett viselnem, nem pattogtam. :)

2021. nov. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!