Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, aki...

Mit gondoltok arról, aki szánalmasnak tartja azokat az egyetemistákat, akik távoktatásért hisztiznek mostanság állandóan?

Figyelt kérdés
Merthogy akkor miért nem ment alapból levelezőre ha nem akar bejárni, meg aki akar az had járjon be rendesen. Furcsa aki így áll hozzá?
2021. szept. 24. 03:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%

Azt, hogy vagy sosem járt egyetemre vagy soha nem kellett még szembenéznie a nagybetűs élettel.


Én úgy gondolom, hogy szakokról és emberekről érdemes beszélgetnünk, nem pedig egy véleményről.


Sokan szeretnének online oktatást levelezőn, estin. Nem, kurvára nem jó móka munka után átrohanni a fél városon, ne maradj le sem az el hangzottakról, sem a katalógusról. Nem, nem jó móka benn rohadni azért a kevés segítségért egész péntek-szombat, sem hétköznap este 10-ig még munka után. Nem, nem kellemes munka mellett megérteni dolgokat, amikre a hitvány oktatás (legyen online vagy offline) nem adott lehetőséget megfelelően, akár fizetsz érte, akár nem, mindezt úgy, hogy mellé az idődet kell vesztegetned utazással, másfeles lejátszási sebesség nélkül. Nem vagyok boomer, de ilyenkor kibukik belőlem, hogy egy eltartott takony nappali tagozatosnak fingja sincs róla, hogy emberek mennyit küzdenek a sokadik vagy akár az első diplomájukért főállás mellett. És lehet nyekeregni, hogy de a levelező könnyebb. Nem, nem könnyebb, másabb, de nem könnyebb nagyon sok szakon, főleg úgy, hogy előtte 8 órát minimum dolgoztál, főleg úgy, hogy azt a kis szabadidőd a családoddal vagy legalábbis értelmes dolgokkal akarod tölteni.


Nagyon sok diák fizet a képzésért és úgy akar online oktatást. Ismétlem, nem akarok boomer lenni, de olyan kibszott könnyű ingyenes képzésről pofázni... Életed legnagyobb kínja az, hogy nem kapsz ösztöndíjat. Ilyen nincs önköltségesen. Akkor most képzeld el, hogy szükséged van egy papírra. Tegyük fel, hogy a tudást elsajátítani elég lenne neked negyedannyi idő, de te azért fizetsz, hogy pazaroljanak el neked négyszer annyi időt és mondják meg neked, hogy mikor mit csinálj, mint egy hülye gyereknek. A munkahelyen felmondhatsz, itt nem kapsz diplomát, ha nem tetszenek a feltételek. Pedig nem kerülne semmibe kiadni tisztességesen a tananyagot odarendelés helyett (főleg a járvány felfutó szakaszában ugye), és nem kerülne semmibe berendelni vizsgára vagy projekteket csináltatni labor gyanánt. Rengeteg szakon meg lehetne ezt oldani. Ha átmész a vizsgán, számít, hogy hogy és hol tanultál? Nem, nem számít. A tudás számít, amivel ha rendelkezel, meg kellene adni azt a papírt, amiért fizettél.


A másik kedvencem, mikor valaki csak az orvosiról papol. Figyelj, a fogyatékos is tudja, hogy nektek be kell járni, de senkit sem érdekel. Sokan nem azért járnak be, mert kell, nincs is valódi laboruk meg gyakorlatuk. A BTK 90%-a mehetne online, a jog, az informatikai szakok, matematika, szociológia, az összes gazdasági szak... Mivel lesz több ezeknek az embereknek az élete attól, hogy padban nézik, ahogy egy muksó számol a táblán és fel sem fogják, csak körmölik, hogy legyen mire rákeresni otthon, mintha felvennék az órát, hogy visszatekerj és otthon foglalkozz vele? Mivel? Ha átmegy a rohadt zhn, ami lehetne akár jelenléti, akkor tudja, akár ott volt, akár nem.



Még valami:

-az oktatás színvonala nem indokolja azt, hogy arra kötelezzenek, hogy ott legyél akárhol, mert az emberek többsége úgyis videókból és a netről tanul, mert általában használhatatlan, hitvány szart raknak a hallgató elé tanítani nem tudó kutatók. Ezért foglalkozzon valaki 3x annyi időt a tanulmányaival (1x benn lenni és meghallgatni, 1x összeszedni a megfelelő anyagot, amiből ténylegesen tanulni lehet és 1x megtanulni)?

-NINCS online jellegű képzés. Egy kikúrt járvány kellett ahhoz, hogy Magyarországon felvegyék a rohadt előadásokat és megtanuljanak ócskán, de használni egy rajztáblát meg egy mikrofont. Felfogjátok, mit jelent ez? Azt, hogy nincs valós választása a diákságnak.


Van fingotok arról, hogy mit jelent a levelező az online oktatáshoz képest? Nincs? Akkor mi az anyátokért küldtök embereket levelezőre? Nem mintha abból elég szak indulna, de attól tekintsünk el. Hol van levelezőn arra lehetőség, hogy tömbösített darálás helyett valaki elmagyarázzon dolgokat, amiket akkor hallgatsz meg, amikor neked ideális? Hol van az, hogy ugyanakkora mennyiségű anyagra harmadannyi időt szánnak tanítani és az is szar? Hol van az, hogy nem kell benn rohadni minden péntek munka után és egész szombaton estig? Hol van ilyen levelezőn, édeseim?


Az a rohadt nagy baj, hogy van pár kretén, aki abban méri még ma is a felsőoktatás minőségét, hogy mennyit szenved. Teljesen mindegy, hogy a szenvedésének 60-70%-a elkerülhető és ezáltal fölösleges, neeem. Szenvedni kell, attól leszel jó szakember. Véletlenül sem attól, hogy fel tudod emelni a picsád egy képzés mellett és el tudsz menni valódi ipari tapasztalatot szerezni. Véletlenül sem olyan hülyeségektől, mint a TDK, önálló kutatómunka vagy bármilyen kötelező oktatáson kívüli tudományos elfoglaltság. A f*szt! Attól leszel ember, ha bemész rohadni az órára, ahol felolvassák neked azt, amit utána otthon is elolvasol magadnak meg attól leszel valaki, ha személyesen nézed, ahogy más integrál. Hűha.



Sok szaknál van értelme a jelenlétnek, bár ott sem annyi jelenlétnek, amennyire az össze-vissza laborok miatt kényszerül az ember. Oké. Felfogtuk. És miért kell szolidarításból annak is csatlakoznia ehhez, aki nem ilyen szakra ment (és uram bocsá', pont az vezérelte pályaválasztásnál, hogy olyasmit tanuljon, amivel dolgozhat otthonról)? Miért van az, hogy a nappalisok bármikor mehettek egyetemre, akinek viszont ez nem fér bele az életébe, annak esélye sincs online kurzust végezni egy magyar egyetemen?


De hogy valaki ekkora egy ítélkező mocskos pojáca legyen, hogy nulla élettapasztalattal felül a magas lóra és attól érzi magát felsőbbrendűnek, hogy képtelen önállóan tanulni és csak szeretné kitolni azt az időszakot, amíg nem kell felelősséget vállalnia (az ennek megfelelő észosztástól sem kímélve a többieket)... Ez egyszerűen szánalmas.


A koszos magyar közoktatást túlszárnyaló külföldi egyetemeken van teljesen online képzés és olyan diplomát ad, amit ha itthon felmutatsz, söprik is ki a magyar intézményekben végzett emberek önéletrajzát... Ironikus, ugye? Erre nem érett meg a magyar oktatás. De hogy egy lépést sem tett annak érdekében, hogy létezzen online képzés... Az undorító. Főleg úgy, hogy tavaly nyáron is mindenki csak meresztette a picsáját, véletlenül sem készült úgy, hogy online fogja tanítani a tárgyat. Pedig egy nyár alatt csodálatos oktatóanyagokat lehetett volna csinálni... De neeem... A számonkérésre is a legprofibb módszer az volt, hogy feleannyi időt adtak. Hűha.



Szóval szerintem le kellene állni, mert van egy széles réteg, aki teljes joggal tartja idiótának azokat, akiknek ez a véleménye.

2021. szept. 24. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
1-es imádom, hogy ezt leírtad.
2021. szept. 24. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

1-es, szívemből szóltál! Levelezőn csinálom a 3. diplomámat, egy jófej, elegendő főnökkel, de így se túl mókás hajnal 4-kor kelni, 5 órát utazni 2 hetente, hogy hallgassak egy tanársegédet, aki felolvassa a diasort. Meg ugye szállásért fizetni, a képzés mellett.

Józanul gondolkodó ember inkább szomorú attól, hogy az egész társadalmunk merev és fafejű, és egy ilyen nehéz helyzetből nem veszi ki és használja fel azt a kevés jó dolgot, amit lehetne (pl. Online előadás), hanem visszatér a jól megszokott szarhoz.

Nem támogatom a 10 éves gyerekek online oktatását, sem az online gyakorlatot, és vizsgákat, de az előadásokat felnőtt embereknek nyugodtan lehetne úgy tartani.

2021. szept. 24. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
1-es, a szívemből szóltàl!
2021. szept. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
61%

Valahol meg tudom érteni őket, hiszen az egyik egyetem a másik után vezeti be a maszkterrort, miközben sem a helyzet, sem a kormányzati intézkedések, sem a közhangulat nem indokolják.


Még a Semmelweis esetén meg is érthető, mert ott van kapcsolat a hallgatók és beteg vagy legyengült szervezetű emberekkel. De épp tegnapi hír, hogy a Debreceni Egyetem már nem is a Covidra, hanem is a sima náthára és szezonális megbetegedésekre hivatkozva tette kötelezővé.


Oda felnőtt emberek járnak, akik érdemben fel tudják mérni, mennyire kockázatos egy nátha. De azért kötelező előírásokkal "meg kell védeni" őket, nehogy 2 napig folyjon az orruk. A seggüket nem akarják esetleg kitörölni a kedves hallgatóknak? Vagy ha már ennyire empatikusak akarnak lenni, nem lenne nagyobb segítség pl. az ösztöndíjakat 3-szorosára emelni?


Ha én hallgató lennék e pillanatban, biztos hányinger közepette járnék be, és rimánkodnék a távoktatásért.

2021. szept. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%
1-es, szóról szóra leirtal mindent!
2021. szept. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%
1-es, még annyit tennék hozzá, hogy amikor ötszázan ülünk a nagyelőadóban (még a lépcsőn is ülnek), mindenki köhög-tüsszög, orrát fújja, háááát.... marha nagy élmény.
2021. szept. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
59%
Le lehet pontozni mint hogy is írtad, eltartott takony egyetemistát, de igazából mindez mindenkinek a saját választása és nem értem, hogy miért kell ilyen módon hőbölögni. Én felháborítónak tartom mikor valaki így nyilatkozok bármiről is legyen szó. Higgyétek el, hogy a nappalin tanuló, eltartott, akármilyen szakon tanuló stb. egyetemistáknak is megvan a maga baja mint mindenkinek, sokaknak pont az online oktatás volt hátrányos, sokaknak a jelenléti az, ilyen és ilyen okokból kifolyólag. Nem tudom felfogni, hogy ezt miért nem képes valaki megérteni és elfogadni.
2021. szept. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Én meg estis vagyok. Ráadássul az első félévem alatt munkanélküli voltam (és az egyetem mellett egy OKJ-t is csináltam), a második elején meg bejött a távoktatás.


Egyfelől a mi szakunkon gördülékeny tud lenni a távoktatás és úgy gondolom, jól is oldották meg. Nincsenek különleges eszközt igénylő gyakorlataink - számítógép kell hozzá, de az nekünk van.


Másfelől én soha többé nem kényszerítenék vissza jelenléti oktatásba sem estis, sem levelezős felnőtteket.


Nem nappalisként válaszolok, de nemcsak nappalisok vannak a felsőoktatásban és nemcsak egyetemről fogok beszélni.


Nem hiányzik az, hogy az irodából az egyetemre kelljen bumlizni.

Nem hiányzik az, hogy este 9-kor kelljen hazabumlizni, amikor ráadásul minden ritkán jár, így tök sok idő hazamenni (pedig én gyors villamossal utazom, átszállás nélkül, nem is túl sok megállót).

Nem hiányzik az, hogy közel este 10 legyen, amikor hazaesem és az utazás meg minden miatt ráadásul fel vagyok pörögve, nem tudok zuhany után rögtön aludni, ráadásul éhes is vagyok, vacsorázni kellene.

Nem hiányzik az, hogy negyedórás szünetek azzal menjenek el, hogy az egyik épület legfelső szintjéről a másik épület legalsó szintjére kelljen átkutyagolni közben egy gyors mosdózást megejtve.


Otthon a munka és az órák között össze lehet ütni egy egészséges uzsonnát, lehet kicsit tornázni, mosogatni, mit tudom én, mosást berakni (én ilyesmiket csináltam a távoktatás alatt). Szünetekben lehet mosogatni, teregetni, kaját összeütni. Arról nem is beszélve, hogy mennyivel hasznosabban lehet eltölteni a lyukasórákat.


Egész egyszerűen ugyanaz a színvonal* tud lenni a jelenléti és a távoktatás bizonyos szakokon, csak egy felnőtt, dolgozó, sok esetben családos embernek sokkal kevésbé megterhelő az egyik, mint a másik.


Jártam OKJ-kre, például ahol minden második hétvégén szombat ÉS vasárnap kora reggeltől délután közepéig volt óra. Korán kelni (pláne sokan messziről, akár 100-150 km-ről jártak be), a soha nem szellőztetett, fullasztó teremben végigunni ugyanazt, amit online is el tudna magyarázni... Volt néha egyéni feladat, de az se győz meg, mert azért annyira nem volt jól megoldva, ennél jobban online is lehet.



Szóval egy estis, de attól még egyetemista vagyok, aki sír azért, hogy újra teljes online oktatás legyen.



* A számonkérések lehetnek jelenlétiek akár, mert a felnőtt is csal ;) . Bár voltak zh-k, ahol annyi csoport volt, hogy lehetetlenné tették a csalást. Amúgy nálunk például millió beadandó van, ott egyrészt megoldják, hogy ne lehessen olyan könnyen csalni, másrészt kb ugyanakkora a csalás esélye távoktatásnál, mint jelenlétinél, mert ugye beadandónál mindegy.

2021. szept. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
65%

levelező meg estis legyen online oké, vagy legyen választható a távoktatás

de köszi az eltartott takony egyetemista ha akar had járjon be, mert bocs még mi kérünk elnézést, hogy számunkra az egyetem a közösségről, a kapcsolatépítésről is szól, nem csak a tanulásról, mert az élet nem csak ebből áll(vagyis nem csak ebből kellene, hogy álljon), hogy tanulsz, dolgozol, meghalsz...

2021. szept. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!