Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom hogy depresszi...

Honnan tudhatom hogy depressziós vagyok? Mik a "tünetek"?

Figyelt kérdés

2021. nov. 3. 23:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%

Reggel nagyon nehezen akarsz felkelni az agybol... nincs kedved semmihez csak aludni...

En depresszios vagyok.

2021. nov. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A legtipikusabb tünet - a közhiedelemmel ellentétben - a motiválatlanság.
2021. nov. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Találsz az interneten depressziótesztet. De ha felmerült benned, akkor jó eséllyel az vagy. Csakhogy annak széles skálája van az enyhétől az öngyilkosságig.
2021. nov. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
motivalatlan vagy mindenre, a kapcsolattartasra, a celjaidert valo kuzdesre, a munkara, a hobbijaidra, meg a tisztalkodasra es az evesre is
2021. nov. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#3 Kitöltöttem 2 db ilyen 'depresszió tesztet' az egyik szerint depressziós vagyok, méghozzá nagyon, a másik szerint egyáltalán nem vagyok az.
2021. nov. 3. 23:37
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt biztosra szakember tudja csak megállapítani.
2021. nov. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Voltam depressziós.


Sorolom az engemet érintő panaszokat:


Krónikus fáradtság, levertség érzés 0-24-ben. Mindig arra vágytam, hogy végre lefeküdhessek és aludhassak. Reggelente alig bírtam felkelni, sokszor el is késtem a suliból. Lehangolt voltam, nem volt kedvem semmihez, kerültem minden közösségi programot, még a saját családtagom nem voltam hajlandó felköszönteni születésnapján. Magamra igénytelen voltam, gyűrött ruhákat rendszeresen felvettem és semmit nem adtam magamra. Tanulni egyáltalán nem tudtam, a jegyeim jelentősen leromlottak. Az iskolán kívüli kötelező programokról ellógtam. Az osztálytársaim nem ismertek rám. Étvágytalan voltam. Illetve majdnem minden nap sírtam egy adott időszakban.


Ennyi. Ezekre emlékszem. Azóta egyetemre járok, átértékeltem fejben néhány dolgot, szerencsére minden fent említett panaszom megszűnt.

2021. nov. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
Egy időben töltötted ki? Melyik az a kettő? Nem térhetnek ezek annyira el!
2021. nov. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#8 Igen egyidőben. Most az előbb. A kérdések nem ugyanazok voltak de hasonlóak és ugyanúgy válaszoltam mindkettőre. Fura.. Na mindegy, végülis ez úgysem mondja meg biztosra, de azért kíváncsi voltam.
2021. nov. 4. 00:03
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha már felmerül benned az eshetőség, hogy esetleg depressziós vagy e, akkor szinte biztos, hogy valamilyen szinten az vagy.

Egy olyan ember akinek nincsenek mentális problémái, annak fel sem merül a depresszió mint fogalom sem.


Ennek súlyosságát viszont te érzed magadon.

2021. nov. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!